Zavrieť

Porady

súkromné auto na služobné účely

Ahojte poraďáci,
prosím len o o radu - áno/nie
SZČO súkromné auto používa na služobné účely - cestovné príkazy ... má zaplatenú cestnú daň, často cestuje a preto sa chcem spýtať, či je stráviteľný VOZD za nákup GPS do tohto vozidla.
Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    petra:-) je offline (nepripojený) petra:-)

    :-) petra:-)
    GPS sa predsa dá použiť aj bez auta Napríklad pre orientáciu v meste.
    Ak SZČO často cestuje, je evidentné, že navigáciu bude používať za účelom dosiahnutia, zabezpečenia a udržania príjmov. Nevidím dôvod, prečo by to nemohol byť VOZD, ak to bude vedieť dostatočne obhájiť.

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    Romant Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci,
    prosím len o o radu - áno/nie
    SZČO súkromné auto používa na služobné účely - cestovné príkazy ... má zaplatenú cestnú daň, často cestuje a preto sa chcem spýtať, či je stráviteľný VOZD za nákup GPS do tohto vozidla.
    Ďakujem
    Ja by som povedala, že nie keďže nemáš auto zaradené v majetku, tak nemôžeš mať ako VOZD nákup GPS, tu máš príklady čo si môžeš pri používaní nezaradeného auta uplatniť
    Súkromné auto (nie je v obchodnom majetku)
    - daň z motorových vozidiel
    - zmluvné, havarijné poistenie úmerne využívaniu vozidla v súvislosti s podnikaním,
    - náhradu za spotrebované pohonné látky
    - základnú náhradu za každý jeden kilometer jazdy podľa § 7 zákona o cestovných náhradách
    - diaľničné poplatky, parkovné a ďalšie výdavky

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    petra:-) Pozri príspevok
    GPS sa predsa dá použiť aj bez auta Napríklad pre orientáciu v meste.
    Tak toto by mi nenapadlo, neviem či si to teda nekúpim, pri mojom orientačnom zmysle by sa aj zišlo

    Romant je offline (nepripojený) Romant

    Romant
    Ďakujem za všetky rady, dobrý nápad je aj používanie GPS bez auta , aspoň jeden argument voči DÚ. Na druhej strane v TV správach som videla ako chodia ľudia pomocou GPS na hríby. Prečo by SZĆO nemohol pomocou GPS pešo vo väčšom meste hľadať ulice.

    kovex je offline (nepripojený) kovex

    kovex
    babi2 Pozri príspevok
    Tak toto by mi nenapadlo, neviem či si to teda nekúpim, pri mojom orientačnom zmysle by sa aj zišlo


    Poniektoré nežné pohlavie ma slabšie vyvinutý zmysel pre orientáciu, teda aj ja, mám síce gps v aute, ale asi si ho dám aj do vreká na kabáte.

    súkromné auto na služobné účely

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.