Zavrieť

Porady

dan z prijmu z predaja novopostaveneho bytu

Zdravim Vas, potrebujem poradit:
Byvam v bytovom dome v byte ktory vlastnim a mam tu trvaly pobyt asi 10 rokov. Minuly rok som tu postavil novy podkrovny byt (teda som mal na rovnakej adrese 2 byty). Tento byt som skolaudoval minuly rok - a tento rok som ho predal. Otazka - mozem byt oslobodeny od dane z prijmu z predaja toho bytu, kedze som tu mal v case predaja trvaly pobyt? Oba byty ktore som vlastnil mali samozrejme rovnaku adresu a trvaly pobyt mam na tejto adrese.

dakujem moc
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Muška je offline (nepripojený) Muška

    Muška
    Trvalý pobyt je na základe nájomnej zmluvy, alebo listu vlastníctva.

    Takže predpokladám, že nájomná zmluva alebo list vlastníctva je presne vyšpecifikovaný o ktorý byt ide.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Lesia13 Pozri príspevok
    Zdravim Vas, potrebujem poradit:
    Byvam v bytovom dome v byte ktory vlastnim a mam tu trvaly pobyt asi 10 rokov. Minuly rok som tu postavil novy podkrovny byt (teda som mal na rovnakej adrese 2 byty). Tento byt som skolaudoval minuly rok - a tento rok som ho predal. Otazka - mozem byt oslobodeny od dane z prijmu z predaja toho bytu, kedze som tu mal v case predaja trvaly pobyt? Oba byty ktore som vlastnil mali samozrejme rovnaku adresu a trvaly pobyt mam na tejto adrese.

    dakujem moc
    Každý byt má pridelené číslo a pod týmto číslom je evidovaný aj v katastri nehnuteľností.

    Lesia13 je offline (nepripojený) Lesia13

    Lesia13
    Dakujem, mate pravdu, potvrdili mi to aj na mestkom urade. Budem teda platit dan ktora bude zo sumy: predajna cena minus vydokladovane naklady na stavbu?
    Premyslam nad tym co si mozem dat do nakladov - stavebne povolenie som dostal v 2006 a skolaudoval som v 2008. Velku cast nakladov som uz ale mal v 2003 (je to podkrovny byt, menil som stresnu krytinu, daval som izolacie a pod - na to nebolo treba ziadat o stavebne povolenie). Mozem dolozit naklady uz z roku 2003?

    dakujem vam za pomoc

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Lesia13 Pozri príspevok
    Dakujem, mate pravdu, potvrdili mi to aj na mestkom urade. Budem teda platit dan ktora bude zo sumy: predajna cena minus vydokladovane naklady na stavbu?
    Premyslam nad tym co si mozem dat do nakladov - stavebne povolenie som dostal v 2006 a skolaudoval som v 2008. Velku cast nakladov som uz ale mal v 2003 (je to podkrovny byt, menil som stresnu krytinu, daval som izolacie a pod - na to nebolo treba ziadat o stavebne povolenie). Mozem dolozit naklady uz z roku 2003?

    dakujem vam za pomoc
    Môžete.

    Lesia13 je offline (nepripojený) Lesia13

    Lesia13
    Mam este jednu otazku, mozem pouzit aj naklady ktore boli az po skolaudovani? Teda az do datumu ked som byt predal?

    dakujem

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Lesia13 Pozri príspevok
    Mam este jednu otazku, mozem pouzit aj naklady ktore boli az po skolaudovani? Teda az do datumu ked som byt predal?

    dakujem
    Áno. Môžete aj tie.

    dan z prijmu z predaja novopostaveneho bytu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.