Zavrieť

Porady

Omylom vyplatene peniaze, co s tym ?

Caute,

potrebujem pomoct. Byvaly zamestnavatel mi slubil po podpisani vypovede z mojej strany cierne peniaze (ustne), ako dorovnanie k vyplate. Avsak len co som sa potom dozadoval penazi (mailom), odpisal, ze nema dovod mi nic davat, pretoze svoje som uz dostal (minimalny plat, samozrejme). Vzdy som dostaval dorovnanie cca 5000sk, potom mi ho odmietol vyplatit.

Neskor (18.07.2003) poslala jeho ekonomka OMYLOM vyplatu niekoho ineho, vo vyske 5022,-sk. Od tohto dna presli dva roky a ja sa tvarim, ze som tie peniaze chcel poslat nazad, ale omylom som dal zle cislo uctu.

Chcem sa opytat, poradte mi prosim, je tu nejaka premlcacia doba, kedy uz po mne tie peniaze nemoze chciet? Teraz od neho potrebujem zapoctovy list, ale chce po mne najprv tie peniaze, odrobil som tam len 3 mesiace, tak neviem ci sa mi to oplati. Moze to vymahat ?

poradte prosim, co mam robit


dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Aťka je offline (nepripojený) Aťka

    Aťka
    podla mna nemusis tie peniaze vratit, ty zato nemozes ze ti poslali peniaze omylom, to nieje tvoj problem, keby si bol pre nich neznamy clovek a pridu ti cudzie peniaze, ako sa to niekedy stava, ze sa faktura zaplati na iny ucet, ten dotycny peniaze nemusi vratit, to je len tvoja dobra vola, maju si davat pozor.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Aťka
    podla mna nemusis tie peniaze vratit, ty zato nemozes ze ti poslali peniaze omylom, to nieje tvoj problem, keby si bol pre nich neznamy clovek a pridu ti cudzie peniaze, ako sa to niekedy stava, ze sa faktura zaplati na iny ucet, ten dotycny peniaze nemusi vratit, to je len tvoja dobra vola, maju si davat pozor.
    Aťka musím Ťa poopraviť. Ak Ti prídu peniaze, ktoré Ti nepatria, si povinná bez zbytočného odkladu ich vrátiť. To nie je Tvoja dobrá vôľa, či vrátiš alebo nie. Je to neoprávnené obohatenie a Ty vieš, že tie peniaze Ti nepatria. Samozrejme, že ak ich minieš a nič nevrátiš, podajú na Teba trestné oznámenie a budú ich vymáhať súdnou cestou. A poviem Ti exekútor si pomädlí ruky, lebo ako fyzická osoba budeš preňho zaujímavá, no a za tú podmienku čo vyfasuješ od súdu to tiež nestojí.

    Omylom vyplatene peniaze, co s tym ?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.