Zavrieť

Porady

Odpis PZP

Pekný deň.poprosím opať o radu.Využívam osobné auto na podnikanie - živnostník.Je možné urobiť odpis - platbu PZP ,a zaučtovať to ,v PD ako prevadzková režia .Ďakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Anja111 je offline (nepripojený) Anja111

    Anja111
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Ďakujem mam ho prihlasené na Du.A ešte jedna otázka ,prosím ,pod aku položku v PD by ste zaevidovali nákup postrekov a chemikalii v zahradnictve ,ktoré požívame pri práci .jedná sa o nákup tovaru ,alebo o prevadzkovu režiu.Veľmi pekne ďakujem
    ... nákup materiálu.

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Pekný deň.poprosím opať o radu.Využívam osobné auto na podnikanie - živnostník.Je možné urobiť odpis - platbu PZP ,a zaučtovať to ,v PD ako prevadzková režia .Ďakujem
    Záleží, či máš auto zaradené v obch.majetku firmy, alebo je to tvoje súkromné auto, ktoré používaš na podnikanie a uplatňuješ si paušálné náhrady za km +PHM.
    Ak je zarad. v obch.majetku a prihlásené na DÚ k dani z MV- tak PZP- je výdavok ovplyvňujúci zaklad dane a zaúčtuješ ho v PD, tak ako píšeš PR.
    Ak nie ,tak si PZP nie je pre teba VOZD- výdavok ovplyvňujúci základ dane.
    Nie je to odpis-ale viem ako si to myslel.
    Naposledy upravil L-M : 05.11.09 at 08:32

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Ďakujem mam ho prihlasené na Du.A ešte jedna otázka ,prosím ,pod aku položku v PD by ste zaevidovali nákup postrekov a chemikalii v zahradnictve ,ktoré požívame pri práci .jedná sa o nákup tovaru ,alebo o prevadzkovu režiu.Veľmi pekne ďakujem

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Ďakujem mam ho prihlasené na Du.A ešte jedna otázka ,prosím ,pod aku položku v PD by ste zaevidovali nákup postrekov a chemikalii v zahradnictve ,ktoré požívame pri práci .jedná sa o nákup tovaru ,alebo o prevadzkovu režiu.Veľmi pekne ďakujem
    Ja osebne po naštudovaní témy- Materiál alebo réžia- by som to dola ako nákup materiálu.
    Pod PR dávam už len služby.
    Ale tá téma je fakt super - tak si ju zadaj do vyhľadávača a radšej preštuduj.
    Od 1.1.2008- sú nové postupy účtovania JÚ- eviduje sa to ako zásoby a ak toho nenakupuješ veľké množstvo a nevedieš skl. karty tak urobiť IS- že to budete účtovať priamo do spotreby.
    Určite si to preštuduj, aby si to mal všetko O.k.-tak ako má byť.
    A pozri si tiež - daj do hľadaj- auto v podnikaní a tam je toho tiež veľa.
    Potom, keď ho máš zaradené v obch.majetku- tak asi dávaš do VOZD- aj olej, náhr. diely,pneumatiky, PHM-podľa knihy jázd alebo 3-och možných spôsobov-ZoDP.Je to tak?

    L-M je offline (nepripojený) L-M

    L-M
    lbzzahradnik Pozri príspevok
    Srdečne ďakujem a želám pekný deň.
    Máš tam dva rôzne názory- tak si poštuduj tú tému, čo som ti písala.

    lbzzahradnik je offline (nepripojený) lbzzahradnik

    som záhradník aj učtovník zároveň ...viac lbzzahradnik
    Ďakujem ,budem študovať,aby bolo všetko ok .

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.