Zavrieť

Porady

1/2 dňa dovolenky

Dobry den, som rada, že som objavila túto stránku pretože mám jeden problém, s ktorým si neviem dať rady.
U nás v práce máme počas týždňa roôzne rozvrhnutý pracovný čas. V pondelok, utorok a vo štvrtok robíme 7,5 hod., v stredu robíme 9 hod. a v piatok 6 hodín a to práve nastáva problém s 1/2 dňom dovolenky. Riešime to už dlhšiu dobu, ale nevieme sa zhodnúť na tom koľko hodín má predstavovať 1/2 dňa dovolenky v piatok, keď v stredu je od 13,00 do 17,00 hod. Ak mi niekto vie dať na toto odpoveď tak vás o ňu prosím.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Danila Pozri príspevok
    Teraz Ti priložím link a nabudúce si sama vyhľadáš všetko.
    http://www.porada.sk/t51089-cerpanie...dovolenky.html
    Danila, ale ona chce zrejme vedieť, za koľko hod. jej patrí náhrada mzdy za dovolenku pri nerovnomerne rozvrhnutom prac.čase, ak si dovolenku bude čerpať v piatok ...
    Myslím, že ste ma nepochopili. My nemáme nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas. Náš týždenný pracovný čas je 37,5 hod. čo predstavuje každý deň 7,5 hod. Po dohode medzi zamestnancami a vedením sme upravili pracovný čas (a ošetrili to v kolektívnej zmluve) tak, že v stredu robíme o 1,5 hod. dlhšie a v piatok o 1,5 hod menej, tzv. krátky a dlhý deň. V bežný deň máme 1/2 dňa dovolenky doploludnia s nástupom o 11,30 hod. a keď je 1/2 deň popoludní tak s odchodom o 11,30 hod. Lenže v stredu aby sme dodržali týždenný pracovný čas môžu zamestnanci čerpať len 4 hod. dovolenky to znamená, že dopoludnia do 11,30 a popoludní od 13,00 hod. Môj problém je v tom, že si neviem dať rady s piatkom. Keď budú čerpať v piatok 4 hod. dovolenky tak odpracujú len 2. A keď pôjdu na dovolenku na 2 hodiny to nie je 1/2 deň. Tak čo s tým?

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Zuzana, ak nepracujete každý deň rovnako, považuje sa to pre učely čerpania dovolenky za nerovnomerne rozvrhnutý pracovný čas.

    hanelie je offline (nepripojený) hanelie

    sprievodca CR Rakúsko, hanelie
    pre zamestnancov pri takto rozvrhnutom pracovnom čase znamená 1 pracovný deň = stanovený počet hodín, ak v piatok majú odpracovať 6 hodín, potom pol dňa sú tri hodiny / 1/2 dňa dovolenky sú tri hodiny

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.