Zavrieť

Porady

Avia - nafta

Poprosila by som Vás o radu, máme vozidlo Avia, spotrebu mám uvedenú na priemer 11,77, ako správne by som mala vyplňovať záznam o prevádzke vozidla nákl. dopravy v časti pohonné látky a oleje v litroch?Je tam zač. stav - to odpíšem z predchadzajúceho záznamu, príjem poukážky - dám počet litrov , keď sa tankuje, čerpanie a spotreba?, mám tam dávať tých 11,77, alebo aký údaj by tam mal byť, niekedy je tá spotreba vyššia, keď tam budem dávať 11,77, bude mi papierovo zvyšovať nafta a v skutočnosti, tam bude 0, má niekto Aviu a poradí, ako to robí? Diki. Adula
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja Aviu mám,ale spotrebu dávam 14.10 l,čo je navýšenie 20 %.Naposledy som mala kontrolu v tejto firme v roku 1998,kde mi to prešlo,ale dúfam,že to prejde aj teraz,lebo tá spotreba je v skutočnosti takáto,dúfam že to obhájim.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ilonka, a ako riešiš, keď Ti nafta ostáva, alebo Ti chýba, aby si správne doplnila údaje. My ešte máme Peugeot, ktorý ja na naftu, takže ja doplňam aj z toho, alebo dávam nato. Adula

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Ja to dá sa povedať napasujem,ak mám tej nafty naviac evidujem to na sklade,ak jej je málo poriešim to s tou zo skladu,alebo zoženiem bločka.Nie je to nejaká veľká firma,je to živnostník,učtuje sa v JU,takže dá sa to poriešiť.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ďakujem Ti veľmi pekne, ešte porozmýšľam nad tou spotrebou, viem, že 11,77je veľmi málo, neviem, na základe čoho by som dala vyššiu spotrebu. Adula

    ilona je offline (nepripojený) ilona

    ilona
    Po správnosti by sa to malo prelitrovať,robí to nejaká firma v Žiline a tá dopíše do tech.preukazu skutočnú spotrebu,len určite to nestojí málo a podľa mňa ak príde normálna daňovníčka,tak to musí pochopiť,že tá spotreba musí byť vyšia napr.keď stojíš 4 hod. v zime na colnici a musíš kúriť,keď vezieš ťažký náklad a ideš na dvojočky a pod.Ak máš urobenú nejakú účtovnú smernicu,daj si to do nej.

    Adula je offline (nepripojený) Adula

    Adula
    Ilonka a ty to používaš ako priemernú spotrebu? Aj keď je leto a aj keď je zima? Diki. Adula

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.