Zavrieť

Porady

Nechce sa mi stahovat

Zdravim. Tato tema je skor psychologicka, ako technicka ale myslim, ze viaceri z vas sa uz s tymto problemom stretli. Byvame v jednej obci, ale pozemok sme kupili v inej obci, najma kvoli cene. Pozemok, jeho lokalizacia a okolie je super, lepsie by nemohlo byt. Ale... nie je umiestneny v spravnej obci , tam kde aktualne byvame, kde mame vytvorenu socialnu siet, jednoducho kde sa vynikajuco citim, obec je vacsia, takze ma aj lepsie vybavenie a pod. Manzelovi je to v podstate jedno a ja tak stale hladam dovody, preco by sme mali stavbu domu este oddialit. Kupit dalsi pozemok, tentokrat uz na spravnom mieste, je aktualne financne asi nerealne.

Stahovali ste sa aj vy tam, kam sa vam nechcelo? Ako ste si zvykli? Mat rodinny dom je nasim snom, nepredpokladam, ze by sme si stavali viac rodinnych domov, takze zrejme tam, kde postavime, uz ostaneme na vecne veky...Urcite si zvyknem, ale ako mi spominala kolegyna v rovnakej situacii, vzdy ju pichne pri srdci ked ide okolo tej mestskej casti, kde si povodne chcela kupit domcek, ale napokon skoncili inde...
Usporiadat
Zuna111 Zuna111

Zuna111 je offline (nepripojený) Zuna111

Mam podobny problem ale už v pokročilejšom štádiu, staviame cca tri roky ale oddaľujeme presťahovanie a neponáhľame sa s dokončením, pretože sa nám zo súčasného bydliska nechce. Napriek tomu že v novom dome nám bude pohodlnejšie. Teraz mám v obci kde bývame zamestnanie aj vlastnú firmu a potom budem musieť dochádzať... Vraj si zvyknem... asi ano ale dokedy nie je cely dom uplne aj s exterierom nepôjdem tam. Možno to tiež bola chyba.... začať stavať tam kde sa mi nepáči. Moja dcera hovorí : "mami, človek je potkan, zvykne si na všetko" ...
ja by som to už neurobila... ahoj.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Človek nikdy v živote nemôže mať všetko. Dôležité je, aby to vedel prijať a zmieriť sa s tým. Spomínam si na bývalú kolegyňu, ktorá sa pre nezhody s rodičmi, rozhodla od nich okamžite s manželom a deťmi odsťahovať. Kúpili starý dom na dedine, v obci kde nikoho nepoznali a do práce museli dochádzať. Nám to pripadalo, ako bez rozmyslu. V práci potom lamentovala, že ako si tam zvykne. Pritom ona bola z mesta, nikdy na dedine nebývala. Dnes už domček majú krásne opravený a keď ju stretnem, hovorí, že ani nemyslela, že si tam tak zvykne. Takže držím palce, zvykneš si, len musíš chcieť a vedieť to prijať ako najlepšie a najvýhodnejšie riešenie pre teba i pre celú rodinu.

P.S. Ja som tiež mala iné predstavy o bývaní a zvykla som si.
0 0
ono79 ono79

ono79 je offline (nepripojený) ono79

Temer podobný problém........ bývali sme na chalupe, keĎ sme sa chceli osamostatniť od rodičov, keď sme sa už konečne zobrali. A tak sme bývali v rámci mesta a mali sme všetko na dosah. Teraz sme sa presťahovali do domu. Nebyť našich susedov, ktorých sme spoznali asi po pol roku bývania, tak asi uvažujem rovnako. Ale chcel som len napísať, že ak niekto rieši bytovú otázku svojho bytia, tak nie je nad čím rozmýšľať. Tá chata je svokrovcov, takže ani zmeny k lepšiemu ani iné zmeny sme už nerobili, ale sme sa orientovali na dom. Teraz sme tam a niekedy (asi 2x v roku) si spomeniem na to, aké to tam bolo. Ale inak, dom má svoje čaro a hlavne vtedy keď si opravujete sami a peňazí nie je dosť. Takže?
0 0
magor12 magor12

magor12 je offline (nepripojený) magor12

mi s manželkou sme vymenili byt v meste za rod.dom na dedine. značne sme si tym skomplikovali situáciu čo sa týka dochádzky,vozenia dcéry do školy atď. momentálne dom prerábame a bývame v letnej kuchynke na dvore.jedna izba +kuchyna bez drezu a vody.takto sme už 4 mesiace a predpokladam že ešte 2 budeme kym sa dom da do poriadku.ani velmi nevnímam situáciu v ktorej sme sa ocitli teda to že sme prešli na dedinu ,do lokality kde vlastne nikoho nepoznáme.je tolko práce okolo domu,vybavovania,úveru,prenosu záložného práva,zhánania materiálu a majstrov že na nejake rozmýšlanie ani nie je čas.skrátka-skočili sme do vody a teraz už musíme len plávat,iné nám nezostáva.
0 0
AnetaG AnetaG

