Zavrieť

Porady

Nepreukázateľné náklady vynaložené na poštovné

Dobrý deň!

Firma A uhradila poštovné za poštové zásielky, ale odosielateľom bol Pozemkový úrad, ktorý je uvedený i na Poštovom podacom hárku ako odosielateľ. Týmto poštovým podacím hárkom disponuje firma A. Je možné, aby si firma A zahrnula do nákladov toto poštovné? Asi to nie je možné, keďže nie je preukázateľné, že firma A uhradila poštovné, ale aj tak by ma zaujímalo, či neexistuje možnosť, spôsob ako to zahrnúť do nákladov firmy A. Ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Dobrý deň!

    Firma A uhradila poštovné za poštové zásielky, ale odosielateľom bol Pozemkový úrad, ktorý je uvedený i na Poštovom podacom hárku ako odosielateľ. Týmto poštovým podacím hárkom disponuje firma A. Je možné, aby si firma A zahrnula do nákladov toto poštovné? Asi to nie je možné, keďže nie je preukázateľné, že firma A uhradila poštovné, ale aj tak by ma zaujímalo, či neexistuje možnosť, spôsob ako to zahrnúť do nákladov firmy A. Ďakujem.
    A nie je firma A na podacom hárku uvedená ako prijímateľ? Veď ako by im to inak bolo doručené? A na tom podacom hárku je zrejme vyčíslená hodnota poštovného, ktoré je treba uhradiť pri preberaní zásielky, takže ja v tom nevidím taký problém. Či ako je to?

    Zuzana B. je offline (nepripojený) Zuzana B.

    Zuzana B.
    babi2 Pozri príspevok
    A nie je firma A na podacom hárku uvedená ako prijímateľ? Veď ako by im to inak bolo doručené? A na tom podacom hárku je zrejme vyčíslená hodnota poštovného, ktoré je treba uhradiť pri preberaní zásielky, takže ja v tom nevidím taký problém. Či ako je to?
    Lepšie vysvetlím. Firma A urobila službu pre Pozemkový úrad vrámci "dobrých vzťahov", to znamená, že zásielku mal vybaviť a zaslať Pozemkový úrad, ale urobila a zároveň aj zaplatila to za Pozemkový úrad firma A. Čiže odosielateľom na dokladoch je Pozemkový úrad a prijímateľmi sú rôzni užívatelia pozemkov.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Zuzana B. Pozri príspevok
    Lepšie vysvetlím. Firma A urobila službu pre Pozemkový úrad vrámci "dobrých vzťahov", to znamená, že zásielku mal vybaviť a zaslať Pozemkový úrad, ale urobila a zároveň aj zaplatila to za Pozemkový úrad firma A. Čiže odosielateľom na dokladoch je Pozemkový úrad a prijímateľmi sú rôzni užívatelia pozemkov.
    V rámci "dobrých vzťahov" vy teraz nemáte peniaze a ani náklad a Pozemkový úrad má náklad, ktorý v skutočnosti nazaplatil.
    Tento doklad do nákladov vy nemôžete dať, lebo nie ste uvedený ako odosielateľ na podacom lístku.
    PU by si mal tento doklad dať do účta a vyplatené peniaze z pokladne Vám vrátiť. Ale či je to v prípade PU možné nie som si istá.

    Nepreukázateľné náklady vynaložené na poštovné

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.