Zavrieť

Porady

Poštovné a 10% DPH?

Dobrý deň, objednali sme si knihy od istej spoločnosti a prišla nám faktúra, na ktorej je okrem kníh (podliehajúcich 10% DPH) uvedené aj poštovné s 10% DPH. Je to prosím Vás v poriadku?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Daggmar je offline (nepripojený) Daggmar

    Daggmar
    Ahoj ZuzanaA, toto som riešila aj ja. Objednali sme si tiež knihy, ale to poštovné sa mi tiež nezdalo. Ale sama Firma si zodpovedá za svoje vystavené fa. Mne tu poradili, že máme nárok na odpočet aj z toho poštovného.

    ZuzanaA je offline (nepripojený) ZuzanaA

    ZuzanaA
    babi2 Pozri príspevok
    Nie je to správne, na poštovné sa vzťahuje 19% DPH.Znížená sadzba DPH sa vzťahuje na knihy vrátane učebníc, lieky a niektoré zdravotnícke pomôcky.
    Áno, práve som si študovala prílohu č. 7 k zákonu o DPH, či mi náhodou niečo neušlo. Ale som prekvapená, že spomínaná firma to nevie, je to dosť známe internetové kníhkupectvo... Skúsim sa s nimi spojiť.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    ZuzanaA Pozri príspevok
    Dobrý deň, objednali sme si knihy od istej spoločnosti a prišla nám faktúra, na ktorej je okrem kníh (podliehajúcich 10% DPH) uvedené aj poštovné s 10% DPH. Je to prosím Vás v poriadku?
    Aj poštovné podlieha sadzbe dane 10 %

    Pozri stanovisko DR SR v tomto príspevku

    http://www.porada.sk/1027108-post12.html
    Naposledy upravil veronikasad : 10.11.09 at 11:35

    babi2 je offline (nepripojený) babi2

    babi2
    ZuzanaA Pozri príspevok
    Áno, práve som si študovala prílohu č. 7 k zákonu o DPH, či mi náhodou niečo neušlo. Ale som prekvapená, že spomínaná firma to nevie, je to dosť známe internetové kníhkupectvo... Skúsim sa s nimi spojiť.
    Radšej som vymazala svoj príspevok, aby som nezavádzala, nakoľko sme sa dozvedeli podľa príspevku od veronikasad, že teda v tomto prípade platí 10% DPH, to ušlo aj mne

    Poštovné a 10% DPH?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.