Zavrieť

Porady

Treba platiť DzMV?

Prosím Vás, spoločnosť predala v októbri auto /zaradené v majetku/ fyzickej osobe nepodnikateľovi. Dňom prevzatia auta fyzickou osobou som auto odhlásila z DÚ a vyradila z majetku. Teraz mi konateľ povedal, že to auto stále neprepísali na fyzickú osobu....
Keďže som auto vyradila z majetku v októbri, t.j. nepoužívala som ho na podnikanie, tak firma od novembra nebude platiť cestnú daň však? Zostáva ale problém, že auto malo byť preradené... Nemýlim sa?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    auto je správne vyradené z majetku, od novembra sa daň neplatí, je hlavne v záujme FO, aby si auto prepísala...stačí jej dať splnomocnenie s overeným podpisom, môže ale vyvstať problém z hav. poistením a jeho ukončením ak auto nie je prepísané

    Tatikat je offline (nepripojený) Tatikat

    Tatikat
    ekopo Pozri príspevok
    auto je správne vyradené z majetku, od novembra sa daň neplatí, je hlavne v záujme FO, aby si auto prepísala...stačí jej dať splnomocnenie s overeným podpisom, môže ale vyvstať problém z hav. poistením a jeho ukončením ak auto nie je prepísané

    Suhlasim, len doplnam, ze rovnako ako s HP bude problem aj s PZP, to znamena ze je vo Vasom zaujme co najskor ho hlavne odhlasit, nakolko poistovna uzna pre zrusenie poistiek len prepisane alebo odhlasene osvedcenie o evidencii vozidla, nie kupnu zmluvu. podotykam, ze ukon "odhlasit - prihlasit" nemusi byt robeny naraz, lebo tu plynie lehota na prihlasenie ci odhlasenie a ked by na to prislo, ide aj o nejake sankcie z toho vyplyvajuce. takze bez ohladu na to, ci auto budete Vy odhlasovat a potom FO prihlasovat alebo to vsetko urobi na zaklade plnej moci FO, potrebujete od nej co naskor dostat kopiu osvedcenia po tejto zmene.
    T.

    vm-stav je offline (nepripojený) vm-stav

    vm-stav
    Práve ohľadom tohoto problému som sa informovala na DÚ,pokiaľ sa auto nepoužíva na podnikateľské účely,treba potvrdenie od dotyčnej osoby že auto daným dňom užíva a tým zaniká daňová povinnosť.

    zuzkadzugi je offline (nepripojený) zuzkadzugi

    zuzkadzugi
    vm-stav Pozri príspevok
    Práve ohľadom tohoto problému som sa informovala na DÚ,pokiaľ sa auto nepoužíva na podnikateľské účely,treba potvrdenie od dotyčnej osoby že auto daným dňom užíva a tým zaniká daňová povinnosť.
    Od fyzickej osoby mám podpísaný preberací protokol, to by malo hádam stačiť...

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.