Zavrieť

Porady

Dovolenka

Prosím o radu ako postupovať u zamestnanca ktorý do 6. mesiaca pracoval na plný úväzok a od 1.7 sa mu dohodou o zmene PZ zmenil úväzok na 4 hodiny denne. Dovolenku za polrok si však nevyčerpal. Ako postupovať pri likvidovaní dovolenky?
Prikladám radu odborníka, ako postupovať v takomto prípade (ktorú som dostala od zamestnanca), ale keďže sa mi to nezdá správne a nikde som nenašla odobrenie takéhoto postupu, bola by som rada keby sa mi dostalo odbornej pomoci. Potešila by ma aj konkrétna odvolávka na zákon (ak existuje), ktorý stanovuje ako postupovať v takýchto prípadoch
Nárok na dovolenku.jpg  
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    staples Pozri príspevok
    Prosím o radu ako postupovať u zamestnanca ktorý do 6. mesiaca pracoval na plný úväzok a od 1.7 sa mu dohodou o zmene PZ zmenil úväzok na 4 hodiny denne. Dovolenku za polrok si však nevyčerpal. Ako postupovať pri likvidovaní dovolenky?
    Prikladám radu odborníka, ako postupovať v takomto prípade (ktorú som dostala od zamestnanca), ale keďže sa mi to nezdá správne a nikde som nenašla odobrenie takéhoto postupu, bola by som rada keby sa mi dostalo odbornej pomoci. Potešila by ma aj konkrétna odvolávka na zákon (ak existuje), ktorý stanovuje ako postupovať v takýchto prípadoch
    Tá rada odborníka je pre moje oči nečitatelná. Ke´d však trošku pohladáš na PORADE, kde sa táto téma niekolkokrát rozoberala, zistíš, že dovolenku pri zmene úväzku preplácaš pri čerpaní pracovným úväzkom v čase čerpania - neprepočítavaš nárok, ani nič spätne nedoplácaš.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Ešte doplním, že § 103 Zákonníka práce rieši výmeru dovolenky a § 116, odst. 2 Zákonníka práce náhradu mzdy počas čerpania dovolenky.

    Všetko o dovolenke sa dozvieš v §§ 100-117 Zákonníka práce

    http://www.porada.sk/t56527-zakonnik...009-a.html#100

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    ja som to s prižmúrenými očami prečítala je to z poradcu a podla nich by sme mali takú dovolenku z min.roka prepočítat čiže teta by mala mat namiesto 25 dní dovolenky pri 8 hod prac.čase 50 dní.dovolenky za rok 2008.

    veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

    veronikasad
    Nutricia Pozri príspevok
    ja som to s prižmúrenými očami prečítala je to z poradcu a podla nich by sme mali takú dovolenku z min.roka prepočítat čiže teta by mala mat namiesto 25 dní dovolenky pri 8 hod prac.čase 50 dní.dovolenky za rok 2008.
    a to je teda pekná blbosť, nech mi ukáže v ZP, kto - okrem učitelov - má nárok na 8 kal. týždňov dovolenky.
    Pri zmene uväzku treba riešiť aj dovolenku - ak firma ani zamestnanec nechcú škodovať, vyčerpať alikv.časť ročného nároku ...

    Nutricia je offline (nepripojený) Nutricia

    Nutricia
    je to z publikácie 1000 riešení 3/2002 ale nie je tam žiadna odvolávka na ZP.Podla nich zamestnankyni z roku 2008 zostalo 200 hodín dovolenky.

    staples je offline (nepripojený) staples

    staples
    Veď práve, alikvótnu časť sme akosi pozabudli nariadiť vyčerpať, teraz riešime problém...... Najhoršie na tom je presvedčenie zamestnanca, že správny postup je podľa "rady odborníka"

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.