Zavrieť

Porady

Dodanie tovaru a služby

Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Ivetatereza je offline (nepripojený) Ivetatereza

    Ivetatereza
    Dodanie tovaru a služby 18-11-09
    07:52 PM Ivetatereza
    Member
    Členom od: 28-01-08
    Príspevky: 34

    Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

    1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
    Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

    2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.

    IvoM je offline (nepripojený) IvoM

    IvoM
    Ivetatereza Pozri príspevok
    Dodanie tovaru a služby 18-11-09
    07:52 PM Ivetatereza
    Member
    Členom od: 28-01-08
    Príspevky: 34

    Ahojte, prosím poraďte, či som postupovala správne.

    1.Dodali sme tovar aj službu firme na Slovensku, ale fakturovalo sa to do Čiech.
    Vystavila som faktúru s DPH a odviedli sme daň.

    Tovar OK, službu treba ale konkretizovať, sú služby ktoré aj keď boli poskytnuté v SR sú fakturované bez DPH /napr. §15.8/



    2. Prijali sme platbu vopred od českej firmy, ktorá má prevádzku na Slovensku. Fakturu som vystavila na českú firmu, uviedla som aj prevádzku, vystavila som fakturu s DPH a daň sme odviedli.
    Ak je na faktúre slovenské IČ DPH tak OK

    maša je offline (nepripojený) maša

    maša
    Ahojte, aj ja by som prosila o radu,
    bola som na školení o novele dph, ale aj tak neviem ako to s tými službami do EÚ je. Ak dodám službu platiteľovi a fakturujem bez dph, faktúru uvádzam v súhrnnom výkaze pod kódom 2. V daňovom priznaní DPH nebude táto služba v žiadnom riadku? Alebo v riadku 15? riadok 16 a 17 mi na to nesedí ale ani ten 15.
    A ešte jedna otázka, ak fakturujem tovar do EÚ neplatcovi dph, fakturujem s dph? Bude to v riadku 3 DP?
    Ďakujem

    Ivetatereza je offline (nepripojený) Ivetatereza

    Ivetatereza
    Ahojte. Prosím o radu.

    Dodávame mesačne služby podľa zmluvy. V zmluve je dohodnuté, že služby za mesiac budú vykonané a následne vyfakturované do 20. teho toho mesiaca. Faktúra bola vystavená 20. a dodanie tiež 20. teho.Ako to má byť po novom?

    A tiež dodávané služby za mesiac,v zmluve je dohodnuté vyfakturovanie do 10. nasled. mesiaca. Dodanie 30. alebo 31. teda vždy posl. deň v mesiaci a dátum vystavenia do 10. nasl. mesiaca t.j. 15 dní od dodania služby je dodržané.Ako to bude po novom?

    Ivetatereza je offline (nepripojený) Ivetatereza

    Ivetatereza
    Ahojte. Prosím o radu.

    Dodávame mesačne služby podľa zmluvy. V zmluve je dohodnuté, že služby za mesiac budú vykonané a následne vyfakturované do 20. teho toho mesiaca. Faktúra bola vystavená 20. a dodanie tiež 20. teho.Ako to má byť po novom?

    A tiež dodávané služby za mesiac,v zmluve je dohodnuté vyfakturovanie do 10. nasled. mesiaca. Dodanie 30. alebo 31. teda vždy posl. deň v mesiaci a dátum vystavenia do 10. nasl. mesiaca t.j. 15 dní od dodania služby je dodržané.Ako to bude po novom?
    Ivetatereza je teraz online Nahlás príspevok

    Dodanie tovaru a služby

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.