Zavrieť

Porady

zrážková daň za poradensku činnosť

Dobrý deň, prosím poraďte,mám fa z ČR za poradenskú a právnu pomoc a neviem či pri úhrade musím odviesť zrážkovú daň.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Podľa mňa ano, §43 a §16.odst.1c, podľa zmluvy o zamedzení dvojitého zdanenia nedzi ČR a SR je to tušim 10%

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Tatianka Pozri príspevok
    Dobrý deň, prosím poraďte,mám fa z ČR za poradenskú a právnu pomoc a neviem či pri úhrade musím odviesť zrážkovú daň.
    par. 16 od. c:

    ide o príjmy z obchodného, technického, a iného poradenstva napr. danové, financné, práve, ekonomické, sprostredkovanie
    tieto prijmy su zdanitelne na uzemi SR ak:
    - sa vykonavaju na zaklade obchodno-zavazkoveho vztahu
    - ide o vykonavanie sluzieb bez vzniku stalej prevadzkarne
    - ide o prijmy zdanitelne na uzemi SR podla par. 43 odst. 2 len v pripade, ak plynu danovnikovi s obmedzenou danovou povinnostou do statu, s ktorym nemame uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia a len v obdobi do vzniku stalen prevadzkarne - do uplynutia casoveho testu

    ak sluzby poskytuje na uzemi SR danovnik, ktory je rezidentom v state, s ktorym ma SR uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia, v zasade plati, ze do vzniku stalej prevadzkarne nie je mozne tieto sluzby zdanit an uzemi SR. Do vzniku stalej prevadzkarne medzinarodne zmluvy zvycajne uvadzaju, ze ide o tzv, zisky podnikov a tieto prijmy ma pravo zdanit stat rezidencie danovnika.


    S CR mame uzatvorenu zmluvu o zamedzeni dvojiteho zdanenia
    v pripade, ze tu ceska firma ma stalu prevadzkaren tak sa riadis zmluvou a ZoDzP
    ak tu stalu prevadzkaren nema, tak do vzniku stalej prevadzkarne je to prijem CR

    stala prevadzkaren:
    -pobocka, kancelaria, dielna, pracovisko, miesto predaja,
    -stavenisko, miesto vykonavania stavebnych projektov a montaznych projektov
    -osoba ina ako nezavisly agent, ktora kona v mene danovnika s obmedzenou danovou povinnostou
    Naposledy upravil marina8 : 06.11.09 at 08:40

    Tatianka je offline (nepripojený) Tatianka

    Tatianka
    stálu prevádzkáreň nemá zriadenú, to znamená,že neuplatním zrážkovú daň? pochopila som to správne snáď.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    Tatianka Pozri príspevok
    stálu prevádzkáreň nemá zriadenú, to znamená,že neuplatním zrážkovú daň? pochopila som to správne snáď.

    ano, kedze nie je stala prevadzkaren, tak sa nezraza dan
    zrazala by sa iba v pripade, ze by s CR nebola zmluva o zamedzeni dvojiteho zdanenia

    zrážková daň za poradensku činnosť

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.