Zavrieť

Porady

Neskoro zaplatená DPH

Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem
    Áno, úroky z omeškania nabehnú určite. To, že máš veľa neplatičov, nič nemení na plnení si svojej daňovej povinnosti.

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    smachotka Pozri príspevok
    Ahojte co sa stane ked nezaplatim DPH do 25 dna v mesiaci ak mi vysla vlastna danova povinnost? Nabehnu mi niejake uroky? Da sa niejakym listom na danovom urade odvolat ze to neskor zaplatim z dovodu ze mam vela neplaticou? Dakujem
    Odvolanie nie je prípustné. Prepočítaj si, koľko zaplatíš sankcie: Kalkulačka DR SR
    Nie je to nič strašné, tak sa nestresuj

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    tu je § 35b zákona o správe daní a poplatkov, všetko podstatné je tam:

    (2) Správca dane vyrubí sankčný úrok z dlžnej sumy vo výške štvornásobku základnej úrokovej sadzby Národnej banky Slovenska platnej v deň vzniku daňového nedoplatku alebo v deň nasledujúci po dni, v ktorom mal byť preddavok na daň zaplatený alebo odvedený alebo splátka dane zaplatená. Správca dane vyrubí sankčný úrok za každý deň omeškania s platbou, začínajúc dňom nasledujúcim po dni splatnosti dane alebo rozdielu dane až do dňa platby vrátane alebo do dňa použitia preplatku alebo vykonania kompenzácie podľa § 63; ak daňový subjekt podá dodatočné daňové priznanie alebo dodatočné hlásenie, sankčný úrok sa vyrubí do dňa podania dodatočného daňového priznania alebo dodatočného hlásenia z dlžnej sumy uvedenej v daňovom priznaní alebo hlásení alebo v poslednom opravnom daňovom priznaní, alebo v predchádzajúcom dodatočnom daňovom priznaní, alebo v dodatočnom hlásení. Sankčný úrok sa počíta najdlhšie za štyri roky omeškania s platbou s výnimkou uvedenou v odseku 1 písm. e). Sankčný úrok sa nevyrubuje zo sankčného úroku, úroku a pokuty.

    (3) Proti rozhodnutiu o vyrubení sankčného úroku sa možno odvolať.


    čiže dá sa odvolať

    a § 78 zákona o DPH hovorí o splatnosti daňovej povinnosti

    Beata je offline (nepripojený) Beata

    Beata
    Súhlasím s ekopo, čo sa týka odvolania proti rozhodnutiu o vyrubení sankčného úroku. Ale na neskoro odvedenú VDP sa odvolať nedá

    Neskoro zaplatená DPH

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.