AnetaG je offline (nepripojený) AnetaG

Ak by sme nemali inu moznost, tak by sme sa stahovat museli. Aktualne ale byvame v nasom, peknom, velkom, novom byte. Dom je len presun do vyssieho standardnu, splnenie nasej tuzby. Uvedomujem si, ze nema vyznam to odkladat. Cim neskor, tym horsie. Najhorsie to bude pre deti, ktore ak si zvyknu na jednom mieste, najdu kamaratov, tak presun bude horsi. Ale beriem to prilis tragicky, syn este nechodi ani len do skolky Casto sa veci zvyknu vyvinut aj same, tak dufam, ze to bude aj v nasom pripade.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

urcite tam nestavajte ked to nechces. predat pozemok a kupit iny tam kde chcete je realne. postavit dom predat ho a znovu zacat stavat tam kde chcete je nerealne.
a stavat dom tam kde nechces, to je ako za trest.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

AnetaG Pozri príspevok
Ak by sme nemali inu moznost, tak by sme sa stahovat museli. Aktualne ale byvame v nasom, peknom, velkom, novom byte. Dom je len presun do vyssieho standardnu, splnenie nasej tuzby. Uvedomujem si, ze nema vyznam to odkladat. Cim neskor, tym horsie. Najhorsie to bude pre deti, ktore ak si zvyknu na jednom mieste, najdu kamaratov, tak presun bude horsi. Ale beriem to prilis tragicky, syn este nechodi ani len do skolky Casto sa veci zvyknu vyvinut aj same, tak dufam, ze to bude aj v nasom pripade.
Pre deti je dom ako vianoce kazdy den, ked uvidis ako sa tam maly dokaze vyblaznit, ani nepomyslis na nic ine. Ale ked sa neponahlate, tak pozemok predajte a kupte vo vasej obci.
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

AndrejG Pozri príspevok
Pre deti je dom ako vianoce kazdy den, ked uvidis ako sa tam maly dokaze vyblaznit, ani nepomyslis na nic ine.
o tom si dovolim pochybovat urcite zaujimavejsie dobrodruzstva zazije medzi panelakmi. na dvore ho to bude bavit tak v skolke ale potom uz to bude nuda
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

chandler Pozri príspevok
o tom si dovolim pochybovat urcite zaujimavejsie dobrodruzstva zazije medzi panelakmi. na dvore ho to bude bavit tak v skolke ale potom uz to bude nuda
To by si sa divila, v RD moze byt vonku prakticky stale a aj bude. A medzi panelaky ho urcite nepustis sameho sa hrat ked bude mat 6-7 rokov.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
chandler Pozri príspevok
o tom si dovolim pochybovat urcite zaujimavejsie dobrodruzstva zazije medzi panelakmi. na dvore ho to bude bavit tak v skolke ale potom uz to bude nuda
Tak o tomto zasa pochybujem pre zmenu ja a so mnou plno iných ....

....v dnešnej dobe ..?????????????

Kde , kedy , o ktorej hodine , v ktorom meste / mestečku / ......????

Aké dobrodružstvá ?
- opilcov
- feťákov
- cigánov
- kde vonku zbije tretiak prváka kvôli prkotine ??? Tiež dobrodružstvo ...poviem teda ...
- korčuľovanie , skejtovanie ..... na ceste medzi autami
- už stačilo ?????

P.S.:
Mám taký dojem , že nejaké veľké skúsenosti s drobizgom asi ešte nemáš ....
Ak sa mýlim , moja chyba ...beriem späť ...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

buchač Pozri príspevok
....v dnešnej dobe ..?????????????

Aké dobrodružstvá ?
- opilcov
- feťákov
- cigánov
- kde vonku zbije tretiak prváka kvôli prkotine ??? Tiež dobrodružstvo ...poviem teda ...
- korčuľovanie , skejtovanie ..... na ceste medzi autami
- už stačilo ?????
Take "dobrodruzstva" boli bezne aj za komancov, nema to nic s dobou, vsetko co si pisal som zazil pred vyse 20 rokmi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Take "dobrodruzstva" boli bezne aj za komancov, nema to nic s dobou, vsetko co si pisal som zazil pred vyse 20 rokmi.
Vynechal si to najdôležitejšie ...


Kde ?????

Pred vyše 20 - timi rokmi sa blížila " nežná ".....
Choď trochu ďalej ....v rokoch ....

Keby si povedal , že pred 40 - timi , tak to ti už zasa neverím , vtedy sme sa hrali na Winnetoua a Olda Šetrného , Rýchle šípy behali po uliciach ......futbal sme hrali na ihriskách a nie na parkoviskách dnešných sídlisk ....

