Zavrieť

Porady

Dôvod na okamžité ukončenie pracovného pomeru?

Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Je dôvod na okamžité ukončenie pracovného pomeru ak mi zamestnávateľ neplatí za nadčasy tak ako stanovuje zákon a dohoda v mzdovom výmere? T.j. Za prácu nadčas prislúcha zamestnancovi popri základnej mzde, na ktorú mu vznikol za túto dobu nárok, aj príplatok vo výške 25% jeho priemerného zárobku. Na náhradnom voľne sme sa nedohodli. Ani by som si ho nemohol vyčerpať. Od apríla doposiaľ pracujem 48 hodín týždenne. Teraz chcú, aby som pracoval ešte viac. Ale za nadčasy mi platia asi takto: 40,50 hodín nadčas = 35,92 €. Môžem dať v takomto prípade okamžitú výpoveď podľa §69? Vopred Vám ďakujem za odpovede.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Chobot je teraz online Chobot

    Chobot
    aise Pozri príspevok
    Dobrý deň, chcem Vás poprosiť o radu. Je dôvod na okamžité ukončenie pracovného pomeru ak mi zamestnávateľ neplatí za nadčasy tak ako stanovuje zákon a dohoda v mzdovom výmere? T.j. Za prácu nadčas prislúcha zamestnancovi popri základnej mzde, na ktorú mu vznikol za túto dobu nárok, aj príplatok vo výške 25% jeho priemerného zárobku. Na náhradnom voľne sme sa nedohodli. Ani by som si ho nemohol vyčerpať. Od apríla doposiaľ pracujem 48 hodín týždenne. Teraz chcú, aby som pracoval ešte viac. Ale za nadčasy mi platia asi takto: 40,50 hodín nadčas = 35,92 €. Hodinovú mzdu mám 2,04 € a hrubú mzdu 660 €. Môžem dať v takomto prípade okamžitú výpoveď podľa §69? Vopred Vám ďakujem za odpovede.
    AK vieš jednoznačne preukázať a aj písomne dokázať, že ti neplatia mzdu v plnej výške, tak môžeš dať okamžité skončenie. Ale buď pripravený na to, že zamestnávateľ ti nedá to, čo ti patrí pri okamžitom skončení, teda náhradu 2 mesačnej mzdy dobrovoľne. Na 95 % som presvedčený, že sa o to budeš musieť súdiť. Si pripravený sa súdiť? Máš hodnoverné dôkazy a podklady?

    Dôvod na okamžité ukončenie pracovného pomeru?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.