Zavrieť

Porady

MRP a PN pretrvávajúca...

Prosím o radu...mám program MRP na mzdy a zamestnanec má PN od 29.9.2009, chce to odomna: začiatok rozhodného obdobia a koniec (to si myslím, že je obdobie od 1.1.2008-31.12.2008), ale neviem to presne, potom to chce Doba neplatenia poistného.....? tak tam neviem čo mám dať...
Prosím poradte mi...mám vyplatný termíííííín
Naposledy upravil Dav : 05.11.09 at 18:23
Usporiadat
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ak robil celý rok 2008 bez pn, tak rozhod. obdobie je 1.1-31.12.2008.
Doba neplatenia je napr. ak je zamestnaný počas roku 2008.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
bezradná bezradná

bezradná je offline (nepripojený) bezradná

knihomol I. stupňa
Babulica Pozri príspevok
Prosím o radu...mám program MRP na mzdy a zamestnanec má PN od 29.9.2009, chce to odomna: začiatok rozhodného obdobia a koniec (to si myslím, že je obdobie od 1.1.2008-31.12.2008), ale neviem to presne, potom to chce Doba neplatenia poistného.....? tak tam neviem čo mám dať...
Prosím poradte mi...mám vyplatný termíííííín
Minulý rok si nerobila mzdy v MRP ? Inak by ti malo stiahnuť všetky podklady automaticky a dopísať by si mala len dátum začiatku PN
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Babulica Pozri príspevok
Prosím o radu...mám program MRP na mzdy a zamestnanec má PN od 29.9.2009, chce to odomna: začiatok rozhodného obdobia a koniec (to si myslím, že je obdobie od 1.1.2008-31.12.2008), ale neviem to presne, potom to chce Doba neplatenia poistného.....? tak tam neviem čo mám dať...
Prosím poradte mi...mám vyplatný termíííííín
Do doby neplatenia by Ti mal program stiahnuť kalend.dni PN za r.2008-ak bol PN.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Som tu od septembra a naša pani riaditeľka si myslí, že mzdy sa dá naučiť aj priebežne, netreba žiaden kurz
Volala som do MRP a tiež mi povedali že obdobie je minulý rok a doba neplatenia sa mi dá automaticky, takže 0....
Neviete niekto ako sa to vypočíta ručne ak viem vymeriavací základ za rok 2008? Chcela by som si to prepočítať kvôli správnosti...kamarátka mi to prepočítavala ručne a vyšlo jej 64 € a mne v pc vyšlo 128€ to je sakra rozdiel...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
v tvojom prípade by malo platiť:
vz = hrubá mzda za rok 2008
na jeden deň to robí vz/365
prvé tri dni: 25%*3*vz/365
ďaľších sedem dní: 55%*7*vz/365
ty v tomto mesiaci budeš mať pn iba dva dni.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

lenkak Pozri príspevok
v tvojom prípade by malo platiť:
vz = hrubá mzda za rok 2008
na jeden deň to robí vz/365
prvé tri dni: 25%*3*vz/365
ďaľších sedem dní: 55%*7*vz/365
ty v tomto mesiaci budeš mať pn iba dva dni.
Nie 8 dní v októbri a tie 2 dni boli v septembri...a ak je vymeriavací základ 173 422 Sk (to je za celý rok 2008) a ja potrebujem už len 1 deň 25% a 7 dní na 55% dobre to chápem?
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Personalistika-zoznam pracovných pomerov-zamestnanec-mzdové údaje-nemoc : odkliknúť Denný priemer x-ko, aby bola nula, znovu mzdy, výpočet mzdy, znovu zadanie PN ( niekedy si "podrží" v systéme zlý priemer, resp. neprepočítaný na €)
0 0
katka50 katka50

katka50 je offline (nepripojený) katka50

Babulica Pozri príspevok
Som tu od septembra a naša pani riaditeľka si myslí, že mzdy sa dá naučiť aj priebežne, netreba žiaden kurz
Volala som do MRP a tiež mi povedali že obdobie je minulý rok a doba neplatenia sa mi dá automaticky, takže 0....
Neviete niekto ako sa to vypočíta ručne ak viem vymeriavací základ za rok 2008? Chcela by som si to prepočítať kvôli správnosti...kamarátka mi to prepočítavala ručne a vyšlo jej 64 € a mne v pc vyšlo 128€ to je sakra rozdiel...
Súčet VZ od 1.1.2008-31.12.2008:/365-kalend.dní PN, OČR v r.2008/dostaneš denný vymer. základ, ktorý sa zaokrúhľuje na štyri desatinné miesta nahor. Platíš prvých 10 dní-prvé 3 dni je náhrada príjmu 25% z DVZ, ďalšie 55% z DVZ. Od 11. dňa nemocenské platí soc. poisťovňa. Za 09/2009 zaplatíš 2 dni a v 10/2009 8 dní.
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
ty robíš mzdu za 9/2009 tak som myslela tento mesiac, jasné v 9/2009 2dni, v 10/09 -8dní.
173422/30,126 = 5756,55
vz 5756,55 /365 = 15,7714 jeden deň
2dni 25%v 9/2009 = 7,8857
1deň 25% v 10/09 = 3,9429
7dní 55% v 10/09 = 60,7199

prepočítaj po mne
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Babulica Pozri príspevok
Nie 8 dní v októbri a tie 2 dni boli v septembri...a ak je vymeriavací základ 173 422 Sk (to je za celý rok 2008) a ja potrebujem už len 1 deň 25% a 7 dní na 55% dobre to chápem?
chápeš to dobre. Len ako bola urobená výplata za september, keď to riešiš v oktobri ... Doplň ešte, či v roku 2008 nebola na PN - je to vylučitelná doba.
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

tak to vyšlo aj kamarátke a aj mne ked som to stebou rátala, ale mne v pc stále vyhadzuje že má mať 128€
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

veronikasad Pozri príspevok
chápeš to dobre. Len ako bola urobená výplata za september, keď to riešiš v oktobri ... Doplň ešte, či v roku 2008 nebola na PN - je to vylučitelná doba.
V septembri to odomna nič nechcelo, pekne jej to na páske ukázalo, že bola dva dni PN a to je všetko..
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
uprav si sama priemer ako napísala Dav.
0 0
Dav Dav

Dav je offline (nepripojený) Dav

Dav Pozri príspevok
Personalistika-zoznam pracovných pomerov-zamestnanec-mzdové údaje-nemoc : odkliknúť Denný priemer x-ko, aby bola nula, znovu mzdy, výpočet mzdy, znovu zadanie PN ( niekedy si "podrží" v systéme zlý priemer, resp. neprepočítaný na €)
Babulica Pozri príspevok
tak to vyšlo aj kamarátke a aj mne ked som to stebou rátala, ale mne v pc stále vyhadzuje že má mať 128€
Skús ešte pozrieť, aký VZ mal minulý mesiac
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

lenkak Pozri príspevok
uprav si sama priemer ako napísala Dav.
Aj to som už urobila a pre istotu dva krát
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

Pri tých 128€ mi urobí denný vymeriavací základ 15,73...
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a mala na pn za 9/09 správnu hodnotu?
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

362,35 bol minulý mesiac
0 0
Babulica Babulica

Babulica je offline (nepripojený) Babulica

lenkak Pozri príspevok
a mala na pn za 9/09 správnu hodnotu?
to ja neviem ...v živote som to nerobila, len teraz sa mi zdalo že je to moc za 7 dní
0 0
lenkak lenkak

lenkak je offline (nepripojený) lenkak

Lenka
a máš správne nastavené:
číselníky - práca so mzdovým čísleníkom - príplatky po zdanení nemoc- 2x kliknúť na náhrady za nemoc:
počet dní -náhrada 10dní
1koef. 25%
2koef 55%
max počet pre 1koef. 3
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať