Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti 2009

Dobry den, chcem sa opytat. Vystavujem potvrdenie o prijme za rok 2009. Zamestnankyna bola v p.p. od 1.1.09 do 2.9.09. Zdanitelny prijem vsak dosahovala v mesiacoch 1-4 (mzda), 9 (preplatena dovolenka). Od 5. mesiaca do 6. mesiaca bola na PN, dalej uz na MD. Program Softip HR mi vsak vystavil take potvrdenie, ze v riadku 2 (zuctovanie a vyplatene za mesiace) uviediol mesiace 1,2,3,4,5,6,7,8,9 a v riadku 6 (nezdanitelna cast na danovnika) uviedol sumu 2920,83, co je vlaste scítana suma nezdanitelnych casti za cele obdobie - aj ked vlastne v obdobi od 5.-8. mesiace sa jej realne nezdanitelna cast neuplatnovala, kedze bola na PN. Tak teraz neviem,ci to program spravil spravne, alebo nie. Opravovat sa mi to neda .
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    Ikka Pozri príspevok
    Dobry den, chcem sa opytat. Vystavujem potvrdenie o prijme za rok 2009. Zamestnankyna bola v p.p. od 1.1.09 do 2.9.09. Zdanitelny prijem vsak dosahovala v mesiacoch 1-4 (mzda), 9 (preplatena dovolenka). Od 5. mesiaca do 6. mesiaca bola na PN, dalej uz na MD. Program Softip HR mi vsak vystavil take potvrdenie, ze v riadku 2 (zuctovanie a vyplatene za mesiace) uviediol mesiace 1,2,3,4,5,6,7,8,9 a v riadku 6 (nezdanitelna cast na danovnika) uviedol sumu 2920,83, co je vlaste scítana suma nezdanitelnych casti za cele obdobie - aj ked vlastne v obdobi od 5.-8. mesiace sa jej realne nezdanitelna cast neuplatnovala, kedze bola na PN. Tak teraz neviem,ci to program spravil spravne, alebo nie. Opravovat sa mi to neda .
    Áno, je to v poriadku, má nárok na celú NZČD.
    Iveta Matlovičová
    na uvedený problém sú dva názory (aspon tak som sa s tým stretla), druhy spôsob hovorí o tom, že:
    - v riadku 2 by sa mali uviesť len mesiace, za ktoré boli príjmy (z riadku 1) zúčtované a vyplatené (ak v čase PN nie je zúčtovaný žiaden zdaniteľný príjem, tak mesiac sa neuvedie)
    - v riadku 6 - by sa mali uviesť mesiace a suma NČ, ktorá bola uplatnená, teda nie mesiace podpísaného daňového vyhlásenia

    Ale nakoľko nie je poučenie vypracované DR SR, tak si to môžeme vyložiť rôzne :-((

    Ikka je offline (nepripojený) Ikka

    Ikka
    Fronco Pozri príspevok
    na uvedený problém sú dva názory (aspon tak som sa s tým stretla), druhy spôsob hovorí o tom, že:
    - v riadku 2 by sa mali uviesť len mesiace, za ktoré boli príjmy (z riadku 1) zúčtované a vyplatené (ak v čase PN nie je zúčtovaný žiaden zdaniteľný príjem, tak mesiac sa neuvedie)
    - v riadku 6 - by sa mali uviesť mesiace a suma NČ, ktorá bola uplatnená, teda nie mesiace podpísaného daňového vyhlásenia

    Ale nakoľko nie je poučenie vypracované DR SR, tak si to môžeme vyložiť rôzne :-((

    No ved prave, ze sa to da vysvetlit rozne.

    promont maja je offline (nepripojený) promont maja

    promont maja
    Vyplňuješ nový formulár, ten čo obsahuje aj riadky ohľadom tzv. zamestnávateľskej prémie ...?

    Ikka je offline (nepripojený) Ikka

    Ikka
    promont maja Pozri príspevok
    Vyplňuješ nový formulár, ten čo obsahuje aj riadky ohľadom tzv. zamestnávateľskej prémie ...?

    Ano, ten. Tam program v riadku Pracovny pomer zaskrtol mesiace 1-4 a 9.

    Potvrdenie o príjme zo závislej činnosti 2009

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.