Zavrieť

Porady

Nechce sa mi stahovat

Zdravim. Tato tema je skor psychologicka, ako technicka ale myslim, ze viaceri z vas sa uz s tymto problemom stretli. Byvame v jednej obci, ale pozemok sme kupili v inej obci, najma kvoli cene. Pozemok, jeho lokalizacia a okolie je super, lepsie by nemohlo byt. Ale... nie je umiestneny v spravnej obci , tam kde aktualne byvame, kde mame vytvorenu socialnu siet, jednoducho kde sa vynikajuco citim, obec je vacsia, takze ma aj lepsie vybavenie a pod. Manzelovi je to v podstate jedno a ja tak stale hladam dovody, preco by sme mali stavbu domu este oddialit. Kupit dalsi pozemok, tentokrat uz na spravnom mieste, je aktualne financne asi nerealne.

Stahovali ste sa aj vy tam, kam sa vam nechcelo? Ako ste si zvykli? Mat rodinny dom je nasim snom, nepredpokladam, ze by sme si stavali viac rodinnych domov, takze zrejme tam, kde postavime, uz ostaneme na vecne veky...Urcite si zvyknem, ale ako mi spominala kolegyna v rovnakej situacii, vzdy ju pichne pri srdci ked ide okolo tej mestskej casti, kde si povodne chcela kupit domcek, ale napokon skoncili inde...
Usporiadat
Bionda Bionda

Bionda je offline (nepripojený) Bionda

som taká aká som
nám, aj keď neplánovane , vychádza , že sa sťahujeme cca každých 7 rokov . Najhoršie je na tom ten bordel, kým si veci nájdu svoje miesto.
Pred štyrmi rokmi sme sa sťahovali do domu- na dedine, kde sme nikoho nepoznali. Čo mi nechýba sú "prajní " susedia, čo stihli obehnúť auto kľúčom dookola- ukradli nám dve autá, dva krát nám autá vykradli, susedov nad a pod sebou- vŕtajúcich, kričiacich........, nevravím ,aj tu kde bývame sú určite "prajní" niektorí, ale dnes mám auto v garáži a nad nami ani pod nami nikoho "dovi, dopo" . Zavretím dverí na byte- až -začínalo moje súkromie, v dome -zavretím bránky, brány, garáže som už doma - náš pozemok.
No ale určite ani toto nie je naša posledná zmena - ako poznám našu rodinu, ešte aspoň raz sa sťahovať budeme.
Všade sú klady , zápory, výhody a nevýhody. Všade sa rovnako nájdu aj zlí aj dobrí ľudia aj prajní aj neprajní. Vôbec to nie je miestom, to aké je a čo nám to miesto dá, závisí od nás samých, od toho aký vzduch si tam vytvoríme- láskou, porozumením a chápavosťou medzi sebou.
Osobne si myslím, nič sa nedeje len tak, všetko má svoje dôvody a príčiny. Každá zmena nám dáva múdrosť a skúsenosti.
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

AndrejG Pozri príspevok
To boli fakt v Kosiciach 12 poschodove panelaky pred 40+ rokmi? Lebo 3-4 poschodove ani nepocitam. Ide mi cisto o hustotu ludi, keby byvali kedysi ludia v takej hustote ako na dnesnych sidliskach, kde je jeden panelak vedla druheho, ze ani slnko nevidis, tak by tam bola rovnaka kriminalita.
A vieš, že boli? Na nasledujúcom obrázku v pravo miesto tých malých rodinných domov je náš vežiak, už bývame tu 38 rokov...tá nízka stavba sú školy a za 7 podlažnými blokmi
vo 12 poschodových sa býva už 42
0 0
Zitulda Zitulda

Zitulda je offline (nepripojený) Zitulda

Zase sa mi zasekáva PC a tak som ledva stačila odoslat:... dopisujem že už 42 rokov sa býva. Ak nájdem pohľad na naše vežiaky teraz priložím.
A ak sa dobre pamätám tak už niekde inde v Košiciach stáli 12 poschodáky a boli obývané viac ako pred 45 rokmi.
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AndrejG Pozri príspevok
To boli fakt v Kosiciach 12 poschodove panelaky pred 40+ rokmi? Lebo 3-4 poschodove ani nepocitam. Ide mi cisto o hustotu ludi, keby byvali kedysi ludia v takej hustote ako na dnesnych sidliskach, kde je jeden panelak vedla druheho, ze ani slnko nevidis, tak by tam bola rovnaka kriminalita.
Prečo by mala byť rovnaká kriminalita ..????
Nechápem ...

