Zavrieť

Porady

DPH

Ahoj pomocníci z Porady. Potrebujem poradiť s problémom DPH. V 7/09 som kúpil os.auto M1 za 7,300,- €, zaradila do majetku firmy a zaúčtovala ako nákup DM /bez DPH/. Dorábam DPH za Q a zistila som, že mi dalo do odpočítania dane sumu 14,05€. Dalo mi to do kolónky Odpočítanie dane pri dod.dopr,prostr. § 52, Úprava dane odpočítanej pri dlhod.maj. § 54.Tie paragrafy som pozerala, ale zdá sa mi že to nie je správne. Do tabuľkymi nedalo žiadny základ iba dań 14,05. Prosím poraďte mi. Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Ak si kúpila auto M1 - nie je nárok na odpočet, do majetku zaradíš v celej sume.
    Táto transakcia nemá nijaký dopad na dph, nevstupuje do daňového priznania.
    Ak Ti vyskakuje nejaká daň (14,05 ) .......????? ....je to nejaká iná chyba.
    Niečo si chybne zadala.

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Zda sa, ze ta platba tam nema co robit, ak sa tyka auta, ako sama pises.

    Ak si DP DPH este nepodala, polozku v evidencii DPH vymaz, skontroluj si celu evidenciu a mozes DP DPH podat .

    PS
    Odpovedala som, akoby sa jednalo o JU , ale zo zadania to nevyplyva. V kazdom pripade vsetko skontrolovat.

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    To som si aj myslela, takže idem kontrolovať pekne položku po položke. Díky moc a pekný večer.

    andreaS je offline (nepripojený) andreaS

    andreaS
    Majuška11 Pozri príspevok
    To som si aj myslela, takže idem kontrolovať pekne položku po položke. Díky moc a pekný večer.
    ja bez tejto kontroly dph neodovzdavam nikdy... vzdy si vezmem evidenciu dph a fajkam doklad za dokladom a ked je chyba, pridem na nu pri tejto kontrole...

    Majuška11 je offline (nepripojený) Majuška11

    Majuška11
    Ja tak isto kontrolujem, DPH už robím viac rokov /síce v podvojnom účt. a tam sa lepšie kontroluje/, ale tu som si nevšimla že v zostave mám iba DPH bez základu. Takže som chybičku našla. Ďakujem všetkým.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.