Ale na to si mladý , lebo ......proste lebo ...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

buchač Pozri príspevok
Pred vyše 20 - timi rokmi sa blížila " nežná ".....
Choď trochu ďalej ....v rokoch ....

Keby si povedal , že pred 40 - timi , tak to ti už zasa neverím , vtedy sme sa hrali na Winnetoua a Olda Šetrného , Rýchle šípy behali po uliciach ......futbal sme hrali na ihriskách a nie na parkoviskách dnešných sídlisk ....

Ale na to si mladý , lebo ......proste lebo ...
Pred 40 rokmi neboli panelakove sidliska, keby boli, tak by sa tam dialo presne to iste. Kedysi nebolo bezpecnejsie, len media prakticky neexistovali, takze to co sa nestalo nam, alebo nejakemu znamemu, ako keby sa nestalo.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ak nemusíš, nestavaj a nechoď tam, kde ťa "neťahá..môže sa stať, že zvykať si budeš celý život a keď príde situácia,alebo nepríjemnosť v prostredí, kde už budeš bývať, nebudeš môcť buchnúť dvermi a odísť..mala by si žiť tam, kde teraz máš pocit, že je ti dobre..
..toto mal aj mne niekto povedať pred 35 rokmi, lebo už toľko som preč z "môjho"pľacu a stále "nie som doma""..
0 0
chandler chandler

chandler je offline (nepripojený) chandler

ja som nepisal o tom to co je bezpecnejsie, ale co je pre deti zaujimavejsie.
sediet na dvorceku v nejakom satelite, kde sirko daleko nic nie je, alebo byt tam kde to zije
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Pred 40 rokmi neboli panelakove sidliska, keby boli, tak by sa tam dialo presne to iste. Kedysi nebolo bezpecnejsie, len media prakticky neexistovali, takze to co sa nestalo nam, alebo nejakemu znamemu, ako keby sa nestalo.


Kriste pane , keď niečo tvrdíš dokáž ....!!!!

Nech sa Ti páči , výstavba sídlisk v Košiciach .....

Nové Mesto - Terasa [upraviť]

Intenzívna výstavba najväčšieho košiského sídliska Nové mesto (1965).

Skutočná masová sídlisková výstavba v Košiciach sa začala v 60-tych rokoch rozhodnutím vlády o výstavbe Východoslovenských železiarní, kedy bolo potrebné poskytnúť domov pre ich 25 tisíc zamestnancov s rodinami. Výsledkom bola výstavba satelitného Nového Mesta na západnom svahu mestskej kotliny, odkiaľ bol vždy skvelý výhľad na centrum mesta. Odtiaľ sa aj vžil názov Terasa, ktorý sa jedine používa u Košičanov na rozdiel od symbolického Nového Mesta, ktorý dokonca nepoužíva ani administratíva, keďže sídlisko spolu s obytnou lokalitou Popradská vytvára mestskú časť Západ, a tak zostáva Nové Mesto iba historickou reáliou. Obytný súbor bol plánovaný pre 60 000 obyvateľov, čo ho radí vo veľkosti sídlisk na Slovensku na druhé miesto po bratislavskej Petržalke. Sídlisko pretína v strede Trieda Slovenského národného povstania, kade vedie veľkokapacitná električková trať na sever i juh centra a rýchlodráhou priamo do VSŽ. Sídlisko bolo taktiež ako jediné dobudované komplexnou občianskou vybavenosťou (zdravotné strediská, obchodné centrá, školské zariadenia a pošty) i vyššieho typu (nemocnica, kino, univerzitné fakulty) s celomestskou pôsobnosťou (pasové oddelenie polície, budova krajského ÚV KSČ - dnešný magistrát mesta z roku 1985). Nové Mesto následnou výstavbou ďalších sídlisk sa dobou plne urbanisticky zakomponovalo do mechanizmu mesta a v súčasnosti už plní sekundárnu úlohu centra mesta, čo sa ešte len prejaví pri ďalšej výstavbe v oblasti tvz. asanačného pásma (t.j. pozostatok domovej zástavby v okolí Ružovej, určenej na zbúranie).
V rokoch 1954 - 1956 vznikali prvé košické sídliská hneď v niekoľkých lokalitách súčasne. Košice I. na Juhu v okolí Pasteurovho námestia a Košice II.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Košické_sídliská

Tieto lokality poznám až príliš dôverne ....aj sme sa pobili , samozrejme ako chlapci , ale bezpečne tam vtedy bolo určite oveľa viac ako je teraz .....

Myslím si , že teraz máme koniec roka 2009 , takže to už bude viac ako tých 40 rokov .... Nie matematika , ale počty nepustia .........
Otvor si odkaz , prečítaj , porovnávaj a potom niečo tvrď ....ja len argumentujem ...

