Zavrieť

Porady

fa za prevedené práce v zahraničí - pomoc

Dobrý deň, potrebujem poradiť. Naša firma je platcom dph, vystavujeme faktúru slovenskej firmy, ktorá je tiež platcom dph ale za služby /vykonané práce na stavbe/ boli v taliansku. Naša firma vykonala tie práce. Chcem sa opýtať, či máme vystaviť fa s dph a v daňovom priznaní máme podľa akého § postupovať? ako samozdanenie alebo.... veľmi pekne ďakujem....
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    jajko50 je offline (nepripojený) jajko50

    jajko50
    Musíš ešte uviesť komu faktúruješ. Firme registr. v Tal?, slov firme reg na Slov. pracujúcej v Tal?
    miesto dodania je Taliansko aspon to máme určené.

    anna16 je offline (nepripojený) anna16

    anna16
    Ja fakturujem firme rigistrovanej na slovensku, a ona potom fakturuje do talianska. Služba bola vykonaná v taliansku.
    Katarína Cigánová
    Anna , jednoznačne boli práce vykonané v Taliansku - miesto ZP je teda Taliansko - má byt talianska DPH .
    Ak vykonáš práce v EU mala sa Vaša firma registrovat pre DIČ v Taliansku , pretože musí fakturovat s talianskou DPH . Nemusela by sa registrovat v prípade ak má na koho preniest danovú povinnost / keby zadávatel pre vašu firmu bola firma s talianskym DIČ /. V tvojom prípade to nie je , pretože zadávatelom prác je firma so slovenským DIČ.
    Snažila som sa to zrozumitelne napísat .

    anna16 je offline (nepripojený) anna16

    anna16
    čiže zadávateľom je slovenská firma, tak mám fa vystaviť tej druhej slovenskej firme s dph 19 %. a v danovom priznaní to bude ako zdaniteľlný obchod, myslím § 10. Pochopila som to správne? Potrebujem ešte dnes vystaviť fa, prepáčte ak na Vás nalieham
    Naposledy upravil anna16 : 09.10.09 at 09:58

    Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

    Marianna01
    anna16 Pozri príspevok
    čiže zadávateľom je slovenská firma, tak mám fa vystaviť tej druhej slovenskej firme s dph 19 %. a v danovom priznaní to bude ako zdaniteľlný obchod, myslím § 10. Pochopila som to správne? Potrebujem ešte dnes vystaviť fa, prepáčte ak na Vás nalieham
    nie Anka, Ty musíš svoju firmu registrovať pre daň v Taliansku, potom budeš slovenskej firme fakturovať bez Talianskej DPH. Slovenská firma na Slovensku vykoná samozdanenie, Ty podáš v Taliansku daňové priznanie podľa talianskych zákonov.
    Katarína Cigánová
    Marianna01 Pozri príspevok
    nie Anka, Ty musíš svoju firmu registrovať pre daň v Taliansku, potom budeš slovenskej firme fakturovať bez Talianskej DPH. Slovenská firma na Slovensku vykoná samozdanenie, Ty podáš v Taliansku daňové priznanie podľa talianskych zákonov.
    nesuhlasím . Anna svoju firmu zaregistruje v Taliansku , slovenskej firme to vyfakturuje pod talianskym DIČOm s talianskou DPH - pretože miesto ZP je Taliansko , v Taliansku podá DP pre DPH. Ak by Anna fakturovala fy s talianskym DIČOM , nemusela by sa registrovat v Taliansku , vystavila by fa pod slovenským DIČOm bez DPH fy s talianskym DIČOm - táto by sa v Taliansku samozdanila .

    fa za prevedené práce v zahraničí - pomoc

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.