Zavrieť

Porady

Zrušenie registrácie a samozdanenie

dobry den,
živnostník zrušil registráciu na DPH, na sklade mu zostali zasoby materiálu ktorý pochádza z ČR, teda sme pri kúpe použili režim samozdanenia, no a teraz mi nie je jasné, či aj z týchto zásob treba pri zrušení odviesť DPH naspat.
dakujem, Maria
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

    som m.hladka
    Dobre si to napísala, "hm", ale to je zaujímavá situácia.
    Žeby samozdanenie mínusom??? To som tiež zvedavá.

    tibetan je offline (nepripojený) tibetan

    tibetan
    Mna by zas zaujimal opacny pripad - a to ci pri registracii za platitela dph je mozne uplatnit odpocet zo skladovych zasob nakupenych pred dnom registracie v CR, ked boli nakupene od platcu v cene s dph. Citam, citam, ale uplne jednoznacnu odpoved nenachadzam. Prosim poradte skusenejsi..

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    no ked ste pri nakupe v CR este nemali IC DPH SK...., mam nazor, ze by Vam to česky partner nemohol bez DPH predat a tak asi neni o čom

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Majkas Pozri príspevok
    dobry den,
    živnostník zrušil registráciu na DPH, na sklade mu zostali zasoby materiálu ktorý pochádza z ČR, teda sme pri kúpe použili režim samozdanenia, no a teraz mi nie je jasné, či aj z týchto zásob treba pri zrušení odviesť DPH naspat.
    dakujem, Maria
    A prečo by sa z týchto zásob nemala odviesť pri zrušení registrácie DPH? Režimom samozdanenia ste na výstupe odviedli daň namiesto osoby, ktorá vám zásoby dodala a zároveň ste si uplatnili odpočet DPH. V konečnom dôsledku máte zásoby, ktoré sú od DPH oddanené a pri zrušení registrácie je z nich potrebné odviesť DPH.

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    tibetan Pozri príspevok
    Mna by zas zaujimal opacny pripad - a to ci pri registracii za platitela dph je mozne uplatnit odpocet zo skladovych zasob nakupenych pred dnom registracie v CR, ked boli nakupene od platcu v cene s dph. Citam, citam, ale uplne jednoznacnu odpoved nenachadzam. Prosim poradte skusenejsi..
    Českú DPH si v daňovom priznaní pre DPH na Slovensku odpočítať nemôžete.

    Majkas je offline (nepripojený) Majkas

    Majkas
    Mária.K. Pozri príspevok
    A prečo by sa z týchto zásob nemala odviesť pri zrušení registrácie DPH? Režimom samozdanenia ste na výstupe odviedli daň namiesto osoby, ktorá vám zásoby dodala a zároveň ste si uplatnili odpočet DPH. V konečnom dôsledku máte zásoby, ktoré sú od DPH oddanené a pri zrušení registrácie je z nich potrebné odviesť DPH.
    Hmm, mala som tiez taky pocit, že sa to tým samozdanením dostalo na úroveň nasho slovenskeho materialu ?- je tak ?

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    Majkas Pozri príspevok
    Hmm, mala som tiez taky pocit, že sa to tým samozdanením dostalo na úroveň nasho slovenskeho materialu ?- je tak ?
    Áno.

    tibetan je offline (nepripojený) tibetan

    tibetan
    Praveze cesky dodavatel to predaval s DPH do dna registracie odberatela, az po dni registracie predava slovenskemu odberatelovi bez dph pojde o samozdanenie, preto ma zaujimalo, ci si tuto dph z nespotrebovanych zasob z CR moze uplatnit v prvom dan. priznani, ktore uz bude podavat ako platca dph, ako odpocet..

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    tibetan Pozri príspevok
    Praveze cesky dodavatel to predaval s DPH do dna registracie odberatela, az po dni registracie predava slovenskemu odberatelovi bez dph pojde o samozdanenie, preto ma zaujimalo, ci si tuto dph z nespotrebovanych zasob z CR moze uplatnit v prvom dan. priznani, ktore uz bude podavat ako platca dph, ako odpocet..
    Áno, predával to s DPH, ale s českou DPH. Odpočet českej DPH si nemôžete uplatniť zo slovenského štátneho rozpočtu.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.