P.S.:
Neuviedol si miesto , mesto ako aj iné odpovede na položené otázky ...
Ja za to nemôžem , že v tých rokoch ešte v mieste Tvojho bydliska boli len malé domčeky ....nie to ešte bloky , paneláky ...
Naposledy upravil buchač : 21.10.09 at 08:10
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

AnetaG Pozri príspevok
Pozemok, jeho lokalizacia a okolie je super, lepsie by nemohlo byt. Ale... nie je umiestneny v spravnej obci , tam kde aktualne byvame, kde mame vytvorenu socialnu siet, jednoducho kde sa vynikajuco citim, obec je vacsia, takze ma aj lepsie vybavenie a pod.
Záleží na tom, čomu dáš väčšiu váhu - či perfektnej location, alebo vybudovanému social kapitálu.
Ja som 11 rok mimo mesto kde som vyrastal, vždy keď sa vraciam do SN, cítim že tam som aj vždy budem doma. Ale doma som aj v BB a doma budem aj v Hrochoti kam sa budeme sťahovať. Dúfam že starých kamošov budem stále stretávať a pribudnú noví. Je to výzva.

http://static.panoramio.com/photos/original/3814698.jpg
http://static.panoramio.com/photos/original/3536869.jpg
http://static.panoramio.com/photos/o...l/14681132.jpg
0 0
arizona arizona

arizona je offline (nepripojený) arizona

Tiež som sa pred pár rokmi presťahovala z mesta (bytu) do vysnívaného domčeka na dedinu, kde sme nepoznali nikoho.Nie je to ďaleko, asi 10 min. autom, ale...
Na domček a záhradku sme si zvykli rýchlo, už by sme asi znovu na činžiak nešli.
Ale dodnes mi chýbajú ľudia, ktorých som len tak náhodne stretala v meste, porozprávali sme sa, či zašli na kávu.
Hoci nemáme zlých susedov, vychádzame dobre, predsa len, moc si povedať nemáme. Je to úplne iné , ako keď sa stretávate s ľudmi, s ktorými sa poznáte od detstva, máte spoločných známych, spoločné spomienky...

Hoci sa s mnohými dávnymi priateľmi navštevujeme, s mnohými pomaly strácame kontakt. Je to predsa len trochu komplikovanejšie , keď na návštevu musíte "cestovať" , ako keď si len tak spontánne vybehnete "do susedstva".

Myslela som si, že si časom zvyknem, ale už som zistila , že asi nie. Veľmi mi chýba to, že idem po ulici a nestretávam známych ľudí, ale iba neznáme tváre , s ktorými sa pozdravíme, ale nemáme si moc čo povedať.

Keby sa dal naspäť vrátiť čas, tak by som to už nikdy neurobila, že by som sa presťahovala na miesto, kde nikoho nepoznám. Aj keď mám radosť z nového domčeka, clivota a smútok za známymi tvárami a známymi miestami prevládajú...
Doma tu nebudem nikdy...
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

buchač Pozri príspevok

Kriste pane , keď niečo tvrdíš dokáž ....!!!!

Nech sa Ti páči , výstavba sídlisk v Košiciach .....
To boli fakt v Kosiciach 12 poschodove panelaky pred 40+ rokmi? Lebo 3-4 poschodove ani nepocitam. Ide mi cisto o hustotu ludi, keby byvali kedysi ludia v takej hustote ako na dnesnych sidliskach, kde je jeden panelak vedla druheho, ze ani slnko nevidis, tak by tam bola rovnaka kriminalita.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Zvyk je železná košeľa, niečo na tom bude. Ťažko opúšťame miesta, kde si zvykneme, máme priateľov. Myslíme si , že keď už si zbudujeme dom, tak tam musíme aj zomrieť. To je, ale pre nás Slovákov typická vlastnosť. Na život američanov, ktorí sa sťahujú aj 5x za život sme si ešte nezvykli. To by ale asi nebolo ani moc dobré, pretože to už by sme neboli my. Tiež, ale nie je dobré, ak sa nedokážeme so sťahovaním vysporiadať.

Žijem predsa dnes a tu, že sa mi niekde páčilo, tak si nato rada spomínam, nič viac.

Aby človek dokázal ľahšie znášať zmeny, mal by na tom aj pracovať. Takže kúpim si niečo na seba vo farbe, ktorá sa mi vonkoncom nepáči a aj to nosím. Z času na čas idem niekde, čo nemusím napr. na futbal alebo na ryby atď. Potom mi nerobí problém ani zmeniť prácu, ani sa presťahovať a zvyknúť si.
A priatelia ? Jedni prichádzajú, druhí odchádzajú a niektorí ostávajú po celý život, za ktorými mi nerobí problém vycestovať, obrazne povedané aj na kraj sveta.

Zmena je život.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať