Zavrieť

Porady

Povinnosti pri PN

Ahoj poraďáci, vedeli by ste mi prosím poradiť čo všetko je treba urobiť ak zamestnanec išiel na PN? v nedeľu to bude 11 deň PN zamestnankyňa je v nemocnici a bude tam zrejme dlhšie, takže do sociálky v pondelok pošlem tlačivo od lekára ktoré červené alebo čierne? treba poslať aj to potvrdenie zamestnávateľa? A ked jej budem robiť výplatu tak jej preplatím 10 dní PN a potom jej už nebudem platiť nič aj keby bola ešte mesiac na PN?
Je to moja prvá PN
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Po 10 dňoch poslať na SP tlačivo,na ktorom zamestnanec žiada o výplatu nemocenského,myslím že to je to červené,spolu s potvrdením o príjme.Od zam-eľa bude mať vyplatenú náhradu príjmu prvých 10 dní,zvyšok dní PN platí SP.

    rommy je offline (nepripojený) rommy

    rommy
    Ďakujem a ukončenie prinesie zamestnanec mne a ja ho pošlem do SP alebo on si ho má odniesť do SP?

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    Ukončenie posiela zamestnávateľ,treba ho podpísať,taktiež zamestnanec podpisuje PN,na zadnej strane.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.