Zavrieť

Porady

daňový bonus

Môže mi niekto poradiť? Syn zamestnanca ukončil 16.6.2009 VŠ II.stupňa, priniesol doklad. Od 01.09.2009 nastúpil do I.ročníka doktorandského štúdia v dennej forme, teda III.stupeň VŠ. Syn bude mať v máji 2010 25 rokov. Moja otázka: má od septembra nárok na daňový bonus (ak je to už III.stupeň vzdelania, i keď ešte nemá 25 rokov)? A v mesiacoch 07, 08/2009 mu nárok na DB zaniká? ďakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    drobeceva je offline (nepripojený) drobeceva

    drobeceva
    zsstefanika Pozri príspevok
    Môže mi niekto poradiť? Syn zamestnanca ukončil 16.6.2009 VŠ II.stupňa, priniesol doklad. Od 01.09.2009 nastúpil do I.ročníka doktorandského štúdia v dennej forme, teda III.stupeň VŠ. Syn bude mať v máji 2010 25 rokov. Moja otázka: má od septembra nárok na daňový bonus (ak je to už III.stupeň vzdelania, i keď ešte nemá 25 rokov)? A v mesiacoch 07, 08/2009 mu nárok na DB zaniká? ďakujem.
    Od septembra nemá nárok ani na RP, ani na DB.
    Nárok mu zaniká v mesiaci, kedy mal štátnice.

    zlatko7979 je offline (nepripojený) zlatko7979

    zlatko7979
    Prosím, Vás mám to dobre zaúčtované - daňový bonus na dieťa, ktorý vyplatila firma zamestnancovi bude to 342/331 a spoločníkovi ktorý je tiež zamestnancom to bude 342/366?A na aké účty mám dať tú pohľadávku danového úradu za daňový bonus - oni to vracajú až štvrťročne. Díky moc za pomoc.

    JuKaS je offline (nepripojený) JuKaS

    JuKaS
    zlatko7979 Pozri príspevok
    Prosím, Vás mám to dobre zaúčtované - daňový bonus na dieťa, ktorý vyplatila firma zamestnancovi bude to 342/331 a spoločníkovi ktorý je tiež zamestnancom to bude 342/366?A na aké účty mám dať tú pohľadávku danového úradu za daňový bonus - oni to vracajú až štvrťročne. Díky moc za pomoc.

    Obidva predpisy pôjdu 342/331, keďže sú obidvaja zamestnanci. Pohľadávku voči DÚ máš zaúčtovanú na účte 342, keď príde úhrada z DÚ zaúčtuješ 221/342

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    JuKaS Pozri príspevok
    Obidva predpisy pôjdu 342/331, keďže sú obidvaja zamestnanci. Pohľadávku voči DÚ máš zaúčtovanú na účte 342, keď príde úhrada z DÚ zaúčtuješ 221/342
    Nesúhlasím.
    Mzdové nároky zo závislej činnosti voči spoločníkovi, ktorý má aj prac.zmluvu účtujeme na účet 366 - Ostatné záv.voči spol. zo ZČ.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zlatko7979 Pozri príspevok
    Prosím, Vás mám to dobre zaúčtované - daňový bonus na dieťa, ktorý vyplatila firma zamestnancovi bude to 342/331 a spoločníkovi ktorý je tiež zamestnancom to bude 342/366?A na aké účty mám dať tú pohľadávku danového úradu za daňový bonus - oni to vracajú až štvrťročne. Díky moc za pomoc.
    Je to správne zaúčtované. Pohľadávka voči DU ostane na 342, a po poukázaní z DÚ zaúčtuješ 221/342.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.