Zavrieť

Porady

Bakalárska práca

Ahojte, prosím vás môžte mi poradiť ako mám písať bakalársku prácu. Mám tému, že ,,Význam spolupráce rodiny a školy pri výchove dieťaťa s mentálnym postihnutím. Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať. Prosím poraďte mi, kto už má s tým skúsenosti, ďakujem.
Usporiadat
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

... hlavne sama. Prepisovanie textov bez uvedenia zdroja sa neráta. A myslím, že na výber boli určite aj jednoduhšie témy...
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
adela222 adela222

adela222 je offline (nepripojený) adela222

Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému.
0 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

adela222 Pozri príspevok
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému.
Temu mas dobru, pozri sem, mas tu zoznam zariadeni v skolstve
http://www.infovek.sk/predmety/specs.../sppzoznam.php

skus sa na nakontaktovat na niektore z nich, myslim, ze ti podkladov daju dost
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
adela222 Pozri príspevok
... Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať.....
... neviem si odpustiť jednu poznámku: študovala si aspoň približný obor, o ktorom chceš písať bakalársku prácu? Resp. plánuješ v tomto odbore pracovať? Lebo potom by si mala mať aspoň predstavu, o čom to má byť. Neviem ako to chodí teraz, ale za našich čias boli vedúci prác, mali sme konzultantov z praxe - skús sa obrátiť na nich.
Som rodič mentálne postihnutého dieťaťa, a ako vidím, ani do budúcna sa nechystá revolúcia vo výchove mentálne postihnutých detí (určite nie mimo Bratislavy a krajských miest).
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

adela222 Pozri príspevok
Myslíš, že je to ťažká téma? Neviem si vôbec rozdeliť kapitoly.
Tak to som teda sklamaná, že mám asi zlú tému, do kelu.
Ale na výber toho nebolo veľa, akurát som sa mala rozhodnúť medzi dramatoterapiou a touto témou. Tak asi som si teda vybrala zle.
No budem musieť sa s tým popasovať, ale niekoľko rád by som uvítala, ak mal niekto podobnú tému.
skús osloviť toho komu budeš predkladať prácu... zrejme by mohol mať niečo čo by ti mohlo pomôcť pri písaní. Možno už v minulosti sa niekto zaoberal touto témou a takto získaš nejaký návod, nápady, osnovu... aby si mohla nabrať správny smer.
0 0
amakov amakov

amakov je offline (nepripojený) amakov

Suhlasim s tým, že urcite más konzultanta, ktorý by ti mohol pomoct ale je pravda,že za nim by si muž mala ísť s nejakou predstavom a mať už nejaku schému o čom bude tá práca. Na uvod by mala byť nejaká teoria z ktorej vychádzaš-rodina, škola, mentálne postihnutí...,ďalej nejaký prípadne výskum z tak postihnutách rodín, z tried, vlastné závery, poznatky, návrhy... Nie je to zlá téma, treba sa do toho zahryznuž a pojde to. Zo začiatku je skoro každá téma ťažká, len sa treba do toho zahryznúť a potom ťa určite napadne veľa myšlienok.Tak veľa zdaru a hlavne nenechávať si to na poslednú chvíľu
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Z každej rady si treba niečo vziať. Hlavne musíš vedieť prečo si si vybrala práve túto tému, aký máš k nej vzťah a aký máš cieľ
V osnove by som najprv vymedzila všetky základné pojmy, ktoré budem v práci používať (rodina, škola, výchova, ...),
potom by som riešila spojitosť rodiny a školy vo výchove (všeobecne) ale len veľmi stručne. Bol by to vlastne úvod do hlavnej problematiky práce - deti s mentálnym postihnutím vyžadujú špeciálnu pedagogiku.
Určite by som sa spojila s pedagogickými a výchovnými pracovníkmi konkrétnych zariadení a škôl. Tam môžeš získať autentickosť riešenia problému. Vždy však uvádzaj zdroje svojich informácií a textov, ktoré použiješ. Plagiátorstvo sa nevypláca a ak ti skutočne ide o dobrú vec, vnesieš do nej kus svojej práce.
Keď budeš mať akú takú predstavu choď za svojim konzultantom. Mal by ti vedieť poradiť a usmerniť ťa.
Téma je to veľmi zaujímavá a aktuálna. Ak začneš zbierať skúsenosti pre jej napísanie v praxi zaujme nielen teba, ale aj komisiu, ktorá bude jej výsledok posudzovať. Držím ti palce a želám veľa úspechov, ale aj ochotných ľudí, ktorí ti pomôžu.
Naposledy upravil Klimentová Viera : 28.10.09 at 11:25 Dôvod: Opravujem sa "choď".
0 0
Flinstone Flinstone

Flinstone je offline (nepripojený) Flinstone

a jednoduhší bude urobiť prieskum ako výskum, hlavne z hľadiska spracovania výsledkov...
0 0
Jana2004 Jana2004

Jana2004 je offline (nepripojený) Jana2004

Stefan2005 Pozri príspevok
... neviem si odpustiť jednu poznámku: študovala si aspoň približný obor, o ktorom chceš písať bakalársku prácu? Resp. plánuješ v tomto odbore pracovať? Lebo potom by si mala mať aspoň predstavu, o čom to má byť. Neviem ako to chodí teraz, ale za našich čias boli vedúci prác, mali sme konzultantov z praxe - skús sa obrátiť na nich.
Som rodič mentálne postihnutého dieťaťa, a ako vidím, ani do budúcna sa nechystá revolúcia vo výchove mentálne postihnutých detí (určite nie mimo Bratislavy a krajských miest).
Musím adelu222 zastať. Konzultanti sú v súčastnosti len formálna záležitosť. Ja osobne som robila bakalársku práce pred rokom. Na šťastie som mala dobrú tému, veľmi ma bavila, spravila som si osnovu a až túto konzultant schvaľoval. Svoju prácu som mu ukázala 3x (e-mailom), 1x som osobne konzultovala. Z rečí kolegov viem, že konzultanta videli len raz a to keď im dával svoju e-mailovú adresu, že stačí hotovú prácu poslať a on sa k nej vyjadrí. Téma adely222 sa mi zdá zaujímavá, obšírna. Adela, zbehni do vašej školskej knižnice, popros o bakalárske práce z minulých rokov a uvidíš, ako kolegovia postupovali. Od toho sa naštartuješ. V mieste bydliska si nájdi psychologičku, popros ju o pomoc, použi internet, čítaj, čo sa dá. A posudzovať z daného príspevku odbornosť do budúcna, myslím - príliš trúfalé. Nechcime za každú cenu len zhadzovať, ponižovať, odradzovať, škola je len základ k profesii, ostatné dá prax, samoštúdiá, kolegovia. Veď adela sa len radí, pýta pomoc. "PORADA" je na poradenie, stále tomu verím. Základom NAŠEJ PORADY sú účtovníci a taktiež stále študujeme, čítame a radíme sa TU, NA NAŠEJ PORADE. Ale preto nie sme ZLÍ ÚČTOVNÍCI, že radu pýtame.
0 0
alicacka alicacka

alicacka je offline (nepripojený) alicacka

Prosím Vás, rada by som sa spýtala, ako píšete tie bakalárske práce ? Všetko si vymýšľate, alebo poskladáte čo nájdete v literatúre?
0 0
Klimentová Viera Klimentová Viera

Klimentová Viera je offline (nepripojený) Klimentová Viera

Ak budeš skladať len z literatúry, tak z toho bude obyčajný kompilát. Určite je dobré naštudovať si aj niektoré písomné dokumentácie, literatúru a pod. urobiť si z nich tzv reššerše. To je dobré na začiatok, ale práca pozliepaná z výpiskov ťa predsa samotnú nemôže uspokojiť. Musíš do nej vložiť niečo vlastné, vlastný názor a možnosti riešenia problému vzťahu medzi rodinou a školou pri výchove mentálne postihnutých detí. Určite sa však musíš zamerať a vybrať si jeden problém, ktorý by si chcela svojou prácou vyriešiť.
0 0
Stefan2005 Stefan2005

Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

!
Jana2004 Pozri príspevok
... Nechcime za každú cenu len zhadzovať, ponižovať, odradzovať, škola je len základ k profesii,...
Citovala si ma, aj ja Ťa citujem. Vôbec som nemal v úmysle niekoho ponižovať či zhadzovať. Aj keď to tak asi nevyznelo, skôr to bola výtka na úroveň nášho školstva, ktoré "produkuje" tituly ako na bežnom páse - a žiaľ posledné aféry v Čechách i na Slovensku to len dokumentujú a nepridávajú mu na dôveryhodnosti. Ako osoba dotknutá zadaním témy by som mohol písať aj o tom, ako sa prax stavia k výchove mentálne postihnutých. Samozrejme sú aj svetlé výnimky.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Zvolená téma nie je zlá len si zrejme ešte neabsolvovala seminár k záverečnej práci kde Vám presne vysvetlia ako sa píše takáto práca. Super pomoc môžeš nájsť v knižnici kde sa skladujú aj záverečné a diplomové práce z Vašej školy. Určite nie si prvá ktorá spracúva zvolenú tému.
Po formálnej stránke si môžeš pomôcť publikáciou Ako písať vysokoškolské a kvalifikačné práce od Dušana Katuščáka (v publikácii nájdeš vzor ako má vyzerať záverečná práca po formálnej stráne podľa noriem).
PS: Ak budeš potrebovať radu stačí mi napísať.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Zvolená téma nie je zlá len si zrejme ešte neabsolvovala seminár k záverečnej práci kde Vám presne vysvetlia ako sa píše takáto práca. Super pomoc môžeš nájsť v knižnici kde sa skladujú aj záverečné a diplomové práce z Vašej školy. Určite nie si prvá ktorá spracúva zvolenú tému.
Po formálnej stránke si môžeš pomôcť publikáciou Ako písať vysokoškolské a kvalifikačné práce od Dušana Katuščáka (v publikácii nájdeš vzor ako má vyzerať záverečná práca po formálnej stráne podľa noriem).
PS: Ak budeš potrebovať radu stačí mi napísať.
0 0
adela222 adela222

adela222 je offline (nepripojený) adela222

Ďakujem, ďakujem, ďakujem veľmi ma to posunulo vpred, čo ste mi poradili. A nádej ožila, opäť sa teším na svoju bakalárku. Ste fajn ľudkovia, som nečakala také povzbudenie a pochopenie, keď prvé príspevky nezačali sľubne.
A pán Štefan, chcem len toľko, že keď som mala prax, niektoré veci sa líšili od teórie. Nie len vaše dieťaťa je postihnuté, a preto, ak nie ste spokojný s pedagógmi, ktorí vaše dieťa vychovávajú, tak dá sa nájsť škola, ktorá Vám bude vyhovovať.
0 0
pepsikova pepsikova

pepsikova je offline (nepripojený) pepsikova

...originál...
..ak si ešte nezačala s tou bakalárskou prácou, nakukni sem..je tam aj "bakalárska práca" a veľa iných, dobrých a hodnotných tém, možno ti pomôžu..
http://zadanie.sk/index.php?go=typ_z...SC&pc=1&str=20
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Na zaciatku to tak byva, ze clovek nevie, kde zacat. Ale uvidis postupne, ako si pozries ine prace, prestudujes rozne materialy, rozjasni sa ti a ziskas postupne predstavu o tom, co ma byt cielom prace, co by si chcela pracou povedat, komu je urcena, jednotlive body, postupnosti/naslednosti.

Ak mas dilemu, nevies si rady, nevies sa v niecom rozhodnut alebo nemas jasno, mas urcite pridelenu konzultantku - ona je na to, aby ti pomohla, neboj sa ju oslovit.

Pozri aj skolsku smernice, najma z hladiska formalneho - pocet stran, riadkovanie, okraje, cislovanie kapitol, obsaj prace - obal, prehlasenie, abstrakt, zoznam skratiek, osnova, zoznam literatura a pod.

Nezabudni oznacenie citacii, ak budes niektoreho autora citovat - vid. napr. uz spomenuta kniha od Katuscaka alebo STN norma ohladom citacii.

Netreba sa toho bat, dolezite je, aby ta bavila tema.
0 0
doktor01 doktor01

doktor01 je offline (nepripojený) doktor01

Flinstone Pozri príspevok
a jednoduhší bude urobiť prieskum ako výskum, hlavne z hľadiska spracovania výsledkov...
Rozhodne prieskum. Prieskum je ak niečo skúmaš jednorázovo (napr.: dotazník rozdáš a niečo zistíš). Vo výskume je to zložitejšie tak tiež skúmaš problém ale na väčšej výskumnej vzorke, s časovým odstupom a opakovane. Výskum sa robieva aj niekoľko rokov.
0 0
účtovník 007 účtovník 007

účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac
alicacka Pozri príspevok
Prosím Vás, rada by som sa spýtala, ako píšete tie bakalárske práce ? Všetko si vymýšľate, alebo poskladáte čo nájdete v literatúre?
Neuraz sa alicacka, ale toto ma skoro zabilo.
Aké vymýšľanie v BP? Tvoja práca musí mať nejaký cieľ, a tomuto cieľu je prispôsobená štruktúra BP.
Prvá kapitola je spravidla teoretická, musíš uviesť do problematiky. Vysvetľuješ pojmy, uvádzaš citácie z roznej literatúry a publikácii.

Druhá kapitola je spravidla venovaná objektu skúmania, alebo problému ktorému sa venuješ. Identifikuješ problém, opíšeš ho. Opíšeš objekt skúmania.
V tertej kapitole sa už venuješ iba problému, alebo cieľu práce.
Napríklad: uvádzaš silné a slabé stránky, nedostatky, navrhuješ možné riešenia.
Súčasťou mojej práce bol napr. dotazník a analýza výsledkov prieskumu.
Treba si dať pozor na počet otázok, lebo vyhodnocovať podľa rôznych kritérií odpovede, nebola hračka.
Tretia kapitola je Tvoje dielo. Tvoj príspevok k problematike a mal by byť určitým smerom prínosom. Samozrejme, nikto od Teba neočakáva objavenie "Ameriky". Ale mala by si dosiahnuť splnenie stanoveného cieľa.

Veľa úspechov všetkým pisateľom BP. Držím palce.
0 0
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Nepísala som síce BP, ale diplomovku a pre mňa to bola obrovsá zábava, čerešnička na torte.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať