Zavrieť

Porady

Cestovné futbalistom

Dobrý deň, mám otázku, ako vyriešiť cestovné hráčov - futbalistov na tréningy a zápasy?
Chodia na tréningy 3 X týždenne a dochádzajú na vlastným autách. Sme futbalový klub, ktorý finančne podporuje obec a tej sme povinný predkladať aj uzávierku k čerpaniu dotácií a ak chcem obstáť aj v tejto problematike tak neviem si poradiť ako preukázne a správne vyúčtovať tie cestovné náhrady za dochádzku na tréningy, tak aby mi ich kontrolórka navyhodila ako neplatné.
Sme občianske združenie- TJ a vedieme jednoduché účtovníctvo.

Ďakujem za odpovede a za rady
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    irene je offline (nepripojený) irene

    irene
    Najpreukaznejší (ale asi aj najpracnejší) spôsob bude podľa mňa cez klasické "cesťáky" - čiže cestovné príkazy. K nim treba ale bločky o nákupe phm + technicky preukaz vozidla majiteľa. Myslím, že môže byť viac ciest na jednom CP..-napr.za mesiac. A nenapadá ma iný spôsob ako to vyúčtovať v súlade so zákonmi

    nokia901 je offline (nepripojený) nokia901

    nokia901
    Takže ak tomu dobre rozumiem, okrem toho, že musí byť za auto zaplatené povinné zmluvné poistenie a havaríjne, tiež musí byť za takto využívané auto zaplatená aj daň z motorových vozidiel ale u iného daňovníka, kedže naše OZ nemá auto v majetku a potom sa môžu vypisovať "cesťáky" ?

    victoria je offline (nepripojený) victoria

    victoria
    Pokiaľ futbalisti používajú svoje vlastné motorové vozidlá, najjednoduchší spôsob vyúčtovanie je prostredníctvom cestovného príkazu. K vyúčtovaniu je potrebná kópia technického preukazu vozidla kvôli spotrebe pohonných hmôt, blok o nákupe PHM kvôli cene PHM a je potrebné aby automobil bol povinne zmluvne poistený. Čo sa týka dane z motorových vozidiel, táto sa platí iba za automobily ktoré sa používajú na podnikanie a to nie je váš prípad. Pokiaľ OZ nevykonáva podnikateľskú činnosť tak za automobily používané v rámci hlavných činností daň z motorových vozidiel neplatí.

    Cestovné futbalistom

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.