Zavrieť

Porady

Aká poistka v čase hospodárskej krízy

Prosím o radu, akú poistku a v ktorej poisťovacej spoločnosti mi odporučíte pre 18 - ročného študenta v čase hospodárskej krízy. Ak mi napíšete, prečítaj si podobné témy - odpoviem... Čítala som staršie príspevky o poistkách na tejto stránke. Neviem sa rozhodnúť. Zmenili ste názor na poistenie v dnešnej dobe? Dosť známych ruší životné poistky, Čo poradíte- poistiť, alebo nepoistiť?
Usporiadat
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mizu24 Pozri príspevok
A ako sa dozviem od koľkých percent plnia? Pri Axe mám VPP dosť rozsiahle a je tam aj rozpísané, koľko percent, za ktorú časť tela a pod. To si tým myslel? Mám tam aj poistenú smrť na 20000 €, pri Axe je to ale rozdelené na dve sumy, poisťovák povedal, že kvôli podmienkam.
Ano to som tým myslela, vo VPP to býva uvedené . A smrť následkom úrazu, či akúkoľvek smrť? Lebo to je tiež dosť podstatné ....
ale hovorím s axou a wustenrotom nemám žiadne skúsenosti. Tak hádam Ti niekto poradí.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mizu24 Pozri príspevok
A ako sa dozviem od koľkých percent plnia? Pri Axe mám VPP dosť rozsiahle a je tam aj rozpísané, koľko percent, za ktorú časť tela a pod. To si tým myslel? Mám tam aj poistenú smrť na 20000 €, pri Axe je to ale rozdelené na dve sumy, poisťovák povedal, že kvôli podmienkam.
na ake dve sumy ? preco ? kvoli akym podmienkam ? kym nerozumies, nic nepodpisuj, nenechaj sa poistovakom ojekabatit odpovedou "lebo to tak musi byt" ... nic nie je len tak, vsetko ma svoj ucel a nic v zmluve nie je "len tak" ... vyhybavymi odpovedami sa poistovaci len snazia zakryt pre poisteneho neprijemne fakty
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Xanti Pozri príspevok
Ano to som tým myslela, vo VPP to býva uvedené . A smrť následkom úrazu, či akúkoľvek smrť? Lebo to je tiež dosť podstatné ....
ale hovorím s axou a wustenrotom nemám žiadne skúsenosti. Tak hádam Ti niekto poradí.
Je tam akákoľvek smrť, ale osobitne smrť následkom úrazu tam nemám. Povedal mi, že akákoľvek smrť zahŕňa aj úraz. A pozrela som tú oceňovaciu tabuľku pre trvalky a napr. pri strate jedného zuba následkom úrazu mi dajú 1% z poistnej sumy. Toto si myslala tým plnením od jedného %? Lebo nič iné som tu nenašla. Ďakujem za info...
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mizu24 Pozri príspevok
Je tam akákoľvek smrť, ale osobitne smrť následkom úrazu tam nemám. Povedal mi, že akákoľvek smrť zahŕňa aj úraz. A pozrela som tú oceňovaciu tabuľku pre trvalky a napr. pri strate jedného zuba následkom úrazu mi dajú 1% z poistnej sumy. Toto si myslala tým plnením od jedného %? Lebo nič iné som tu nenašla. Ďakujem za info...
No to je dobre, ak je akákoľvek smrť . ... no áno to je to plnenie od % . Ale ešte pozri, či nemajú ne jaké podmienky, lebo zub môže byť ohodnotený na 1% a budú mať podmienku že vyplatia až bude tých %% napr. 5. Ešte na toto daj pozor.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

bubkoch Pozri príspevok
na ake dve sumy ? preco ? kvoli akym podmienkam ? kym nerozumies, nic nepodpisuj, nenechaj sa poistovakom ojekabatit odpovedou "lebo to tak musi byt" ... nic nie je len tak, vsetko ma svoj ucel a nic v zmluve nie je "len tak" ... vyhybavymi odpovedami sa poistovaci len snazia zakryt pre poisteneho neprijemne fakty
No poisťovák mi ohľadom tej Axy povedal, že smrť je rozdelená do dvoch políčok (ako základné poistenie = 5000 € a pripoistenie = 15 000 €), ktoré spolu dávajú sumu 20000 €. Že je to tak z dôvodu pravidiel, ktoré sú v produkte zakomponované, ale vo VPP som nič také nenašla. Možno niekto, čo robí s Axou by to vedel vysvetliť, len takého nájsť . Ešte som nič nepodpísala, mailovala som aj do Axy ohľadom nejakých otázok, ale milá pani ma odporučila na môjho poradcu, ktorý mi na ne nevie odpovedať. Tak uvidím, či sa po druhom maily umúdria.
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Xanti Pozri príspevok
No to je dobre, ak je akákoľvek smrť . ... no áno to je to plnenie od % . Ale ešte pozri, či nemajú ne jaké podmienky, lebo zub môže byť ohodnotený na 1% a budú mať podmienku že vyplatia až bude tých %% napr. 5. Ešte na toto daj pozor.
Teraz som to našla, že pre poskytnutie plnenia musí byť celkový stupeň poškodenia najmenej 1 %. Takže plnia od 1 %.
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

