Zavrieť

Porady

Bakalárska práca

Ahojte, prosím vás môžte mi poradiť ako mám písať bakalársku prácu. Mám tému, že ,,Význam spolupráce rodiny a školy pri výchove dieťaťa s mentálnym postihnutím. Neviem ako mám začať, aké si mám dať kapitoly, neviem sa naštartovať. Prosím poraďte mi, kto už má s tým skúsenosti, ďakujem.
Usporiadat
ZdenaP ZdenaP

ZdenaP je offline (nepripojený) ZdenaP

Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov, t.j. mal by zahŕňať obdobie komunizmu, obdobie tesne pred prevratom a obdobie samostatného Slovenska. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? Viem, že ste tu veľmi skúsený odborníci, tak možno by ste mi mohli aj napísať, ako ste vývoj tejto podpory vnímali vy. Zároveň to chcem porovnať s vývojom miezd a štátneho rozpočtu. To sa chcem obrátiť na štatistický úrad. Ale možno by ste mi vedeli poradiť ešte nejaké inštitúcie, kde sa môžem obrátiť. Viete, chcela by som v bakalárke zistiť na koľko je pomenovanie "sociálny štát" u nás opodstatnené.
Ďakujem.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

ZdenaP Pozri príspevok
Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov ... Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? ...
Nájdeš na jaspi-web (predpisy) s použitím vyhľadávacej tabuľky.
0 0
ZdenaP ZdenaP

ZdenaP je offline (nepripojený) ZdenaP

Ďakujem za info. Hneď idem pozrieť.
A ešte jedna otázka. Vedúca bakalárky mi to spojila aj s porovnaním s iným krajinami. Neporadíte aj to, kde by som našla znenia ich zákonov (napr. Rakúsko, USA, Japonsko, škandinávske krajiny, Nemecko, Francúzsko...- niektoré z týchto) ale preložené do slovenčiny, prípadne češtiny? Nie som taká zdatná v jazykoch. Prípadne nemáte niekto skúsenosti ako to funguje inde? Niečo som si už pozrela v niektorých fórach, ale ja by som potrebovala presné informácie.Ďakujem.
0 0
luja5 luja5

luja5 je offline (nepripojený) luja5

ZdenaP Pozri príspevok
Ďakujem za info. Hneď idem pozrieť.
A ešte jedna otázka. Vedúca bakalárky mi to spojila aj s porovnaním s iným krajinami. Neporadíte aj to, kde by som našla znenia ich zákonov (napr. Rakúsko, USA, Japonsko, škandinávske krajiny, Nemecko, Francúzsko...- niektoré z týchto) ale preložené do slovenčiny, prípadne češtiny? Nie som taká zdatná v jazykoch. Prípadne nemáte niekto skúsenosti ako to funguje inde? Niečo som si už pozrela v niektorých fórach, ale ja by som potrebovala presné informácie.Ďakujem.
Tak v tomto Ti veľmi neporadím.
Ale nejaké informácie by si možno mohla nájsť na stránke www.vsm.sk/files/sh/projekt_semin.doc, ktorá by mala obsahovať niečo o sociálnych politikách krajín EÚ a ich porovnaní, o jednotlivých sociálnych politikách krajín Slovensko, Česká republika, Grécko, Nemecko, Švédsko (ja som túto stránku neotvárala).
Alebo stránka www.handikap.sk obsahuje aj niečo o sociálnej starostlivosti vo Švédsku (Politika a zákony vo Švédsku), ale neviem, nakoľko to bude pre Teba postačujúce.
1 0
avalik avalik

avalik je offline (nepripojený) avalik

ZdenaP Pozri príspevok
Dobrý deň.Prosím Vás píšem bakalársku prácu o vývoji štátnych sociálnych dávok - prídavky na dieťa, príspevky pri narodení dieťaťa a pod. a o sociálnej dávke-materskom. Vývoj by mal byť za obdobie posledných min.30 rokov, t.j. mal by zahŕňať obdobie komunizmu, obdobie tesne pred prevratom a obdobie samostatného Slovenska. Vedeli by ste mi prosím poradiť, kde by som mohla nájsť znenia týchto starých zákonov? Viem, že ste tu veľmi skúsený odborníci, tak možno by ste mi mohli aj napísať, ako ste vývoj tejto podpory vnímali vy. Zároveň to chcem porovnať s vývojom miezd a štátneho rozpočtu. To sa chcem obrátiť na štatistický úrad. Ale možno by ste mi vedeli poradiť ešte nejaké inštitúcie, kde sa môžem obrátiť. Viete, chcela by som v bakalárke zistiť na koľko je pomenovanie "sociálny štát" u nás opodstatnené.
Ďakujem.
skus oslovit aj Ministerstvo prace, soc. veci a rodiny

Sekcia sociálnej a rodinnej politiky:
PhDr. Mária Nádaždyová, generálna riaditeľka sekcie
sekretariát:
Dana Podobná (tel. 02 2046 1055)
Odbor štátnej podpory a stratégie sociálnej a rodinnej politiky:
Ing. Ildikó Polačeková, riaditeľka odboru
sekretariát:
Mgr. Robert Pientka (tel. 02 2046 1063)
1 0
ivka70 ivka70

ivka70 je offline (nepripojený) ivka70

matula2916 Pozri príspevok
Kontaktujet na mail, viem vam velmi poradit vo vsetkom ohladom vasej bakalaraskej praci ...gallikov.martina@gmail.com
Ono snaha sa ceni, ale kedze autorka hladala pomoc pred 2 rokmi, predpokladam, ze tu bakalarku uz davno zvladla
0 0
9ankat 9ankat

9ankat je offline (nepripojený) 9ankat

Dobrý večer,


prosím poraďte mi. Mám tému - zisťovanie a vykazovanie výsledku hospodárenia účtovnej jednotky, a jeho využitie pre externých užívateľov a pre potreby podniku.
Robím osnovu a neviem sa pohnúť ďalej.
O výsledku hosp. som už niečo našla, no neviem kde, alebo pod akým názvom by som mala hľadať knihy, aby som zistila ako využívajú ext.užívatelia (banky, veritelia, atd. ) výsledok hosp. podniku
0 0
Adaka Adaka

Adaka je offline (nepripojený) Adaka

milujúca matka
pomoc k bakalárke,mám tému využitie spoločenskej hry na rozvoj matematických kompetencií a neviete mi poradiť nejaku super hru ktorá by sa dala opísať riadne a do tej zhody sa asi nerátaju nejaké výpisky z kníh ked tam bude zdroj, lebo poučky a rozdelenie hier tie si nevymyslím dakujem
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať