Zavrieť

Porady

dan

Dobry den.
Rozmyslam nad zivnostou a mam otazku:
Ak by som si zalozil remeselnu zivnost, nakupil suciastky a vyrobil vyrobok, nasiel odberatela na hotovy vyrobok a nasledne vystavil fakture za 3 mesiace za predaj (nie sluzbu) tychto vyrobkov mam narok si uplatnit 60 alebo 40 percent pausalne vydavky?

Ak vystavene faktury budu za 3 mesiace v hodnote 3333 euro a odpocitam 60 percent tj 2000 zo zbytku odratam tj. 1333 odratam este zdravotnu poistovnu povedzme 100 eur a nezdanitelnu minimum 335 mesacne tj 1005 za kvartal znamenato ze nakoniec staci odviest dan zo sumy 1333-100-1005=228 tj 43,32 eur? popripade este odpocitat danovy bonus na 3 deti a ak sa da na manzelku na materskej.
Mylim sa alebo to som poviny este nieco zaplatit alebo si mozem este nieco uplatnit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    eos-bornea Pozri príspevok
    Dobry den.
    Rozmyslam nad zivnostou a mam otazku:
    Ak by som si zalozil remeselnu zivnost, nakupil suciastky a vyrobil vyrobok, nasiel odberatela na hotovy vyrobok a nasledne vystavil fakture za 3 mesiace za predaj (nie sluzbu) tychto vyrobkov mam narok si uplatnit 60 alebo 40 percent pausalne vydavky?

    Ak vystavene faktury budu za 3 mesiace v hodnote 3333 euro a odpocitam 60 percent tj 2000 zo zbytku odratam tj. 1333 odratam este zdravotnu poistovnu povedzme 100 eur a nezdanitelnu minimum 335 mesacne tj 1005 za kvartal znamenato ze nakoniec staci odviest dan zo sumy 1333-100-1005=228 tj 43,32 eur? popripade este odpocitat danovy bonus na 3 deti a ak sa da na manzelku na materskej.
    Mylim sa alebo to som poviny este nieco zaplatit alebo si mozem este nieco uplatnit?
    60 % paušálné výdavky sa uplatňujú len pri niektorých remeselných živnostiach. U ostatných živností je možný paušál 40 %.
    Nezd.časť základu dane si uplatňuješ v DP za celý rok. Ak si však v predch. mesiacoch mal napr. príjem zo zamestnania (závislej činnosti), do DP uvádzaš obidva druhy príjmov (zamestnanie+podnikanie).
    jedna sa o kovovyrobu tj o zivnost remeselnu ale pletie mna prave ze to predam a nie ze si uctujem za sluzbu.a ta nezdanitelna cast je myslena az od 1.1.2010 to mi konci pracovna zmluva a rozmyslam o zivnosti.
    a keby som nebol platca dph tak podavam danove priznanie rocne alebo kvartalne?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    eos-bornea Pozri príspevok
    jedna sa o kovovyrobu tj o zivnost remeselnu ale pletie mna prave ze to predam a nie ze si uctujem za sluzbu.a ta nezdanitelna cast je myslena az od 1.1.2010 to mi konci pracovna zmluva a rozmyslam o zivnosti.
    a keby som nebol platca dph tak podavam danove priznanie rocne alebo kvartalne?
    daň.priznanie k dani z príjmu podávaš raz ročne - do konca marca nasl. kal. roka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.