Síce netvrdím , že nebola , že neboli kriminálnici , že sa nekradlo , nevraždilo ....
Ale určite nie v takom meradle , ako teraz ...

Vtedy boli športoviská plné športujúcej mládeže , lebo PC , 500 TV kanálov , fet , chlast ....nebolo bežne k zohnatiu .

Dnes je to opačne , na školských športoviskách sa po večeroch zgrupuje mládež za účelom rozbitia sa pomocou vyššie uvedených ...
Všetko možné sa robí , samozrejme okrem športovania ...

Naša generácia , hm , vyšportovaní , vymakaní šraci sme boli ....nie ako dnešné vychrtliny ...ani na vojnu sa nemôžu dať , neurobí zopár zhybov a má problém zabehnúť 1 km ....to tak ešte zbehnúť od stola k výčapnému pultu , to ešte zvládnu ...

Dalo by sa diskutovať ...
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

S mojou rodinou som sa pred cca 4 rokmi presťahovala z Tatier ku Košiciam. Kúpili sme si domček a všetci sme si zvykali dobré dva roky. Dodnes sme si síce nezvykli na naturel domácich, ale po asi dvoch rokoch som začala pociťovať radosť z toho, že idem domov, že na svojej záhrade budem opekať, alebo sa len tak opaľovať, začalo ma tešiť, že stromky čo sme si posadili vyrástli a celé bývanie nadobudlo iný rozmer a iný šat.
Tak ako písala Bionda, aj moja rodina vandrovala, každých 6-7 rokov sme zmizli z jedného miesta a odišli na ďaľšie. Vtedy to bolo pendlovanie za väčším priestorom, teraz je už hádam priestoru dosť a ďalšie vandrovky dúfam nebudú.
Presunúť sa v rámci jedného okresu podľa mňa nie je až taká radikálna zmena.

Pokiaľ doma všetko funguje rozprávkovo, tak mi s tými mojimi najbližšími bude dobre v raji aj v pekle.
Aj tak priateľov s veľkým ,,P" narátame obyčajne na prstoch jednej ruky, ak sa dostaneme k číslu piatich prstov - sme vážne bohatými a vtedy je úplne jedno, či sa nachádzame v Čiernej nad Tisou a naši priatelia v Malackách.

My Slováci sme hodne viazaní na jedno miesto. Ale prichádza doba, keď treba zmeniť pôsobisko z rozličných dôvodov. Vtedy si treba povedať, tam kde sú moje deti a môj partner, tam sme doma .
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
danushka Pozri príspevok
S mojou rodinou som sa pred cca 4 rokmi presťahovala z Tatier ku Košiciam. Kúpili sme si domček a všetci sme si zvykali dobré dva roky. Dodnes sme si síce nezvykli na naturel domácich, ale po asi dvoch rokoch som začala pociťovať radosť z toho, že idem domov, že na svojej záhrade budem opekať, alebo sa len tak opaľovať, začalo ma tešiť, že stromky čo sme si posadili vyrástli a celé bývanie nadobudlo iný rozmer a iný šat.
Tak ako písala Bionda, aj moja rodina vandrovala, každých 6-7 rokov sme zmizli z jedného miesta a odišli na ďaľšie. Vtedy to bolo pendlovanie za väčším priestorom, teraz je už hádam priestoru dosť a ďalšie vandrovky dúfam nebudú.
Presunúť sa v rámci jedného okresu podľa mňa nie je až taká radikálna zmena.

Pokiaľ doma všetko funguje rozprávkovo, tak mi s tými mojimi najbližšími bude dobre v raji aj v pekle.
Aj tak priateľov s veľkým ,,P" narátame obyčajne na prstoch jednej ruky, ak sa dostaneme k číslu piatich prstov - sme vážne bohatými a vtedy je úplne jedno, či sa nachádzame v Čiernej nad Tisou a naši priatelia v Malackách.

My Slováci sme hodne viazaní na jedno miesto. Ale prichádza doba, keď treba zmeniť pôsobisko z rozličných dôvodov. Vtedy si treba povedať, tam kde sú moje deti a môj partner, tam sme doma .
danushka , ja som rodený košičan a poviem Ti pravdu , dodnes som si nezvykol na naturel " domácich "....
Tie 4 roky , čo spomínaš , je málo ....ver , po prisťahovaní sa rôznych ľudí a tým aj samozrejme , všeliakých jedincov došlo k pomiešaniu tých pôvodných ...
Preto bratislavčania nadávajú na " šalenych " vychodňarov , nakoľko teraz , len teraz v nedávnej dobe sa tam presťahovalo x ľudí za prácou ...
Košice toto majú už dávno za sebou ....veď v časoch výstavby VSŽ a potom po spustení prevádzky mal tento podnik 20-22 000 zamestnancov ...pripočítajme k tomu členov rodín a dostaneme sa k číslu cca 40-50 000 duší , zaokruhlene , baj očko ...
Veď kde vzniklo slovo , výraz - gadžo ....??? Aj keď pôvodom je to výraz z romštiny pre označenie bieleho , v Košiciach to bol odveky výraz pre cezpoľného ...
Teraz sa tieto výrazy začínajú používať aj v Blave , je to cool ...

P.S.:
Veď aj preto občas vypadnem , konečne , šak znaš , no ňe....
0 0
ludex ludex

ludex je offline (nepripojený) ludex

človek,čo si užíva život.
chandler Pozri príspevok
o tom si dovolim pochybovat urcite zaujimavejsie dobrodruzstva zazije medzi panelakmi. na dvore ho to bude bavit tak v skolke ale potom uz to bude nuda
Tri roky sme bývali v paneláku a môžem povedať,že deti / 14 a 11 rokov/ neboli vonku ani raz! Teraz sme tri mesiace na dedine a ani nevieme že máme deti. Deti sa dokázali sa fantasticky prispôsobiť. Horšie je to s nami dospelými. Priveľa o tom premýšlame,čo je dobré a čo zlé. Niekedy treba dať veciam volný priebeh a čas ukáže.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

Kukura raz na otázku, ako si zvykol v Nemecku odpovedal: "Nie je dôležité kde som, ale s kým som ". AnetaG, ked sa s touto myšlienkou stotožníš, nebudeš mať problém si zvyknúť.
0 0
Kazu Kazu

Kazu je offline (nepripojený) Kazu

Ak mám so sebou deti, manžela a peniaze tak sporák a posteľ kúpim a "doma" si urobím hocikde
0 0
dolfort dolfort

dolfort je offline (nepripojený) dolfort

susann2 Pozri príspevok
Kukura raz na otázku, ako si zvykol v Nemecku odpovedal: "Nie je dôležité kde som, ale s kým som ". AnetaG, ked sa s touto myšlienkou stotožníš, nebudeš mať problém si zvyknúť.
Nech brouka žít
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

buchač Pozri príspevok
Prečo by mala byť rovnaká kriminalita ..????
Nechápem ...
Ja zas nechapem preco by teraz mala byt ina kriminalita, co snad ludia sa odvtedy nejako geneticky zmenili? Za 1 generaciu?

Neviem o com hovoris, ze alkohol a fet bolo tazke zohnat, ja som si mohol ako decko bez problemov kupit pivo alebo borovicku nielen na sidlisku, ale aj na dedine...stacilo povedat niekomu dost staremu a kupil, mne sa zda, ze patris medzi tych ludi, ktori si idealizuju minulost.

Mam okolo domu viacero sportovisk a cuduj sa svete, stale sa tam niekto hra, ci uz hraju decka futbal, hokejbal alebo basketbal. Tak ako teraz su niektore deti vecne zalezene za PC, predtym mali ine zamienky preco nevyliezt z domu, chyba nieje v technike, ale v rodicoch, oni by mali viest deti k sportovaniu a nie sa vyhovarat na hluposti.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

To sme už riadne odbočili od témy...
...od nechce sa mi sťahovať sme pri kriminalite...

Snáď nám zadávateľka témy odpustí. Ale ja pred 25 rokmi som si určite nemohla kúpiť trávu na pôde základnej školy a ani neviem mimo školy kde by som si v tom čase kúpila trávu, nieto ešte viac...

Takže AndrejG, za obdobie jednej generácie mám pocit, že ubehlo celé storočie.
Rozdiel medzi veľkými mestami a menšími na SK je čo sa týka drôg, kriminality markantný. Už len v prípade mojej rodiny výmenou PP za KE bolo akoby sme došli z nejakej sibírskej zemlianky do Moskvy.
Chvalabohu cez deň sme v meste v práci a školách a potom daváj na vidiek !
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
AndrejG Pozri príspevok
Ja zas nechapem preco by teraz mala byt ina kriminalita, co snad ludia sa odvtedy nejako geneticky zmenili? Za 1 generaciu?

