Zavrieť

Porady

skola do uctovnictva sro?

AHojte,

netusim do akej temy by som zaradila tuto vec tak skusim sem, mozno niekto bude vediet:

SOm konatelka sro a aj spolocnicka a vo firme je este jeden konatel ktory je tiez aj spolocnik.

Premet cinnosti su graficke prace na pc, fotografie, maloobchod/velkoobchod..a veci stym spojene (robime weby a mame eshop)

Zacala som studovat na vyske, ktora je sukromna a je tam celkom dost mastne skolne..da sa dat do nakladov toto skolne, ako nejake zvysovanie kvalifikacie konatela za cielom zvysenia zisku spolocnosti ked bude mat lepsi prehlad?)

Tato ista otazka sa tyka aj druheho konatela a dorobenia maturity na sukromnej strednej skole.

Dakujem vam moc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Na akej VŠ študuješ? Má ten odbor niečo spoločné s predmetom činnosti Tvojej firmy?

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Preberalo sa tu tu uz, sice u SZCO, ale zaver bol, ze sa neodporuca dat do nakladov, ak, tak len v urcitej vyske.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    studujem ekonomiu a manazment verejnej spravy..prakticky vacsina predmetov je o podnikani, ekonomii a manazmente..

    ..cize sa to neodporuca?preco?danova kontrola to nemusi uznat?

    JarkaL je offline (nepripojený) JarkaL

    JarkaL
    Ťažko by sa to obhajovalo, veď prehľad by mal mať každý kto podniká. Možno by sa dala dať do N len určitá časť s tým, že by si so s.r.o. uzatvorila pracovnú zmluvu, kde by ste ošetrili aj to, ako dlho po ukončení školy budeš povinná zotrvať v pracovno-právnom vzťahu, aby sa jej vynaložené náklady vrátili.

    bolacka je offline (nepripojený) bolacka

    vsetko ma boli :) bolacka
    JarkaL Pozri príspevok
    Ťažko by sa to obhajovalo, veď prehľad by mal mať každý kto podniká. Možno by sa dala dať do N len určitá časť s tým, že by si so s.r.o. uzatvorila pracovnú zmluvu, kde by ste ošetrili aj to, ako dlho po ukončení školy budeš povinná zotrvať v pracovno-právnom vzťahu, aby sa jej vynaložené náklady vrátili.
    zamestnat sa nechcem nakolko na TPP som zamestnana inde..cize dvakrat platit odvody je blbost..oki cize v tomto pripade je to bezpredmetne

    Dakujem moc za pomoc

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Získanie vyššieho stupňa vzdelania (maturitného, bakalárskeho, vysokoškolského sa nepovažujú za "doškolovanie". Zamestnávateľom takto uhradené výdavky nemožno teda považovať za daňovo uznateľné a u zamestnanca sú to zdaniteľné príjmy (preddavok sa zrazí v mesiaci uskutočnenia takéhoto výdavku)....

    JankaO je offline (nepripojený) JankaO

    JankaO
    bolacka Pozri príspevok
    AHojte,

    netusim do akej temy by som zaradila tuto vec tak skusim sem, mozno niekto bude vediet:

    SOm konatelka sro a aj spolocnicka a vo firme je este jeden konatel ktory je tiez aj spolocnik.

    Premet cinnosti su graficke prace na pc, fotografie, maloobchod/velkoobchod..a veci stym spojene (robime weby a mame eshop)

    Zacala som studovat na vyske, ktora je sukromna a je tam celkom dost mastne skolne..da sa dat do nakladov toto skolne, ako nejake zvysovanie kvalifikacie konatela za cielom zvysenia zisku spolocnosti ked bude mat lepsi prehlad?)

    Tato ista otazka sa tyka aj druheho konatela a dorobenia maturity na sukromnej strednej skole.

    Dakujem vam moc.
    Prikladám usmernenie DR SR ohľadom vzedlávania

    skola do uctovnictva sro?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.