Zavrieť

Porady

DPH-služby v Rakúsku

Prosím o radu-fakturujeme služby v Rakúsku, rakúsky odberateľ je platca DPH, my mu vystavujeme faktúru bez DPH, je to správne? Ktorý paragraf sa na to vzťahuje? A do ktorého riadku daň.prizn.DPH to mám uviesť?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    bea je offline (nepripojený) bea

    bea
    Pozri § 15 a podľa druhu služby zistíš, či je to správne. A keď nestačí, tak skús použiť vyhľadávanie, k tejto téme je veľmi veľa diskusií.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - je potrebné konkretizovať o poskytnutie akej služby ide, služby je špecifická oblasť čo sa týka DPH.

    Dašena O. je offline (nepripojený) Dašena O.

    živnostníčka-účtov. Dašena O.
    Jedná sa o stavebnú činnosť - stavba v Rakúsku. Malo by to byť oslobodené od DPH, a ja neviem do ktorého riadku v DP k DPH to mám uviesť, preto že tam je v r. uvedený par. 43, a v ďaľšom r. par.46,47,48.

    adabirk je offline (nepripojený) adabirk

    adabirk
    - miestom dodania služby je Rakúsko - § 15 ods. 2 zákona o DPH, uvedené dodanie sa do daňového priznania na DPH neuvádza.
    - skúste si pozrieť na stránke DRSR - často kladené otázky, DPH - dodanie služby, stavebné práce v Slovinsku:
    http://www.drsr.sk/wps/portal/!ut/p/...ia=1#7_0_1L7G7
    Naposledy upravil adabirk : 15.10.09 at 11:45

    DPH-služby v Rakúsku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.