mizu24 Pozri príspevok
No poisťovák mi ohľadom tej Axy povedal, že smrť je rozdelená do dvoch políčok (ako základné poistenie = 5000 € a pripoistenie = 15 000 €), ktoré spolu dávajú sumu 20000 €. Že je to tak z dôvodu pravidiel, ktoré sú v produkte zakomponované, ale vo VPP som nič také nenašla. Možno niekto, čo robí s Axou by to vedel vysvetliť, len takého nájsť . Ešte som nič nepodpísala, mailovala som aj do Axy ohľadom nejakých otázok, ale milá pani ma odporučila na môjho poradcu, ktorý mi na ne nevie odpovedať. Tak uvidím, či sa po druhom maily umúdria.
to mi pripada ako 5000€ plnenie v pripade akejkolvek smrti a 15000€ v pripade urazovej smrti ...
teda ak zomries inou ako urazovou smrtou (rozumej prirodzenou smrtou alebo nasledkom choroby), plnenie je len 5000€
ak zomries urazovou smrtou, plnenie je 20000€
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

bubkoch Pozri príspevok
to mi pripada ako 5000€ plnenie v pripade akejkolvek smrti a 15000€ v pripade urazovej smrti ...
teda ak zomries inou ako urazovou smrtou (rozumej prirodzenou smrtou alebo nasledkom choroby), plnenie je len 5000€
ak zomries urazovou smrtou, plnenie je 20000€
No ono tá Axa je IŽP, tých 5000 € je akože smrť so sporením, ale to sporenie pôjde ku koncu poistenia na platenie poistky, takže žiadne dožitie tam nie je, aspoň tak mi to bolo vysvetlené. Je tam zhodnotenie nejakých 7 % p.a., čo sa mi nechce veriť, ale tvrdil, že aj keď to nebude tých 7 %, ale menej, tak sa poistná doba skráti z 34r. napr. na 32r. No a tých 15000€ je Pripoistenie pre prípad smrti s konštatnou poistnou sumou. Wustenrot je čisto len rizikové postenie, čo sa mi pozdáva viac, ale zase tam nie sú kritické choroby a je to len na 30r.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

A čo iné poisťovne? Ich produkty ťa neoslovili?
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mizu24 Pozri príspevok
No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.
Zaujímavé,
lebo ja platím do 20 e za svoju poistku, síce je len úraz a investičko - ja kapitálovku mať nemôžem, ani poistenie invalidity kedže invalidná som, a na riziko smrti ma tiež poisťovňa nepoistí, kvôli vyššiemu riziku.

Ale kolega uzavrel poistku na tuším 17000e s rizikom smrti na tú sumu ( tj. akákoľvek smrť ) potom s trvalými násladkami úrazu na tú istú sumu, a smrťou následkom úrazu detto, a má poistenie invalidity - teda že ak by sa stal plne invalidným tak poisťovňa za neho platí poistku. A je v II.rizikovej skupine kvôli povolaniu, a platí ročne cca 150 e ak si dobre pamätám. A nie je to poistka ani v jednej z poisťovní.
Ako bolo spomínané tak z tejto poistky pri jej ukončení by si nedostala nič. Ona je len pre istotu na zabezpečenie.
A dalšia vec, poistky nad 17000 eur sú oveľa drahšie ako poistky do 17000 eur. Takže ja osobne mám poistky 3, z toho čisto úrazové 2. Výjde ma to lacnejšie ako keby som mala jednu veľkú poistku.
Takže si to rozdel, a skús sa poistiť 2x na 10000 e, či Ti ešte niečo aj nezvýši s tvojho limitu.
2 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

Xanti Pozri príspevok
Zaujímavé,
lebo ja platím do 20 e za svoju poistku, síce je len úraz a investičko - ja kapitálovku mať nemôžem, ani poistenie invalidity kedže invalidná som, a na riziko smrti ma tiež poisťovňa nepoistí, kvôli vyššiemu riziku.

