Zavrieť

Porady

najomna zmluva

ahojte, potrebovala by som poradit, jedna moja znama ma s.r.o., v majetku firmy ma nehnutelnost (byt), ktoru formou najomnej zmluvy prenajimala. byt prenajimala asi od 01.02.09 do 10.02.09, to je len asi 8 dni..najomna zmluva sa ukoncila odstupenim od zmluvy..ma byt tato najomna zmluva vedena v uctovnictve a potom sa ma stornovat? alebo sa tam vobec nema dat? peniaze z najmu nájomnik neuhradil, takze nebol ziaden prijem.. dakujem za vase odpovede...
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Danila je offline (nepripojený) Danila

    Vylúčený člen Danila
    simona sucha Pozri príspevok
    ahojte, potrebovala by som poradit, jedna moja znama ma s.r.o., v majetku firmy ma nehnutelnost (byt), ktoru formou najomnej zmluvy prenajimala. byt prenajimala asi od 01.02.09 do 10.02.09, to je len asi 8 dni..najomna zmluva sa ukoncila odstupenim od zmluvy..ma byt tato najomna zmluva vedena v uctovnictve a potom sa ma stornovat? alebo sa tam vobec nema dat? peniaze z najmu nájomnik neuhradil, takze nebol ziaden prijem.. dakujem za vase odpovede...
    Keby si vedela, ako zle sa toto čítalo. Mala Tvoja známa v činnosti prenájom? Ak áno, faktúrovala nájomcovi aj čo i len 8 dní nájomné? Ak áno, tak aj účtovala? A zmluvu doložila k faktúre? A neplatiča urgovala? A v účtovníctve teda má neuhradenú pohľadávku? Resetnúť sa asi všetko nedá, lebo zmluvu má aj nájomca. A ťažko uhádnuť, prečo bolo odstúpenie od zmluvy. Ako sa ťažko čítalo, tak ťažko sa aj radí.
    v cinnosti mala prenajom. byt je len v majetku firmy, ale najomna zmluva nie je vobec zahrnuta v uctovnictve, ziadnu pohladavku neuctovala, ziadnu fakturu, ziadnu vyzvu na zaplatenie im neposlala....odstupenie od zmluvy bolo na zaklade dohody oboch stran... otazka len znie..ma byt tato najomna zmluva v uctovnictve zaevidovana, aj ked nebol ziaden prijem, trvala len 8dni, ukoncila sa dohodou zmluvnych stran o odstupeni od zmluvy..

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.