Zavrieť

Porady

FA z ČR v EUR

Zdravím, chcel som sa spýtať či mi nevie niekto poradit, ako nahodit zahraničnú FA v MRP, ked je už prepočítaná na EUR ich kurzom, a zároven je aj cena v ich mene-teda CZK...ako to do programu nahodit??? keby bola v CZK tak prepočítam automaticky kurzom ECB o den spat, ale tu neviem...dakujem za radu...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    Ak je uvedená cena v EUR a platiť budete túto cenu, zaúčtovala by som to ako vystavenú fa v EUR. Nezaujímala by ma suma v CZK.

    Ak ale budete platiť fa v sume ako je uvedená v CZK, zaúčtovala by som ju našim kurzom podľa ECB.

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    ide o prijatú FA! ...nemám tam zadávať teda žiadny kurz? resp. kurz 1eur=1eur...a typ teda nechám 49tku a vypočítam samozdanenie,hej? ...

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    niekedy mam na fakturach len informativny prepocet na EUR... osobne tuto sumu ignorujem, pretoze druha strana pozaduje platbu v ich mene, tak uctujem normalne cez kurzy ECB a zaevidujem ju menou v akej je fa vystavena...

    Tamila je offline (nepripojený) Tamila

    Tamila
    andreaS Pozri príspevok
    niekedy mam na fakturach len informativny prepocet na EUR... osobne tuto sumu ignorujem, pretoze druha strana pozaduje platbu v ich mene, tak uctujem normalne cez kurzy ECB a zaevidujem ju menou v akej je fa vystavena...
    Súhlasím, preto som vyššie písala, že musia sami z faktúry vedieť, ktorá suma je tam iba informatívna. Či tá v EUR alebo v CZK a podľa toho zaúčtovať.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    My mávame faktúry z ČR bežne v EUR a zároveň aj v CZK. Platíme to v EUR a tak aj došlú fa účtujem normálne v EUR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.