Zavrieť

Porady

zahraničná služobná cesta a dan

Dobrý den,
jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
-guest room 65 USD
-transient occ tax 6,5 USD
Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

ďakujem velmi pekne za odpoved
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martina1111 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
    -guest room 65 USD
    -transient occ tax 6,5 USD
    Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

    ďakujem velmi pekne za odpoved
    Je to pre teba všetko náklad, preto ani nemusiš skúmať o akú daň ide. Ale asi ide o podobný poplatok ako u nás pri ubytovaní v hoteloch. Teda turistický, alebo ako sa tomu hovorí, poplatok.

    Chobot je offline (nepripojený) Chobot

    Chobot
    martina1111 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
    -guest room 65 USD
    -transient occ tax 6,5 USD
    Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

    ďakujem velmi pekne za odpoved
    Je to obdoba napr. kúpeľného alebo miestneho poplatku. Ide o daň, ktorá sa platí za to, že si ubytovaný v danom štáte na krátku dobu (do 30 dní) ako tranzitný turista. Ubytovacie zariadenie ju odvádza miestnemu správcovu dane. Nie je to DPH.

    Do vyúčtovania uvedieš celú sumu, vrátane tej TOT.

    marina8 je offline (nepripojený) marina8

    marina8
    martina1111 Pozri príspevok
    Dobrý den,
    jedná sa o SZČO - platiteľ DPH. Bol na služobnej ceste v USA. Mám vyúčtovanie z hotela - zaplatené v hotovosti - je uvedené:
    -guest room 65 USD
    -transient occ tax 6,5 USD
    Prosím Vás pekne o radu, aká je to daň, nemožem to najst v ziadnom slovníku. V prípade ak je to dph co s tým?

    ďakujem velmi pekne za odpoved
    Transient Occupancy Tax (TOT) is levied for the privilege of occupying a room or rooms or other living space in a hotel, inn, tourist home or house, motel or other lodging (defined below) for a period of 30 days or less.

    transient foreigner je prechadzajuci cudzi statny prislusnik

    povedala by som ako dan za ubytovanie u nas

    Šípková je offline (nepripojený) Šípková

    Šípková
    Dobry den, prosim o radu.
    Mam fa z Čiech na cestovne naklady(letenky) na služobnu cestu do Afriky, ktora sa uskutocni na buduci rok. V tomto pripade sa samozdanenie nerobi? ďakujem

    Tweety je offline (nepripojený) Tweety

    Tweety
    Šípková Pozri príspevok
    Dobry den, prosim o radu.
    Mam fa z Čiech na cestovne naklady(letenky) na služobnu cestu do Afriky, ktora sa uskutocni na buduci rok. V tomto pripade sa samozdanenie nerobi? ďakujem
    Nie, nerobí.

    zahraničná služobná cesta a dan

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.