Zavrieť

Porady

Sponzorstvo a DPH

Prosím Vás o radu. Poskytli sme sponzorský dar 50,-€. Jedná sa o sponzorskú zmluvu, ale súčasťou je aj reklama na pozvánkach, plachátoch ... Je to daňovo uznaný výdavok? Myslím si, že nie. A musím odviesť z tejto sumy aj DPH? A aký bude účtovný predpis, keď mám k dispozícii len sponzorskú zmluvu?
513/379 ???
Ďakujem vopred všetkým poraďákom
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    truch je offline (nepripojený) truch

    truch
    Zmluvu si prerob, nazvi ju zmluvou o šírení reklamy v zmysle Obchodného zákonníka. Do účelu si daj reklamu a propagáciu výrobkov a obchodného mena svojej firmy. V tomto prípade dáš tých 50€ do nákladov.

    účtovník 007 je offline (nepripojený) účtovník 007

    To by som aj ja chcela občas vedieť. ...viac účtovník 007
    Ak je súčasťou reklama na letákoch , tak ide jednoznačne o reklamu.
    518/379 predpis
    379/221 úhrada.
    Zmluvu by som dala prerobiť na Zmluvu o reklame.
    K predpisu by som pripla jedan taký leták a máš to v poriadku. Ak by si poskytla iba peniaze, bez následnej reklamy, jednalo by sa o dar.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    Prosím Vás,

    prišla nám faktúra za reklamné služby. Vystavená 4.5., dátum dodania 6.6. (vtedy sa koná seminár, na ktorom máme reklamu). Je to OK ? (nie je to zálohová fa, ale normálna ostrá). Môžme si uplatniť odpočet DPH, a v ktorom mesiaci?

    Díky za pomoc!

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    silvia Pozri príspevok
    Prosím Vás,

    prišla nám faktúra za reklamné služby. Vystavená 4.5., dátum dodania 6.6. (vtedy sa koná seminár, na ktorom máme reklamu). Je to OK ? (nie je to zálohová fa, ale normálna ostrá). Môžme si uplatniť odpočet DPH, a v ktorom mesiaci?

    Díky za pomoc!
    Nárok na odpočet( ak máte naň nárok) si môžete uplatniť najskôr v 6.a najneskôr v decembri 2O1O.

    silvia je offline (nepripojený) silvia

    silvia
    dakujem za rychlu odpoved, Tweety!

    A je spravne vystavena ostra fa? Zmiatli ma tie datumy...

    Mipolka je offline (nepripojený) Mipolka

    Mipolka
    silvia Pozri príspevok
    dakujem za rychlu odpoved, Tweety!

    A je spravne vystavena ostra fa? Zmiatli ma tie datumy...
    Podla mojho nazoru by to malo byt riesene cez zalohovu fakturu, niekto si len chcel ulahcit pracu ale ako zas az taky problem to nevidim. DPH si uplatnis v juni a bude to o.k.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.