Zavrieť

Porady

vrátenie DPH z majetku

Prosím Vás neviete mi poradiť, ak chcem zrušiť registráciu pre DPH z dôvodu neplnenia obratu a aj z dôvodu ukončenia živnosti ako je to s majetkom z ktorého som si odpočítala DPH, musím ju teraz vrátiť?
V evidencii mám hmotný majetok, ktorý je už ale odpísaný. A tzv.drobný majetok, ktorý sme účtovali priamo do nákladov, ale mám ho vedený. Jedná sa napr. o počítač,tlačiareň, stolička, a pod.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janapill Pozri príspevok
    Prosím Vás neviete mi poradiť, ak chcem zrušiť registráciu pre DPH z dôvodu neplnenia obratu a aj z dôvodu ukončenia živnosti ako je to s majetkom z ktorého som si odpočítala DPH, musím ju teraz vrátiť?
    V evidencii mám hmotný majetok, ktorý je už ale odpísaný. A tzv.drobný majetok, ktorý sme účtovali priamo do nákladov, ale mám ho vedený. Jedná sa napr. o počítač,tlačiareň, stolička, a pod.
    V tomto konkrétnom prípade nevzniká povinnosť vrátenia dane. Preto lebo majetok má nulovú účtovnú hodnotu (teda nie je z čoho počítať pomernú časť DPH na vrátenie).

    janapill je offline (nepripojený) janapill

    janapill
    a keď budem mať majetok, ktorý ešte nebude odpísaný, tak potom áno. A ako základ dane by bolo zostatková cena?
    Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    janapill Pozri príspevok
    a keď budem mať majetok, ktorý ešte nebude odpísaný, tak potom áno. A ako základ dane by bolo zostatková cena?
    Ďakujem
    Áno, účtovná zostatková cena by bol základom na výpočet.

    virka je offline (nepripojený) virka

    virka
    Ahojte, a ako je to zo zásobami? Podnikateľ sa stal platcom od 1.3.2009 vtedy urobil inventúru a uplatnil si zo zásob DPH - nadmerný odpočet. Nie je mi jasné ako to budem učtovať v peňažnom denníku. Teraz sa zase odhlási a zo zásob bude vlastná daňová povinnosť. Môže mi niekto poradiť /vysvetliť/ ako to budem účtovať z hľadiska dane z príjmov.Ďakujem

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    virka Pozri príspevok
    Ahojte, a ako je to zo zásobami? Podnikateľ sa stal platcom od 1.3.2009 vtedy urobil inventúru a uplatnil si zo zásob DPH - nadmerný odpočet. Nie je mi jasné ako to budem učtovať v peňažnom denníku. Teraz sa zase odhlási a zo zásob bude vlastná daňová povinnosť. Môže mi niekto poradiť /vysvetliť/ ako to budem účtovať z hľadiska dane z príjmov.Ďakujem
    Uplatnenie DPH pri registrácii: výdavok ovplyvňujúci základ dane, analytika tovar s mínusom (znižuje sa výdavok)
    Naposledy upravil Zoltán Kovács : 19.10.09 at 14:24

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    virka Pozri príspevok
    Ahojte, a ako je to zo zásobami? Podnikateľ sa stal platcom od 1.3.2009 vtedy urobil inventúru a uplatnil si zo zásob DPH - nadmerný odpočet. Nie je mi jasné ako to budem učtovať v peňažnom denníku. Teraz sa zase odhlási a zo zásob bude vlastná daňová povinnosť. Môže mi niekto poradiť /vysvetliť/ ako to budem účtovať z hľadiska dane z príjmov.Ďakujem
    Čo sa týka účtovania pri zrušení registrácie-kuk sem: príspevky č. 133,135,136
    http://www.porada.sk/t115480-dph-pomoc.html

    vrátenie DPH z majetku

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.