Zavrieť

Porady

material nakúpeny v HU a použitý v HU

Dobry den, nepodarilo sa mi najst takuto temu - potrebujem pomoc: firma, platitel DPH ma zakazku na elektroprace v HU. Chcu nakupit material v HU a tiez ho pouzit na prace v HU. Dodavatel materialu im moze vystavit fakturu na material bez DPH aj ked material ostava v HU? A ako budu fakturovat oni firme z HU - bez alebo s DPH? Dakujem za pomoc.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    anka-s Pozri príspevok
    Dobry den, nepodarilo sa mi najst takuto temu - potrebujem pomoc: firma, platitel DPH ma zakazku na elektroprace v HU. Chcu nakupit material v HU a tiez ho pouzit na prace v HU. Dodavatel materialu im moze vystavit fakturu na material bez DPH aj ked material ostava v HU? A ako budu fakturovat oni firme z HU - bez alebo s DPH? Dakujem za pomoc.
    Podľa mňa sa treba registrovať v HU na platiteľa ich DPH. Dodávateľ musí vystaviť faktúru s ich DPH, a slovenská firma bude fakturovať tiež s ich DPH, keď bude registrovaný.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    O aké práce sa jedná, na hnuteľnom alebo nehnuteľnom majetku? Dodávateľ v HU nemôže fakturovať bez DPH ak tovar neopustí HU.

    anka-s je offline (nepripojený) anka-s

    anka-s
    TAK OPRAVA
    dnes som sa dozvedela, ze obchod bude nasledovny: firma A SK icDPH bude vykonavat prace na nehnutelnosti nachadzajucej sa v HU patriacej firme B SK icDPH. Tejto firme bude aj tuto sluzbu fakturovat. Aj v tomto pripade sa firma A musi registrovat v HU? (ak ano, bude fakturovat s HU DPH, vsak?). A ako by to bolo, keby firma B mala icDPH aj v HU? - faktrovali by so SK DPH? misung ja viem, ale taky je zivot . Dakujem.

    material nakúpeny v HU a použitý v HU

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.