Zavrieť

Porady

prenájom vlastných priestorov na podnikanie

vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac
dobrý den, neviem kde to hladať, a či sa to da vyriešiť.
Kupili sme rodinny dom, z ktorej časť využívame na podnikanie, zatial tam nebývame , tak skoro ani nebudeme, na Msu je ta časť riadne evidovana ako na podnikanie a je to z celeho domu vyčlenene.
Je možne si davať niečo do nakladov? čo všetko je k tomu potrebne? da sa platiť nejaký prenájom, lebo týmto pádom nam zanikli naklady na prenajom , kde sme boli predtým a vychadza nam zdanitelný zisk, peniaze nie su, kedže sa plati hypoteka..je to nejako možne, platiť sám sebe za prenajom tých dvoch miestností??

dakujem velmi pekne za všetky informacie alebo skusenosti
Usporiadat
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Silvia L. Pozri príspevok
dobrý den, neviem kde to hladať, a či sa to da vyriešiť.
Kupili sme rodinny dom, z ktorej časť využívame na podnikanie, zatial tam nebývame , tak skoro ani nebudeme, na Msu je ta časť riadne evidovana ako na podnikanie a je to z celeho domu vyčlenene.
Je možne si davať niečo do nakladov? čo všetko je k tomu potrebne? da sa platiť nejaký prenájom, lebo týmto pádom nam zanikli naklady na prenajom , kde sme boli predtým a vychadza nam zdanitelný zisk, peniaze nie su, kedže sa plati hypoteka..je to nejako možne, platiť sám sebe za prenajom tých dvoch miestností??

dakujem velmi pekne za všetky informacie alebo skusenosti
Aká je forma podnikania? Živnostník, alebo s.r.o?
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Silvia L. Pozri príspevok
dobrý den, neviem kde to hladať, a či sa to da vyriešiť.
Kupili sme rodinny dom, z ktorej časť využívame na podnikanie, zatial tam nebývame , tak skoro ani nebudeme, na Msu je ta časť riadne evidovana ako na podnikanie a je to z celeho domu vyčlenene.
Je možne si davať niečo do nakladov? čo všetko je k tomu potrebne? da sa platiť nejaký prenájom, lebo týmto pádom nam zanikli naklady na prenajom , kde sme boli predtým a vychadza nam zdanitelný zisk, peniaze nie su, kedže sa plati hypoteka..je to nejako možne, platiť sám sebe za prenajom tých dvoch miestností??

dakujem velmi pekne za všetky informacie alebo skusenosti
Vlastníkom kúpeného domu je fyzická osoba, alebo s.r.o.?
0 0
Silvia L. Silvia L.

Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac
vlastnikom sme my ako manželia, mame na to spoločnu hypoteku a manžel podnika ako živnostnik.
0 0
Zoltán Kovács Zoltán Kovács

Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac
Silvia L. Pozri príspevok
vlastnikom sme my ako manželia, mame na to spoločnu hypoteku a manžel podnika ako živnostnik.
V tom prípade nájomná zmluva nie je možná. Sám so sebou sa nedá podpísať nájomná zmluva.
0 0
Mária.K. Mária.K.

Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

Silvia L. Pozri príspevok
vlastnikom sme my ako manželia, mame na to spoločnu hypoteku a manžel podnika ako živnostnik.
Nájomné si živnostník sám sebe platiť nemôže.
Pripájam pokyn z DRSR k obchodnému majetku
http://www.drsr.sk/drsr/slovak/danov...jetok_2008.pdf
0 0
Silvia L. Silvia L.

Silvia L. je offline (nepripojený) Silvia L.

vtipna...zodpovedna..a ostatne neviem či sa tu hodi..:o))) ...viac
dakujem velmi pekne...ste mi to potvrdili...
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Chcela by som poprosiť o radu:

Ide o nájomnú zmluvu na kancelársky priestor medzi s.r.o., ktorá má jedného vlastníka a tou samou osobou, ktorá vlastní danú nehnuteľnosť ako živnostník, čiže ju má zaradenú v majetku živnosti.

Je možné uzatvoriť zmluvu so samým sebou v tomto prípade???

Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Lotarka Pozri príspevok
Chcela by som poprosiť o radu:

Ide o nájomnú zmluvu na kancelársky priestor medzi s.r.o., ktorá má jedného vlastníka a tou samou osobou, ktorá vlastní danú nehnuteľnosť ako živnostník, čiže ju má zaradenú v majetku živnosti.

Je možné uzatvoriť zmluvu so samým sebou v tomto prípade???

Ďakujem za odpoveď.
s.r.o. je PO - teda zmluva nie je s tou samou osobou.
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

Takže v tomto prípade je to OK, že bude na zmluve 2x ten istý podpis?
0 0
IvoM IvoM

IvoM je offline (nepripojený) IvoM

Áno, ak je tá istá FO v s.r.o. konateľ
0 0
Lianka Lianka

Lianka je offline (nepripojený) Lianka

žena, matka, samoživiteľka... ...viac
Lotarka Pozri príspevok
Takže v tomto prípade je to OK, že bude na zmluve 2x ten istý podpis?
Ano, prenajimatelom bude FO a najomcom PO. Treba v zmluve jasne identifikovat zmluvne strany. Ale dotycny podpise zmluvu aj ako prenajimatel a aj ako najomca (v mene PO).
0 0
Lotarka Lotarka

Lotarka je offline (nepripojený) Lotarka

IvoM Pozri príspevok
Áno, ak je tá istá FO v s.r.o. konateľ
Lianka Pozri príspevok
Ano, prenajimatelom bude FO a najomcom PO. Treba v zmluve jasne identifikovat zmluvne strany. Ale dotycny podpise zmluvu aj ako prenajimatel a aj ako najomca (v mene PO).
Ďakujem.
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Dobrý deň, známy nám poradil, že manžel si môže dať do výdajov náklady na prenájom garáže( má tu sklad náradia a dielničku) a jednej izby, ktorú využíva ako kancelársky priestor . Ide o priestory , ktoré máme v bezpodielovom spoluvlastníctve a sú súčasťou nášho rodinného domu. Manžel je živnostník s náplňou práce oprava strojov a zariadení. Môže mať takto uzavretú nájomnú zmluvu? Ďakujem za odpoveď.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mi75 Pozri príspevok
Dobrý deň, známy nám poradil, že manžel si môže dať do výdajov náklady na prenájom garáže( má tu sklad náradia a dielničku) a jednej izby, ktorú využíva ako kancelársky priestor . Ide o priestory , ktoré máme v bezpodielovom spoluvlastníctve a sú súčasťou nášho rodinného domu. Manžel je živnostník s náplňou práce oprava strojov a zariadení. Môže mať takto uzavretú nájomnú zmluvu? Ďakujem za odpoveď.
Živnostník nemôže sám so sebou uzatvoriť nájomnú zmluvu.
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Ďakujem. A keby sme si priestor prenajali od známych, musí mať garáž zmenený účel využitia na podnikanie? Manžel totiž potrebuje priestor na uskladnenie náradia.
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mi75 Pozri príspevok
Ďakujem. A keby sme si priestor prenajali od známych, musí mať garáž zmenený účel využitia na podnikanie? Manžel totiž potrebuje priestor na uskladnenie náradia.
nie. Len sa netreba zabudnúť zaregistrovať na DÚ - prenájom nehnuteľnosti.
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

Aké povinnosti vzniknú prenajímateľovi?
0 0
tictac7 tictac7

tictac7 je offline (nepripojený) tictac7

mi75 Pozri príspevok
Aké povinnosti vzniknú prenajímateľovi?
...a čítať vieš? Máš to v príspevku č. 17. Zaregistrovať sa na DÚ. No a potom samozrejme, po 31.12. aj podať DP, prípadne daň zaplatiť.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mi75 Pozri príspevok
Aké povinnosti vzniknú prenajímateľovi?
na základe registrácie - povinnej - na DU priznať príjem z nájmu a zaplatiť daň z príjmu.
0 0
mi75 mi75

mi75 je offline (nepripojený) mi75

KEJKA Pozri príspevok
na základe registrácie - povinnej - na DU priznať príjem z nájmu a zaplatiť daň z príjmu.
Takže, ak je známy zamestnanec a doteraz nepodával daň.priznanie, bude si ho musieť ( ak by nám priestor prenajal) podať sám.Dobre chápem?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať