Zavrieť

Porady

Dan z mot. vozidiel

Dobry,

rozmyslam o tom, ze si kupim tahac s navesom. Moja otazka je. Ak si ho prihlasim na seba ako sukromnu osobu a nevyuzivam ho na podnikanie, tak musim platit zanho dane, tede dan z motorovych vozidiel?

Po druhe ak si ho prihlasim na moju firmu, a nevyuzivam ho na podnikanie / , musim platit vtedy dan?

Chcem ten tahac s navesom pouzivat na prevoz mojich pretekarskych vozidiel.

Mozno hlupe otazky, ale nevyznam sa v tychto veciach...


Dik za info.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Lianka je offline (nepripojený) Lianka

    žena, matka, samoživiteľka... ...viac Lianka
    Ak ho vlastni sukromna osoba a nepouziva ho na podnikanie, dan v MV neplati. Ak ho pouziva na podnikanie, dan z MV plati.

    Ak ma firma automobil zaradeny v majetku, plati dan z MV.

    Zakon tu: http://www.porada.sk/t101572-dan-z-m...-1-2008-a.html

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    este by som len doplnila Lianku, musis zvazit, ci "tvoje" pretekarske auta mas alebo nemas zaradene v majetku, t.j. v podnikani, kedze to ma s tym suvisiet

    globalpartner je offline (nepripojený) globalpartner

    globalpartner
    Lianka Pozri príspevok
    Ak ho vlastni sukromna osoba a nepouziva ho na podnikanie, dan v MV neplati. Ak ho pouziva na podnikanie, dan z MV plati.

    Ak ma firma automobil zaradeny v majetku, plati dan z MV.

    Zakon tu: http://www.porada.sk/t101572-dan-z-m...-1-2008-a.html
    Ano ,ale stále je tu možnosť v priebehu roka ho odhlási%t a potom znova prihlásit k dani z MV napr. pri sezonnych prácach .
    Daň sa platí len v mesiacoch keď sa využívalo na zárobkovú činnosť.
    Neviete či tlačivá na DzMV za rok 2009 ktoré sa budú podávať v januári 2010 sa menili alebo ostávajú také isté ako minulý rok?

    Stefan2005 je offline (nepripojený) Stefan2005

    ! Stefan2005
    Ing. Pavol Zúber Pozri príspevok
    Neviete či tlačivá na DzMV za rok 2009 ktoré sa budú podávať v januári 2010 sa menili alebo ostávajú také isté ako minulý rok?
    V daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie roka 2009, sa uvádzajú sumy v eurách, pričom sa použije vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel, ktoré bolo vydané Opatrením Ministerstva financií Slovenskej republiky MF/019260/2008-72 z 9. júla 2008.

    azla je offline (nepripojený) azla

    azla
    Áno, vzor je taký istý ako sa používal za rok 2008.

    UPOZORNENIE: V daňovom priznaní za zdaňovacie obdobie roka 2009, sa uvádzajú sumy v eurách, pričom sa použije vzor daňového priznania k dani z motorových vozidiel, ktoré bolo vydané Opatrením Ministerstva financií Slovenskej republiky MF/019260/2008-72 z 9. júla 2008.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.