Zavrieť

Porady

Slovenská DN kúená v ČR.

Milí Poraďáci odpočítali by ste DPH zo slovenskej diaľničnej známky kúpenej v ČR.

Nákladné vozidlo sa vracalo z pracovnej cesty v ČR.

Ďakujem.

apo
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Mária.K. je offline (nepripojený) Mária.K.

    Mária.K.
    apo Pozri príspevok
    Milí Poraďáci odpočítali by ste DPH zo slovenskej diaľničnej známky kúpenej v ČR.

    Nákladné vozidlo sa vracalo z pracovnej cesty v ČR.

    Ďakujem.

    apo
    Uvažujem: Miesto dodania služby je v SR. Faktúrou slúžiacou na odpočet DPH je podkladová časť diaľničnej známky. Predpodkladám, že je to diaľničná známka, ktorú vydala Národná diaľničná spoločnosť, a.s., Mlynské Nivy, Bratislava a na podkladovej časti diaľničnej známky je vyčíslená slovenská DPH v eurách. DPH z tejto diaľničnej známky bola (bude) odvedená do slovenského štátneho rozpočtu.... z uvedeného mi vychádza, že by mal vzniknúť nárok na odpočet DPH, bez ohľadu na to, že úhrada bola urobená v ČR a sprostredkovateľ predaja bola česká firma.

    optimistka je offline (nepripojený) optimistka

    optimistka optimistka
    presne takto som si to dnes pri účtovaní takéhoto dokladu vysvetlila, dph som odpočítala, lebo doklad o zaplatení, ktorý je z ČR nie je podstatný pre odpočet DPH, dokladom pre dph je podkladová časť DZ

    apo je offline (nepripojený) apo

    apo
    Súhlasím s Vami. Odpočítam DPH. Dal som do Porady túto tému pre prípad, že niekto bude mať iné záväzné stanovisko. Ale je to dosť čudná situácia.

    Pozdravujem a ďakujem.

    apo

    Slovenská DN kúená v ČR.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.