Zavrieť

Porady

zálohy

Dobrý den, nevedeli by ste mi tu niekto vysvetlit ako má vyzerať zálohová ostrá FA? ked prijmem zálohu, vystavím ostrú zálohovu FA-a kedže tovar bude až za viac ako 15 dní musí tam byt aj dph,...! no a toto práve neviem ako tam zaúčtovat....v príspevkoch som našiel dačo, no velmi mi to nepomohlo...napr. príspevok od azla-názov: faktury a DPH nechápem vetu účtujeme iba vo výške DPH...to mám len DPH zaučtovať a nič viac? pozeral som aj iné diskusie a našiel som aj iných čo to veľmi ešte nechápu ...tak ak by bol niekto ochotný nám to vysvetlit,...vďaka...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    dakujem za link, najviac som sa stotožnil s Tamilou, ten príspevok sa mi zdá najlepší, len mám ešte otázočku, ked budem teda vystavovat zálohovu vyučtovaciu FA, nemá byť jej znenie na konci k úhrade 0,-??? ....alebo stačí vyčíslit tie sumy bez dph,dph a spolu...zaúčtovať 311/324, 311/343 a až vo vyúčtovacej koncovej FA odpočítať zálohu od celkovej sumy a tam vyjadrit k uhrade rozdiel týchto FA?!

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    beny444 Pozri príspevok
    dakujem za link, najviac som sa stotožnil s Tamilou, ten príspevok sa mi zdá najlepší, len mám ešte otázočku, ked budem teda vystavovat zálohovu vyučtovaciu FA, nemá byť jej znenie na konci k úhrade 0,-??? ....alebo stačí vyčíslit tie sumy bez dph,dph a spolu...zaúčtovať 311/324, 311/343 a až vo vyúčtovacej koncovej FA odpočítať zálohu od celkovej sumy a tam vyjadrit k uhrade rozdiel týchto FA?!
    Benny, odpoviem Ti aj verejne a dám Ti sem aj tie prílohy:
    Ahoj, ja postupujem takto:
    1.Vystavím zálohovú faktúru na sumu 10000 €.

    2.Keď mi odberateľ uhradí sumu 10000 €, tak zaúčtujem túto platbu : 221/32410

    3. Keďže u nás k dodávke dôjde častokrát aj o mnoho neskôr ako do 15 dní od prijatia zálohy (poskytujeme stavebné práce a tie sa často účtujú aj o 3 mesiace), tak vystavím zúčtovaciu Faktúru k prijatej zálohe.

    A zaúčtujem:
    311/32490 v sume 8403,36 €(túto analytiku mám vytvorenú, aby som vedela, že som k tejto zálohe vystavila doklad kvôli dph)
    311/343 v sume 1596,64 €
    32410/311 v sume 10000 €

    Niektorí softwary umožňujú účtovanie len 311/343 a nemusia si vytvárať zvlášť analytiku na 32490, (a tieto softwary vedia i stiahnúť príslušný základ do riadku 3, môj to nevie)ale keďže chcem vedieť, čo som zúčtovala kvôli dph a čo nie, tak som si ju vytvorila a mám v tom poriadok, lebo mávame veľké množstvo záloh.

    4. keď dojde k dodávke tak vystavím faktúru na dodávku (do výnosov)

    311/602...14500€
    311/343...2755 €
    311/32490...-8403,36 €
    311/343... -1596,64 €

    K úhrade zostane 7255 €


    Dúfam, že som zodpovedala na to, čo si potreboval.

    Lenka
    Naposledy upravil grammatika : 05.11.09 at 09:02

    beny444 je offline (nepripojený) beny444

    beny444
    Veľmi dakujem za odpísanie, určite mi to pomože....som velmi rád, že sa nájdu na tomto svete aj ochotní ludia ako si ty

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika

    Tu je veľa úžasných ľudí, ktorí aj mne častokrát veľmi pomohli. a táto stránka ma veľa naučila

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.