Zavrieť

Porady

bankový účet

Ahojte poraďáci, už som sa raz pýtala, aké bankové poplatky si môžem uplatňovať do výdavkov, pokiaľ sa jedná o podnikateľský účet. Ale aj tak ma ešte zaujíma. Teraz je veľmi moderné, že Vám banka umožní prečerpanie účtu. Čo samozrejme každý veľmi rád privíta. Lenže, keď čerpáme takéto financie, to znamená, že sme viac menej stále v mínuse. A poplatky za tieto prečerpania a úroky môžem takisto účtovať do zdaniteľných nákladov?
ďakujem Iveta
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ahojte poraďáci, už som sa raz pýtala, aké bankové poplatky si môžem uplatňovať do výdavkov, pokiaľ sa jedná o podnikateľský účet. Ale aj tak ma ešte zaujíma. Teraz je veľmi moderné, že Vám banka umožní prečerpanie účtu. Čo samozrejme každý veľmi rád privíta. Lenže, keď čerpáme takéto financie, to znamená, že sme viac menej stále v mínuse. A poplatky za tieto prečerpania a úroky môžem takisto účtovať do zdaniteľných nákladov?
    ďakujem Iveta
    Ak máš podnikateľský účet, tak všetky poplatky účtuj do nákladov. Aj úroky z prečerpania.

    ivustek je offline (nepripojený) ivustek

    Iveta ivustek
    Ak sa na podnikanie používa osobný účet/nie podnikateľský/, ktorý je oznámený aj na DÚ a sú tu platby výlučne iba z podnikania - poplatky banke sú VOZD alebo VNZD: Ďakujem.

    Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

    Zdenka 0705
    Poplatky banke sú aj v tomto prípade, ako ho používaš na podnikateľské účely, VODZ. Len si treba dať pozor pri kreditných úrokoch, lebo tam Ti banka sama stiahne daň, tj. poníži ich výšku.

    ikovacikova je offline (nepripojený) ikovacikova

    duchom veľmi mladá ikovacikova
    Ešte raz poprosím, pretože už skutočne neviem, ktoré bankové poplatky sa účtujú ako VOZD a ktoré ako VNZD. Poraďte prosím. Iveta

    grammatika je offline (nepripojený) grammatika

    grammatika
    ikovacikova Pozri príspevok
    Ešte raz poprosím, pretože už skutočne neviem, ktoré bankové poplatky sa účtujú ako VOZD a ktoré ako VNZD. Poraďte prosím. Iveta
    všetky bankové poplatky a úroky, ak vyplývajú z podnikateľskej činnosti, tak sú VOZD.

    jedine, žeby si uskutočnila nejaké súkromné platby z podnikateľského účtu a k tomu by prislúchali bankové poplatky, tak by to bolo VNZD.

    SERVIS je offline (nepripojený) SERVIS

    SERVIS
    mám zohladniť ak si po celý rok platil z podnikateľského účtu súkromné stavebné sporenie? proste mám tam podľa správnosti odúčtovať dajakýc mizivých 0,03 euro ako poplatok banky za prevod... dakujem

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.