Neviem o com hovoris, ze alkohol a fet bolo tazke zohnat, ja som si mohol ako decko bez problemov kupit pivo alebo borovicku nielen na sidlisku, ale aj na dedine...stacilo povedat niekomu dost staremu a kupil
Tak teraz si si kúpil Ty alebo ten starší ..
, mne sa zda, ze patris medzi tych ludi, ktori si idealizuju minulost.
Nie , nie , ja som tvrdý realista ....argumentujúc faktami ...

Mam okolo domu viacero sportovisk a cuduj sa svete, stale sa tam niekto hra, ci uz hraju decka futbal, hokejbal alebo basketbal. Tak ako teraz su niektore deti vecne zalezene za PC, predtym mali ine zamienky preco nevyliezt z domu, chyba nieje v technike, ale v rodicoch, oni by mali viest deti k sportovaniu a nie sa vyhovarat na hluposti.
Tak je , súhlasím ....
buchač
Poraďák
Citát:Pôvodca textu príspevku: AndrejG
To boli fakt v Kosiciach 12 poschodove panelaky pred 40+ rokmi? Lebo 3-4 poschodove ani nepocitam. Ide mi cisto o hustotu ludi, keby byvali kedysi ludia v takej hustote ako na dnesnych sidliskach, kde je jeden panelak vedla druheho, ze ani slnko nevidis, tak by tam bola rovnaka kriminalita.
Prečo by mala byť rovnaká kriminalita ..????
Nechápem ...
Síce netvrdím , že nebola , že neboli kriminálnici , že sa nekradlo , nevraždilo ....
Ale určite nie v takom meradle , ako teraz ...
Vtedy boli športoviská plné športujúcej mládeže , lebo PC , 500 TV kanálov , fet , chlast ....nebolo bežne k zohnatiu .

Dnes je to opačne , na školských športoviskách sa po večeroch zgrupuje mládež za účelom rozbitia sa pomocou vyššie uvedených ...
Všetko možné sa robí , samozrejme okrem športovania ...

Ozaj sme mimo témy , takže týmto končím .....

JA netvrdím , že nebolo možné zohnať chlast , fet ...Ja tvrdím , že nebolo to bežné ...
Ale bežné teda nebolo určite to , aby si ten chlast kupovali pravidelne deti pod 15 rokov , ako je to teraz ...
Ale v škole na strednej sme fajčili , bežne - dokonca sme to mali povolené asi ako jediná škola na Slovensku v tej dobe ...
Ale v škole sme si cez veľkú prestávku do M....u odbehli na čapáka , neboli sme zatvorení za železnou bránou ...
Ale bolo to v mediach normy , nešikanovali sme mladších ....čo sa nedá povedať o dnešných dobách na ZŠ !!!!!!!!!!
O vydieraní ani nehovorím , to , čo sa deje teraz , škoda reči ...

a danushka v tomto to vystihla celkom presne
Takže AndrejG, za obdobie jednej generácie mám pocit, že ubehlo celé storočie.
Rozdiel medzi veľkými mestami a menšími na SK je čo sa týka drôg, kriminality markantný. Už len v prípade mojej rodiny výmenou PP za KE bolo akoby sme došli z nejakej sibírskej zemlianky do Moskvy.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

Fakt uz len posledna reakcia k tomuto offtopicu. Vsetko co hovoris, bezne bolo...na dedinach decka bezne fajcili a skusali alkohol, na sidliskach tiez. A o sikanovani si dufam robis srandu, to existuje odkedy existuju skoly, to je uz trosku naivne si mysliet, ze deti to maju v skole tazke iba dnes. To ze si to vsetko nezazil ty, alebo to nebolo bezne v tvojom okoli, neznamena, ze to nebolo. To len potvrdzuje moje slova, ze co clovek za komancov nezazil, to neexistovalo, lebo neexistovali objektivne media.
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

AndrejG Pozri príspevok
Fakt uz len posledna reakcia k tomuto offtopicu. Vsetko co hovoris, bezne bolo...na dedinach decka bezne fajcili a skusali alkohol, na sidliskach tiez. A o sikanovani si dufam robis srandu, to existuje odkedy existuju skoly, to je uz trosku naivne si mysliet, ze deti to maju v skole tazke iba dnes. To ze si to vsetko nezazil ty, alebo to nebolo bezne v tvojom okoli, neznamena, ze to nebolo. To len potvrdzuje moje slova, ze co clovek za komancov nezazil, to neexistovalo, lebo neexistovali objektivne media.
V podstate prídeme v tejto téme na to, že od prvotnopospolnej spoločnosti po dnešok sa nič nezmenilo.
Objavila som dnes prameň teplej vody, Heuréka - prvá zmena
...či to si len nahováram, vyšla som zo zemlianky a ocitla som sa v Moskve?
Oj nie veru, radšej ja pekne predvečer do toho svojho pelechu na vidieku zaleziem, deň čo deň...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
To sme už riadne odbočili od témy...
...od nechce sa mi sťahovať sme pri kriminalite...

Snáď nám zadávateľka témy odpustí. Ale ja pred 25 rokmi som si určite nemohla kúpiť trávu na pôde základnej školy a ani neviem mimo školy kde by som si v tom čase kúpila trávu, nieto ešte viac...

Takže AndrejG, za obdobie jednej generácie mám pocit, že ubehlo celé storočie.
Rozdiel medzi veľkými mestami a menšími na SK je čo sa týka drôg, kriminality markantný. Už len v prípade mojej rodiny výmenou PP za KE bolo akoby sme došli z nejakej sibírskej zemlianky do Moskvy.
Chvalabohu cez deň sme v meste v práci a školách a potom daváj na vidiek !
Danushka,ale mohla si si kúpiť trávu aj vtedy-len bolo treba vedieť za kým ísť...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

AndrejG Pozri príspevok
Ja zas nechapem preco by teraz mala byt ina kriminalita, co snad ludia sa odvtedy nejako geneticky zmenili? Za 1 generaciu?

Neviem o com hovoris, ze alkohol a fet bolo tazke zohnat, ja som si mohol ako decko bez problemov kupit pivo alebo borovicku nielen na sidlisku, ale aj na dedine...stacilo povedat niekomu dost staremu a kupil, mne sa zda, ze patris medzi tych ludi, ktori si idealizuju minulost.

Mam okolo domu viacero sportovisk a cuduj sa svete, stale sa tam niekto hra, ci uz hraju decka futbal, hokejbal alebo basketbal. Tak ako teraz su niektore deti vecne zalezene za PC, predtym mali ine zamienky preco nevyliezt z domu, chyba nieje v technike, ale v rodicoch, oni by mali viest deti k sportovaniu a nie sa vyhovarat na hluposti.
V tejto "prestrelke" buchač-andrej som na strane Andreja-jednoznačne...
Ale zasa chapem aj buchača,predsa len je o generáciu vyššie ako my a to sa názorovo musí jednoznačne prejaviť...A takisto by mal iný názor ako on moj dedo(to je ako príklad),len chudáka mojho dedka v škole šikanoval Jiri Wolker-dedo mu musel nosiť desiate a cigarety-
0 0
danushka danushka

danushka je offline (nepripojený) danushka

Stanislav 1975 Pozri príspevok
Danushka,ale mohla si si kúpiť trávu aj vtedy-len bolo treba vedieť za kým ísť...
...no veď práve, dnes oni prídu za Tebou sami... a to je ten rozdiel, či
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
To sme už riadne odbočili od témy...
...od nechce sa mi sťahovať sme pri kriminalite...

Snáď nám zadávateľka témy odpustí. Ale ja pred 25 rokmi som si určite nemohla kúpiť trávu na pôde základnej školy a ani neviem mimo školy kde by som si v tom čase kúpila trávu, nieto ešte viac...

Takže AndrejG, za obdobie jednej generácie mám pocit, že ubehlo celé storočie.
Rozdiel medzi veľkými mestami a menšími na SK je čo sa týka drôg, kriminality markantný. Už len v prípade mojej rodiny výmenou PP za KE bolo akoby sme došli z nejakej sibírskej zemlianky do Moskvy.
Chvalabohu cez deň sme v meste v práci a školách a potom daváj na vidiek !
danushka,zasa nesúhlasím,do PP chodím dosť často mám tam vela známych a pod a predstav si,že v PP drogy prekvitajú jedna radosť-ale zasa-musíš vedieť za kým ísť...A že na vidieku niesú drogy?práveže tam sa teraz sťahujú díleri z vačších miest- a najvačšie drogové semeniská vidiecke? Sereď, Stupava, Holíč,Velký Krtíš,Kežmarok...
0 0
Stanislav 1975 Stanislav 1975

Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

danushka Pozri príspevok
...no veď práve, dnes oni prídu za Tebou sami... a to je ten rozdiel, či
to je jedno či prídu-buď chceš alebo nechceš a hotovo-nikto ťa násilím na nič nesilí - ja sa priznám párkrát som síce niečo vyskúšal,ale neoslovilo ma to,takže u mňa nezabodovali...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať