Zavrieť

Porady

Kto nam pozicia?

ahojte, potrebovala by som nazor:
sme trojclenna rodina s malym babätkom. Ja na Materskej Dovolenke, kde mam prispevok asi 390 Eur, ale to len do pol roka, potom rodicovsky prispevok... Manzel je zamestnany - ale na dobu urcitu do Decembra 2010, momentalna cista mzda cca 420 EUR.
Chceme si kupit domcek, ale budeme potrebovat pozicat zhruba 10tis. EUR - mame nejaku sancu ze nam niektora banka pozicia? Podla Vas... ?
Este - vlastnime pozemok, ktory je zapisany ako stavebna parcela...
ak by to zvysilo sance
Dakujem za odpovede!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Luji Pozri príspevok
    ahojte, potrebovala by som nazor:
    sme trojclenna rodina s malym babätkom. Ja na Materskej Dovolenke, kde mam prispevok asi 390 Eur, ale to len do pol roka, potom rodicovsky prispevok... Manzel je zamestnany - ale na dobu urcitu do Decembra 2010, momentalna cista mzda cca 420 EUR.
    Chceme si kupit domcek, ale budeme potrebovat pozicat zhruba 10tis. EUR - mame nejaku sancu ze nam niektora banka pozicia? Podla Vas... ?
    Este - vlastnime pozemok, ktory je zapisany ako stavebna parcela...
    ak by to zvysilo sance
    Dakujem za odpovede!!!
    No neviem,nechcem ti brať ilúzie,ale asi nik vám nepožičia- po 1-zmluva na dobu určitú-velké mínus, po 2- príjem je pre banku absolutne nepostačujúci(420 eur oni neberú ako príjem dostatočný,lebo ty si na MD a okrem toho je tam aj dieťa ako ďalšia vyživovaná osoba)Myslím,že tá stavebná parcela to asi nezvráti, banky moc parcely neuznávajú,majú radšej stavby hotové a teraz navyše pre krízu si dávajú banky veľký pozor na úvery a už ho nedajú tak ľahko ako voľakedy...
    Z týchto dovodov je šanca,že by ste úver získali prakticky nulová
    Naposledy upravil Stanislav 1975 : 17.10.09 at 14:35

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    Skus v Tatrabanke, ja som si zobrala uver na 6,7% bez dokazovania prijmu ( zalozila som stavebny pozemok ) Dali mi 40% z odhadnutej ceny pozemku.

    Melnick je offline (nepripojený) Melnick

    človek čo opustil Poradu. Melnick
    Nestrácaj nádej , skús OTP banku. 10000 eur nie je zas až taká veľká suma.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    Melnick Pozri príspevok
    Nestrácaj nádej , skús OTP banku. 10000 eur nie je zas až taká veľká suma.
    Majka, je to beznádejné-malý príjem, zmluva na dobu určitú,manželka na MD, kríza-banky si dávajú pozor- je to prakticky beznádejná situácia...-v banke si ani nesadne a už ju pošlú preč...

    jaros5 je offline (nepripojený) jaros5

    jaros5
    wegamizi Pozri príspevok
    Skus v Tatrabanke, ja som si zobrala uver na 6,7% bez dokazovania prijmu ( zalozila som stavebny pozemok ) Dali mi 40% z odhadnutej ceny pozemku.
    Zadlžovať sa v dnešnej dobe je riziko väčšie ako kedykoľvek predtým a ak k tomu prirátame vašu finančnú situáciu + malé bábätko ... + to, že manžel má prácu na dobu určitú = obrovské riziko;

    Ste mladí, netreba sa ponáhľať.
    Radšej niečo ušetriť (ak sa dá), venovať sa bábätku, zastabilizovať finančnú situáciu v rodine - o tri roky môžeš nastúpiť aj ty do práce a potom pomýšľať na úver;
    Rozhodnutie je však na tebe;

    seat je offline (nepripojený) seat

    seat
    No vasa situacia sa moze skoro aj zhorsit a nemali by ste z coho splacat - skuste cez stavebne sporitelne tam skorej ale radsej by som po kusku setril a nemínal teraz peniaze vas prijem je dost maly

    wegamizi je offline (nepripojený) wegamizi

    wegamizi
    jaros5 Pozri príspevok
    Zadlžovať sa v dnešnej dobe je riziko väčšie ako kedykoľvek predtým a ak k tomu prirátame vašu finančnú situáciu + malé bábätko ... + to, že manžel má prácu na dobu určitú = obrovské riziko;

    Ste mladí, netreba sa ponáhľať.
    Radšej niečo ušetriť (ak sa dá), venovať sa bábätku, zastabilizovať finančnú situáciu v rodine - o tri roky môžeš nastúpiť aj ty do práce a potom pomýšľať na úver;
    Rozhodnutie je však na tebe;
    Vychadzala som z toho, ze zadavatelka temy sa pytala, kto jej pozicia a nie ci si moze pozicat. Predpokladam, ze ide o dospleho cloveka, ktory si zvazil tie kroky, ktore chce urobit. Mozno jej financne dopomozu aj rodicia ( moja uvaha )

    buchač je offline (nepripojený) buchač

    Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac buchač
    wegamizi Pozri príspevok
    Vychadzala som z toho, ze zadavatelka temy sa pytala, kto jej pozicia a nie ci si moze pozicat. Predpokladam, ze ide o dospleho cloveka, ktory si zvazil tie kroky, ktore chce urobit. Mozno jej financne dopomozu aj rodicia ( moja uvaha )
    Môj maličký odhad ...

    Z normálnych finančných domov , za uvedených príjmových podmienok ???

    NIKTO

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.