Zavrieť

Porady

Podanie DPH a co vsetko k tomu patri?

Ahojte, kedze podavam dphcku prvykrat velmi pekne som Vas poprosila o radu. Co vsetko je potrebne s tym poslat?

DPH - staci poslat postou, alebo je lepsie ho rovno vyplnit na stranke drsr.sk?
- to potvrdenie o odovzdani dph sa tlaci iba v te ked sa odovzdava osobne, ze? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze?

stvrtrocny prehlad o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov - staci to vyplnit na stranke drsr? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze?

Mam este nejake ine povinnosti???
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Peterika je offline (nepripojený) Peterika

    Peterika
    [QUOTE=martina0903;1187548]Ahojte, kedze podavam dphcku prvykrat velmi pekne som Vas poprosila o radu. Co vsetko je potrebne s tym poslat?

    DPH - staci poslat postou, alebo je lepsie ho rovno vyplnit na stranke drsr.sk? stačí poslať poštou, ale dopotučene, aby bol k nej podací lístok, lepšie vyplniť na stránke DRSR
    - to potvrdenie o odovzdani dph sa tlaci iba v te ked sa odovzdava osobne, ze? áno posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze? áno

    stvrtrocny prehlad o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov - staci to vyplnit na stranke drsr? posiela sa na DU kde je UJ registrovana, ze? áno

    Mam este nejake ine povinnosti???napr.sledovať príjem, / mesačný platca,/ účtovať, účtovať, účtovať;[



    odpoveď v texte

    Andyke je offline (nepripojený) Andyke

    Andyke
    Ja len doplním, že pokiaľ vznikla daňová povinnosť DPH tak treba aj uhradiť načas.

    martina0903 je offline (nepripojený) martina0903

    martina0903
    Dakujem ti velmi pekne Peterika, velmi si mi pomohla/ol

    este mi nie su jasne celkom preddavky na dan z prijmu PO, ako to funguje, kedy sa to robi??? :-//

    martina0903 je offline (nepripojený) martina0903

    martina0903
    dakujem,

    takze, ak v mojom pripade ak ide o novu UJ, preddavky na dan z prijmov sa jej netykaju do najblizieho danoveho priznania z prijmov FO /t.j. marec 2010/ potom preddavky zacne platit az od aprila 2010, tak??

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martina0903 Pozri príspevok
    dakujem,

    takze, ak v mojom pripade ak ide o novu UJ, preddavky na dan z prijmov sa jej netykaju do najblizieho danoveho priznania z prijmov FO /t.j. marec 2010/ potom preddavky zacne platit az od aprila 2010, tak??
    Len v tom prípade, ak mu podľa DP vynikne táto povinnosť.

    martina0903 je offline (nepripojený) martina0903

    martina0903
    ano, ano, dakujem vam vsetkym.

    a este predsa jedna otazocka aby som zaspala :-), dnes ma niekto vystrasil s nejakymi mesacnymi vykazmi, to myslel len to stvrtrocne hlasenie o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov? nic ine, ze?

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martina0903 Pozri príspevok
    ano, ano, dakujem vam vsetkym.

    a este predsa jedna otazocka aby som zaspala :-), dnes ma niekto vystrasil s nejakymi mesacnymi vykazmi, to myslel len to stvrtrocne hlasenie o zrazenych preddavkoch na dan z prijmov? nic ine, ze?
    No keď podávaš tie kvartálne prehlady, tak zrejme máte zamestnancov. V tom prípade sa mesačne posielajú výkazy do SP a ZP.

    Podanie DPH a co vsetko k tomu patri?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.