Zavrieť

Porady

bonus

zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

    mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

    Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!
    Ak nemá príjmy, tak si DB nemá z čoho uplatniť. DB si môže uplatniť otec dieťaťa - samozrejme, ak má príjmy, potrebné na jeho uplatnenie. Potrebuje k tomu RL dieťaťa, a podpísať Vyhlásenie k zdaneniu,- ak je zamestnancom.

    VERONIKA6 je offline (nepripojený) VERONIKA6

    VERONIKA6
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

    mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

    Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!
    Daňový bonus si nemôže uplatniť, keďže nemá žiadny príjem. Mohol by si uplatniť otec dieťaťa u svojho zamestnávateľa, pokiaľ žije v spoločnej domácnosti s dieťaťom.

    Stanislav 1975 je offline (nepripojený) Stanislav 1975

    Stanislav 1975
    hanjel Pozri príspevok
    zdravím všetkých poradákov aj v tomto upršenom dni a prajem pekný deň

    mám ale prosbu : naša zamestnankyňa je slobodná mamička a je na materskej dovolenke. Nie je vydatá , môže si uplatniť daňový bonus keďže nemá žiadne príjmy - je na materskej a žije s partnerom a ich spoločným dieeťaťom.Ak si môže uplatniť čo mám vlastne od nej okrem rodného listu vypýtať ?

    Ja mám pocit že nemá nárok na daňový bonus, poraďte prosím !!!!!
    Podľa mňa tiež nemá nárok na daňový bonus-nesplňa podmienku dosiahnutého minimálného príjmu uvedeného v zákone...

    hanjel je offline (nepripojený) hanjel

    som sama sebou hanjel
    ďakujem všetkým, potvrdili ste mi moju úvahu,ale keď sa stane prípad,že je slobodná mamička - má status slobodnej mamičky aj na SP, oficiálne nie je nikde uvedené že žije s druhom v spoločnej domácnosti - druh si nemôže uplatniť daňový bonus že , uvažujem správne ? Ona dostáva len materský príspevok zo sociálky ?
    Ďakujem ešte aj za vyjadrenie k takémuto prípadu,ktorý sa tiež v živote vyskytne .

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    hanjel Pozri príspevok
    ďakujem všetkým, potvrdili ste mi moju úvahu,ale keď sa stane prípad,že je slobodná mamička - má status slobodnej mamičky aj na SP, oficiálne nie je nikde uvedené že žije s druhom v spoločnej domácnosti - druh si nemôže uplatniť daňový bonus že , uvažujem správne ? Ona dostáva len materský príspevok zo sociálky ?
    Ďakujem ešte aj za vyjadrenie k takémuto prípadu,ktorý sa tiež v živote vyskytne .
    Prečítaj si ešte raz moju odpoveď v prísp.č.2, tam to máš napísané. Otec dieťaťa, s ktorým žije v spoločnej domácnosti a má zodpovedajúci príjem na DB, má nárok na jeho uplatnenie.

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Stanislav 1975 Pozri príspevok
    Baby máte rýchlejšie prsty...,ste ma popredbiehali...
    Keby len prsty, ale aj šedé bunky mozgové.

    mzdarka renca je offline (nepripojený) mzdarka renca

    mzdarka renca
    Tweety Pozri príspevok
    Prečítaj si ešte raz moju odpoveď v prísp.č.2, tam to máš napísané. Otec dieťaťa, s ktorým žije v spoločnej domácnosti a má zodpovedajúci príjem na DB, má nárok na jeho uplatnenie.
    Súhlasím, len pozor na to, ak poberá materské ako slobodná matka určite podpísala na SP, že s otcom dieťaťa nežije v spoločnej domácnosti, t.z., že otec dieťaťa na druhej strane vo vyhlásení nemôže napísať, že žije s dieťaťom v spoločnej domácnosti.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.