Zavrieť

Porady

Dátum DPH

Službu sme mali poskytnúť 14.10. O faktúru klient požiadal už v auguste, uhradil ju v septembri. Vystavila som faktúru s augustovým dátumom vystavenia aj dodania. Asi som urobila blbosť, lebo som mala vyrobiť najskôr zálohovú faktúru a po zaplatení ostrú s dátumom dodania septembrovým, kedy klient uhradil. Alebo nie?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivetatereza Pozri príspevok
    Službu sme mali poskytnúť 14.10. O faktúru klient požiadal už v auguste, uhradil ju v septembri. Vystavila som faktúru s augustovým dátumom vystavenia aj dodania. Asi som urobila blbosť, lebo som mala vyrobiť najskôr zálohovú faktúru a po zaplatení ostrú s dátumom dodania septembrovým, kedy klient uhradil. Alebo nie?
    Áno, bolo to zle, najprv mala byť ZF, pretože ešte neboli služby vykonané.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Ivetatereza Pozri príspevok
    Ešte prosím o radu, čo s tým mám urobiť?
    Stornovala by som nedôvodne vystavenú faktúru, a vystavila by som faktúru k dodaniu služby, samozrejme ak bola už dodaná. AK ste platiteľom dph, a služba ešte nebola dodaná, ale bola prijatá záloha, tak je povinnosťou vyhotoviť faktúru k nej do 15 dní.

    Ivetatereza je offline (nepripojený) Ivetatereza

    Ivetatereza
    Nie je mi jasný výraz "Stornovať faktúru" Pracujem v Oberone a vystavujeme pri zle vystavenej faktúre Dobropisy.

    Ivetatereza je offline (nepripojený) Ivetatereza

    Ivetatereza
    Dobrý deň.

    Mám ešte dotaz. Klientovi robíme služby, dodámeju 22.10. Pri tejto službe zistíme, že potrebuje aj nový tovar, ten mu dodáme 28.10. Všetko fakturujeme na jednu faktúru s dátumom dodania 28.10. /ako je na dodacom liste z dodania tovaru.
    Postupujeme správne?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Ivetatereza Pozri príspevok
    Dobrý deň.

    Mám ešte dotaz. Klientovi robíme služby, dodámeju 22.10. Pri tejto službe zistíme, že potrebuje aj nový tovar, ten mu dodáme 28.10. Všetko fakturujeme na jednu faktúru s dátumom dodania 28.10. /ako je na dodacom liste z dodania tovaru.
    Postupujeme správne?
    Áno.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.