Zavrieť

Porady

materska z DNP

Dobry den, obraciam sa na vas uz v hodine dvanastej, lebo si neviem pomoct. Vcera som zistila, ze som tehotna, termin porodu mam 8.7.2010 a tuho rozmyslam nad tym, ako mat najvyssiu matersku. Od 10.10.2007 som si platila DNP v min. vyske, po 9 mesiacoch som vyuzila PN nakolko som otehotnela a od 1.11.2008 som poberala min. matersku z DNP /dcera sa mi narodila 9.12.2008/. Od 1.7.2008 som si platila odvody aj ako SZCO, ale to mi na matersku nestacilo. Zivnost som neukoncila a tak som si aj popri min.materskej platila odvody. Teraz som stale ako zivnostnik a manzel pobera rodicovsky. DNP som si platila aj po materskej do 30.9.2009. Viem, ze je to komplikovane, ale to este nie je koniec Teraz rozmyslam nad tym, ze ak sa zajtra 11.11.2009 prihlasim ako DNP a zacnem si platit max. odvody-stiham to? Ten cas je tam 32 tyzdnov pred odchodom na matersku, ze? nie pred porodom?! Lebo 270 dni za posledne 2 roky by som splnene mala - na PN napr., ale mne sa jedna o tu matersku. Verim, ze sa niekto najde, kto mi odpovie, lebo uz neviem kudy-kam. Dakujem.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.