Zavrieť

Porady

omylom prijata uhrada

Dobrý deň. Mám jeden problém , s ktorým si neviem rady. Majiteľ má dve firmy , jednu s.r.o. a jednu ako FO.

Na PO mi nabehla úhrada omylom, táto úhrada mala nabehnúť FO. Dá sa to nejako rozumne zaúčtovať bez toho, aby sa uvedené sumy nemuseli späť vrátiť? Majiteľ firmy je v s.r.o. jediným spoločníkom. Pomôžte ak viete. ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    a prečo nechceš urobiť prevod peňazí z účtu PO na účet FO? Dáš si tam poznámku - dôvod a je to. V tom nevidím problém.

    janaGT je offline (nepripojený) janaGT

    janaGT
    Ja teda neviem, prečo si to robíš zložitejším ako to je!

    Urob ten prevod a máš po starosti.
    alebo ma ešte napadá, že vytiahni peniaze z účtu PO do pokladne a potom z pokladne PO ich daj do pokladne FO.

    Kačena I. je offline (nepripojený) Kačena I.

    Kačena I.
    Možno by som si vypýtala nejaké vyjadrenie od firmy, ktorá to zle uhradila, že si je vedomá omylu a súhlasi s prevodom úhrady na FO a previedla to aj cez pokladňu.

    durisovad je offline (nepripojený) durisovad

    uctovnicka na dochodku durisovad
    Ja by som si pytala vyjadrenie firmy, ktora urobila mylnu uhradu, v ktorom by bolo napisane, ze si pomylili cislo uctu a ziadaju ta, aby si za nich urobila uhradu na spravny ucet. Cez pokladnu by som to nepremavala.

    apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

    apsgroup
    Ja som to riesila tak, ze peniaze som previedla na spravny ucet a prilozila som si k vypisu kopiu faktury, ktora bola mylne zaplatena. Pouzila som ucet 315,alebo 325.

    alex1 je offline (nepripojený) alex1

    alex1
    No mne sa stalo kedysi to isté, len my sme spravili chybu, že na fa sme dali zlý účet (našej novovznikajúcej sro) a oni to tam aj zaplatili. Zistili sme to neskoro.Pýtala som sa na DU a bolo mi povedané, že to musím vrátiť im a oni nech mi to zaplatia na správny účet, lebo takto že vlastne uhradili niekomu za niečo čo pre nich neurobil. A že keby som to aj preúčtovala, zase je tam platba za nič. Tak som to nechala tak, lebo to už nešlo vrátiť a teraz po roku som si to previedla cez pokladničné doklady. A hotovo. Nech si nadávajú. Dúfam,že som to napísala aspoň trochu zrozumiteľne

    omylom prijata uhrada

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.