Zavrieť

Porady

Knihy a DPH

ahojte poraďáci,
ešte som sa s týmto nestretol a ani neviem nič k tomu nájsť, ide o to, že majiteľ firmy si kúpil publikácie /knihy/v Panta Rhei - Firmy ktoré pretrvávajú, Mysli a zbohatni (asi už prešiel od komiksov na trošku inú literatúru ) ale ide o to, že neviem kde by som to do účtovníctva mohol dať - lebo podľa mňa to nemá nič spoločné s nákladmi vynaloženými na dosahovanie príjmov a teda na aký účet by som to mohol dať
a ide mi o DPHčku, určite si ju nebude možné uplatniť, alebo nebodaj áno?

ďakujem za rady

Dušan
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    dufulus Pozri príspevok
    ahojte poraďáci,
    ešte som sa s týmto nestretol a ani neviem nič k tomu nájsť, ide o to, že majiteľ firmy si kúpil publikácie /knihy/v Panta Rhei - Firmy ktoré pretrvávajú, Mysli a zbohatni (asi už prešiel od komiksov na trošku inú literatúru ) ale ide o to, že neviem kde by som to do účtovníctva mohol dať - lebo podľa mňa to nemá nič spoločné s nákladmi vynaloženými na dosahovanie príjmov a teda na aký účet by som to mohol dať
    a ide mi o DPHčku, určite si ju nebude možné uplatniť, alebo nebodaj áno?

    ďakujem za rady

    Dušan
    Podľa názvu mi príde, že ide o knihy, ktoré by mu mohli niečo povedať ako lepšie podnikať a tým vlastne zvýšiť zdaniteľný príjem, ak je to tak, tak by som to do nákladov dala a uplatnila aj DPH

    dufulus je offline (nepripojený) dufulus

    účtovník maličký ako máčny máčik ...viac dufulus
    takže keď chcem uplatniť DPH tak základ na 501 (a dám k tomu analytiku)?

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    dufulus Pozri príspevok
    takže keď chcem uplatniť DPH tak základ na 501 (a dám k tomu analytiku)?
    Záleží od rozsahu účta a od toho ako to chcete mať sledované, ja analytiku na knihy mám

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Súhlas s Babi.

    Ak si kúpim časopis, knihu napr. Managemet času a som účtovníčka, i tento management času využijem, aby som si usporiadala a plánovala čas.

    Ak si kúpim Mysli a zbohatni
    (.. po prvýkrát v slovenčine sprístupňuje filozofiu úspechu všetkým, ktorí túžia zarobiť peniaze a zažiť silné duchovné uspokojenie, aké prináša dosiahnutie cieľa.
    V knihe nájdete praktický, realistický návod na to, ako si stanoviť jasný cieľ, vytvoriť systematický plán a ten potom dôsledne napĺňať. Nie je to filozofia typu „popros vesmír a čakaj“, ale výzva zapojiť vlastný rozum, tvorivosť, nadšenie a poctivé úsilie. Veľký dôraz je kladený na pozitívnu spoluprácu s druhými.
    Pripravte sa na to, že akonáhle začnete filozofiu tejto knihy uplatňovať vo vlastnom živote, dôjde k výraznej zmene, ktorá vám nielenže ukáže cestu k získaniu hmotného bohatstva, ale prinesie vám aj celkové zadosťučinenie, zharmonizovanie vzťahov a zmiernenie stresu.)
    ,

    tak možem pomocou tejto filozofie dosahovať príjmy, ja niečo cielim, ja chcem niečo dosiahnuť, ja .. ja... ja, súvisí s dosiahnutím príjmov. Podla mNa je to obhájitelné.

    Načo by to potom človek čítal, keď má ciel, tak ho chce dosiahnuť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.