Zavrieť

Porady

materská dovolenka

Dobrý den, poprosím o radu :

zamestnankyna išla 6.6.2009 na materskú dovolenku- cez RLFO som jej nahlasila zmenu do SP- / po 28 týždnoch- teda 18.12.2009- by mala ísť na rodičovský príspevok- je vydatá/ má ale ešte nárok na 1 den starej dovolenky + 20 dní novej dovolenky - ako mám postupovať ? mám nahlásiť cez RLFO zmenu- ako keby nastúpila do práce 19.12 , preplatiť jej 21 dní dovolenky- a odkedy ju mám zase nahlásiť- zmenu do SP - nástup na rodičovský príspevok ? vopred dakujem jana
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    brčko je offline (nepripojený) brčko

    brčko
    bez jej požiadania o čerpanie riadnej dovolenky jej ju predsa nemôžeš ani nahlasovať. Od toho závisí, či bude mať nárok na rodič.príspevok aj za 12/09 alebo nie a aj podla akého zákona sa jej RP bude vyplácať. Dovolenka za r.2008 a 2009 jej neprepadne, ak si ju vyčerpe po ukončení RD predpokladám do konca kalendárneho roka, kedy nastúpi do práce, teda s najväčšou pravdepodobnostou do konca roku 2012.

    No a vlastne aj o čerpanie rodič.dovolenky by mala zamstnávatela požiadať, aj ked v ZP nie je uvedené, že písomne.

    Benko je offline (nepripojený) Benko

    Benko
    ...a aj podla akého zákona sa jej RP bude vyplácať."
    Tomu vôbec nerozumiem. Čo sa tým myslí?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Benko Pozri príspevok
    ...a aj podla akého zákona sa jej RP bude vyplácať."
    Tomu vôbec nerozumiem. Čo sa tým myslí?
    záleží od nástupu na rodičovskú dovolenku
    - do 31.12.2008
    - od 1.1.2009
    - či splňa podmienky nového zákona - ak bude schválený - od 1.1.2010

    Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

    Katy a R
    Benko Pozri príspevok
    ...a aj podla akého zákona sa jej RP bude vyplácať."
    Tomu vôbec nerozumiem. Čo sa tým myslí?
    .. účinného do 31.12.2008, alebo po 1.1.2009 ...
    niečo o tom je napr tu http://www.porada.sk/t115564-rodicov...mestnanie.html
    .. ale aj v iných témach o RP

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Poradáci poprosím Vás o pomoc - nemala som taký prípad tak to chcem u Vás overiť : zamestnankyňa - ukončené dlhodobé PN nástup na materskú dovolenku čo pre nás ako zamestnávateľa je dôležité ohľadom SP : nahlásim zmenu , pošlem žiadosť o materské treba aj potvrdenie o príjme / už odovzdané u PN / nie som mzdárka tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika C. Pozri príspevok
    Poradáci poprosím Vás o pomoc - nemala som taký prípad tak to chcem u Vás overiť : zamestnankyňa - ukončené dlhodobé PN nástup na materskú dovolenku čo pre nás ako zamestnávateľa je dôležité ohľadom SP : nahlásim zmenu , pošlem žiadosť o materské treba aj potvrdenie o príjme / už odovzdané u PN / nie som mzdárka tak Vás prosím o pomoc. Ďakujem.
    Ukončenie DPN, nástup na MD-zmena, žiadosť o MD spolu s VZ.
    Naposledy upravil Tweety : 02.11.09 at 08:03

    Monika C. je offline (nepripojený) Monika C.

    43 ročná účtovníčka Monika C.
    Ďakujem Majka za pomoc - ukončenie doč. PN asi preklep / DPH/ alebo sa mýlim . Pekný deň Majka.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Monika C. Pozri príspevok
    Ďakujem Majka za pomoc - ukončenie doč. PN asi preklep / DPH/ alebo sa mýlim . Pekný deň Majka.
    Už som to opravila.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.