Zavrieť

Porady

chyba registracnej pokladnice

stal sa nam nasledovny problem, rad by som vedel, ci ste niekto neriesili nieco podobne:

na registracnej pokladnici (pracujucej ako fiskalny modul k pc) sa vyskytla taka chyba, ze storna namiesto do minusu davala do plusu - tzn. ak som mal storno (vratenie tovaru zakaznikom) vo vyske napr. 100 eur, registracna pokladnica namiesto toho, aby trzbu o 100 eur znizila, ju o tuto sumu zvysila.

prislo sa na to az s odstupom niekolkych tyzdnov po niekolkych vykonanych dennych/mesacnych zavierkach a samozrejme po podani priznani k DPH.

riesit do dodatocnych velkym sumarnym stornom v aktualnom mesiaci by nebolo urcite spravne (k stornu nedoslo teraz ale postupne predtym), skor by som bol za dodatocne priznanie k DPH. ako vsak v tomto pripade danovemu uradu preukazat, ze trzby na paskach nezodpovedaju skutocnosti? danovy urad sa udajov z pasok drzi ako zavaznych. hovorili sme so servisakom na pokladne - dodatocne zmeny, resp. oprava uz vyhotovenych pasok nie je mozna...

mate niekto napad, ako takuto situaciu co najspravnejsie zadokumentovat a vyriesit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Rozalaia je offline (nepripojený) Rozalaia

    Rozalaia
    Ak servisný technik zistil a PRIZNAL, že registračka túto chybu naozaj robila, mal by o tom vyhotoviť zápis. Prílohou k zápisu by mali byť kópie tých chybných pások a tam vyznačené ktoré položky by mali byť mínusové. Na základe toho by som urobila dodatočné daňové priznania.
    ucetni_fantozzi
    servisneho technika sme konzultovali zatial na dialku, povedal ze chyba sa stala pravdepodobne tak, ze v programe na pc bol chybne nastaveny prenos udajov do fiskalneho modulu a to tak, ze "minus" sa tam preniesol ako "plus" - povedal, ze ak je to tak, moze o tom urobit zaznam.

    mne ide hlavne o to, ako by mal vyzerat zaznam, ktory bude dostatocne relevantny pre DU, aby uznali, ze trzby v uctovnictve budu ine, ako denne/mesacne zavierky + obraty GT1/2/3 (tie by sa nemenili). nerad by som, aby nam takuto opravu danoveho zakladu neuznali...

    chyba registracnej pokladnice

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.