Ale kolega uzavrel poistku na tuším 17000e s rizikom smrti na tú sumu ( tj. akákoľvek smrť ) potom s trvalými násladkami úrazu na tú istú sumu, a smrťou následkom úrazu detto, a má poistenie invalidity - teda že ak by sa stal plne invalidným tak poisťovňa za neho platí poistku. A je v II.rizikovej skupine kvôli povolaniu, a platí ročne cca 150 e ak si dobre pamätám. A nie je to poistka ani v jednej z poisťovní.
Ako bolo spomínané tak z tejto poistky pri jej ukončení by si nedostala nič. Ona je len pre istotu na zabezpečenie.
A dalšia vec, poistky nad 17000 eur sú oveľa drahšie ako poistky do 17000 eur. Takže ja osobne mám poistky 3, z toho čisto úrazové 2. Výjde ma to lacnejšie ako keby som mala jednu veľkú poistku.
Takže si to rozdel, a skús sa poistiť 2x na 10000 e, či Ti ešte niečo aj nezvýši s tvojho limitu.
Ďakujem krásne za radu, to mi nikto nepovedal, že poistky do 17000 € sú lacnejšie, veď nie je problém uzavrieť dve na nižšie sumy. Čo sa človek ešte nedozvie? A nemôžeš mi tu asi napísať, v ktorej poisťovni má ten kolega poistku? A keď oslovím priamo poisťovne, tak mi návrhy nechcú poslať mailom, len sa osobne stretnúť, a to ma budú nahovárať na poistné, ktoré nechcem, tak už neviem ako to mám riešiť. Poisťovákovi sa to vraj neoplatí, lebo mám veľa otázok ohľadom VPP a to je málo peňazí za veľa roboty. Ale ja nechcem uzavrieť niečo, v čom nemám jasno, budem platiť celý život a nakoniec, keď sa náhodou niečo stane, tak mi povedia, že to neplnia a mala som si riadne prečítať VPP.
0 0
Xanti Xanti

Xanti je offline (nepripojený) Xanti

mizu24 Pozri príspevok
Ďakujem krásne za radu, to mi nikto nepovedal, že poistky do 17000 € sú lacnejšie, veď nie je problém uzavrieť dve na nižšie sumy. Čo sa človek ešte nedozvie? A nemôžeš mi tu asi napísať, v ktorej poisťovni má ten kolega poistku? A keď oslovím priamo poisťovne, tak mi návrhy nechcú poslať mailom, len sa osobne stretnúť, a to ma budú nahovárať na poistné, ktoré nechcem, tak už neviem ako to mám riešiť. Poisťovákovi sa to vraj neoplatí, lebo mám veľa otázok ohľadom VPP a to je málo peňazí za veľa roboty. Ale ja nechcem uzavrieť niečo, v čom nemám jasno, budem platiť celý život a nakoniec, keď sa náhodou niečo stane, tak mi povedia, že to neplnia a mala som si riadne prečítať VPP.
No to je len moje pozorovanie,
kedže som chvílku s poistkami robila. A po nasimulovaní rôznych súm som zistila, že nad 17000 rastú geometrickým radom.
I preto som potom poistku známym pri hypo 70000 eur riešila obom manželom po 2x17000.
A kolega čo má poistku, tak na moje doporučenie ( kedže s tým už nerobím )v tej najväčšej poisťovni tam kde Stanislav1975 robí.

Naozaj tie len na riziko a úraz, nie sú zaujímavé pre poradcov. Nezarobia na nich.
2 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
mizu24 Pozri príspevok
No ten poisťovák mi dal návrhy len týchto dvoch poisťovní a robí so všetkými, ale do toho limitu, čo som dala sa zmestili len tieto dve. Nechcela som mesačne platiť viac ako 20 € a aby poistná suma bola 20 000 €, mali tam byť trvalky, osl. od platenia a akákoľvek smrť.
Fúúú a reálný výnos?

Všetko niečo stojí a najviac stojí smrť! Teraz je hitom v poisťovniach platiť smrť s nasporených prostriedkov, takže mesačne je to za bagateľ, no nasporená suma je 0.

Oslobodenie od platenia - položím Vám otázku? Prečo chcete za to platiť?
Štatisticky to v SR využije okolo 3 % všetkých klientov. Nehovoriac o tom, že oslobodenie platí v prípade úplnej a trvalej invalidity.

Ak máte trvalky s progresiou a uznajú Vám úplnú invaliditu, tak môžete potom už celú zmluvu zrušiť... Hlavne ak bude zmluva stratová pri dožití
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

peter977 Pozri príspevok
Fúúú a reálný výnos?

Všetko niečo stojí a najviac stojí smrť! Teraz je hitom v poisťovniach platiť smrť s nasporených prostriedkov, takže mesačne je to za bagateľ, no nasporená suma je 0.

Oslobodenie od platenia - položím Vám otázku? Prečo chcete za to platiť?
Štatisticky to v SR využije okolo 3 % všetkých klientov. Nehovoriac o tom, že oslobodenie platí v prípade úplnej a trvalej invalidity.

Ak máte trvalky s progresiou a uznajú Vám úplnú invaliditu, tak môžete potom už celú zmluvu zrušiť... Hlavne ak bude zmluva stratová pri dožití
No reálny výnos tam nie je žiadny, lebo to mám v Axe presne to, čo si písal o tom hite, je to síce IZP, ale ku koncu idú nasporené peniaze na platenie poistky, takže tam bude 0, ale to mi nevadí , aspoň nemám vysokú mesačnú platbu. No to osl. od platenia mi viacerí poradili ako výhodný produkt, tak neviem, to si fakt dáva tak málo ľudí? Prečo môžem potom zrušiť zmluvu, keď mi uznajú plnú invaliditu? Je tam predsa poistená aj smrť, nie? Ďakujem za postrehy.
0 0
peter977 peter977

peter977 je offline (nepripojený) peter977

Vtipný, ústretový a občas tvrdý ...viac
mizu24 Pozri príspevok
No reálny výnos tam nie je žiadny, lebo to mám v Axe presne to, čo si písal o tom hite, je to síce IZP, ale ku koncu idú nasporené peniaze na platenie poistky, takže tam bude 0, ale to mi nevadí , aspoň nemám vysokú mesačnú platbu. No to osl. od platenia mi viacerí poradili ako výhodný produkt, tak neviem, to si fakt dáva tak málo ľudí? Prečo môžem potom zrušiť zmluvu, keď mi uznajú plnú invaliditu? Je tam predsa poistená aj smrť, nie? Ďakujem za postrehy.
Tými 3 % som myslel to, že zo všetkých zmlúv na SR, ktoré to obsahujú len 3 % klientov to využijú.

Pre poisťovne je to čistá ryža podobne ako indexácia.

Keď Ti vyplatia plnú invaliditu a ty dostaneš trebárs 150 000 €, tak si z nich 20 000 € na smrť radšej niekde zainvestuješ nech, sa zhodnotia a zrušíš poistnú zmluvu. Na čo Ti je, keď si už dostal také peniaze....

Okrem toho dnes na to aby Ti komisia uznala plný invaliditný dôchodok, tak to nie je vôbec sranda. A práve oslobodenie sa vypláca práve na rozhodnutia komisie so sociálnej poisťovne. Áno, možno ťa to stojí 1 €, no ročne sa spraví v poisťovníctve viac ako 3 mil zmlúv. keby to mal mať každý.... a klienta 1 €, tak nebolí a nechá si to... a v tom je práve to ich čaro
0 0
mizu24 mizu24

mizu24 je offline (nepripojený) mizu24

peter977 Pozri príspevok
Tými 3 % som myslel to, že zo všetkých zmlúv na SR, ktoré to obsahujú len 3 % klientov to využijú.

Pre poisťovne je to čistá ryža podobne ako indexácia.

Keď Ti vyplatia plnú invaliditu a ty dostaneš trebárs 150 000 €, tak si z nich 20 000 € na smrť radšej niekde zainvestuješ nech, sa zhodnotia a zrušíš poistnú zmluvu. Na čo Ti je, keď si už dostal také peniaze....

Okrem toho dnes na to aby Ti komisia uznala plný invaliditný dôchodok, tak to nie je vôbec sranda. A práve oslobodenie sa vypláca práve na rozhodnutia komisie so sociálnej poisťovne. Áno, možno ťa to stojí 1 €, no ročne sa spraví v poisťovníctve viac ako 3 mil zmlúv. keby to mal mať každý.... a klienta 1 €, tak nebolí a nechá si to... a v tom je práve to ich čaro
... a čo by si odporúčal
riešim to už asi tri mesiace a mám hlavu ako balón...
0 0
daniela.petrova daniela.petrova

daniela.petrova je offline (nepripojený) daniela.petrova

Pokiaľ ide o 18 ročného (predpokladám slobodného)chlapca, odporučila by som iný spôsob poistenia ako je životné aj s úrazom spolu.
existuje poisťovňa, kde si nastavíš to čo potrebuješ.
Je zvlášť sporenie a zvlášť poistenie pre prípad úrazu.

Čo sa týka sporenia - je maximálne flexibilné
popíšem ti výhody

80% kapitálová garancia (toto máš vždy isté) zvyšné 20 % je v riziku ale s vysokým výnosom
cielená diverzifikácia (rozkladanie peňazí na rôzne akcie, dlhopisy,fondy a dôležité je povedať že peniaze nevložíš len do 1 fondu a tam ich budeš sušiť 25 rokov- to nie. Peniaze sa prekladajú podľa toho ako ktoré akcie, dlhopisy, fondy pracujú tak aby to bolo výhodné pre teba resp. pre syna.
Fixácia - každý mesiac prebieha fixácia najvyššej dosiahnutej hodnoty čo znamená, že peniažky sa zafixujú a už pod túto hranicu neklesnú. To znamená, že budeš stále v pluse a nepôjdeš do mínusu.
Peniaze máš kedykoľvek k dispozícii (aj počas sporenia môžeš kedykoľvek s tejto sumy čerpať - bez poplatku)
Sporenie si môžeš počas doby rôzne meniť tak ako sa vyvíja tvoja situácia. Môžeš ho - zvyšovať, znižovať, dokonca aj prerušiť a to všetko bez poplatku a čo sa týka prerušenia, tak peniaze pracujú aj počas prerušenia.
Keďže ide o banko-poistný produkt, tak musíme mať aj poistenie. Toto poistenie sa vzťahuje len na smrť(akúkoľvek) a % krytia smrti si vyberáš sama (min 5% krytie - max 200% krytie) podľa toho či chceš aby sa ti viac úročili peniažky, alebo chceš chrániť rodinu.
Ďalšou veľmi dôležitou výhodou tohto sporenia sú "neobmedzené výnosy" čo znamená, že koľko tvoje peniažky vynesú, tak toľko dostaneš.

Zvlášť by som dala úrazové poistenie, nakoľko sa to často mení a nie je výhodné dávať úraz spolu so sporením. Keď máš len úrazovku, môžeš ju kedykoľvek zmeniť, zrušiť. Pokiaľ máš sporenie s rôznymi úrazmi a TI a ... ako ponúkajú všetky rôzne poisťovne, a chceš na tom niečo zmeniť, prípadne zrušiť, tak prichádzať o veľké peniaze. Takto to máš zvlášť a môžeš meniť buď úraz počas života, alebo sporenie a neprichádzať o peniaze.

Myslím si, že je to ideálne sporenie pre malého človeka, ktorý bude potrebovať financie aby si založil rodinku a mal z čoho postaviť, či kúpiť nehnuteľnosť.

Ak budeš mať ešte nejaké otázky, rada odpoviem, prípadne Ti pošlem mailom aj VPP a OPP aby si si to preštudovala.

Daniela
Naposledy upravil daniela.petrova : 23.07.11 at 06:10
0 0
bubkoch bubkoch

bubkoch je offline (nepripojený) bubkoch

poistovna sluzi na poistenie, na sporenie su tu ine, vhodnejsie institucie ... sporenie v poistovni je hlupost a cista strata pre klienta v akomkolvek produkte, ziadne sladke marketingove kecy zo školení na tom nic nezmenia
0 0
daniela.petrova daniela.petrova

daniela.petrova je offline (nepripojený) daniela.petrova

bubkoch Pozri príspevok
poistovna sluzi na poistenie, na sporenie su tu ine, vhodnejsie institucie ... sporenie v poistovni je hlupost a cista strata pre klienta v akomkolvek produkte, ziadne sladke marketingove kecy zo školení na tom nic nezmenia
Nesúhlasím s tebou, pretože pracujem pre istú poisťovňu, ktorá je dcérskou spoločnosťou banky, donedávna sa tieto produkty mohli predávať len pod logom banky. Neskôr sme sa oddelili, aby sme dosiahli vyššie krytie vložených prostriedkov, pretože banka ručí len do istej hodnoty. Keďže som pracovala aj v banke tak to viem posúdiť. Dovolím si tvrdiť, že sporenie, ktoré ponúkame je výhodnejšie ako uložiť peniaze na terminák, alebo niečo podobné. Výhody sú v tom že máš peniaze kedykoľvek k dispozícii, vyššie úročenie (minimálne raz toľko ako na termínovanom a máš aj krytie smrti), okrem ďalších výhod.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať